CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX J\ 7' 33 "^1 technisch spelende kanthalfs speelde Thuy 'n spelletje van snelheid, flink ingrijpen en onbezonnenheid. We hopen nog altijd dat dit jongmensch nog eens wat bezadigder en tactischer zal worden en laten ook na dezen wedstrijd de hoop nog niet varen. Het binnentrio maakte te weinig goals, dat lijkt misschien, waar met 71 gewonnen werd, ietwat ondankbaar, doch het feit dat ondanks haast doorloopende belegering van het D.W.S.-doel, de rust met slechts 'n 20 voorsprong inging, stemt ontevreden. Het eerste doelpunt kwam na onstuimig opdringen van Thiry, uit 'n voorzet van Pieters en gemaakt doorT*imman. De tweede goal kwam 1 minuut vóór de rust, na 'n corner Op één wedstrijd na Z.F.C. in Zaandam is thans het einde van de Adspiranten-competitie gekomen. Daar ondergeteekende deze week met vacantie gaat en bij zijn terugkeer de voetbal wel z'n zomerdutje zal doen, was de wedstrijd AjaxD.E.C. voor hem het slot van het seizoen 1928'29. Ons elftal had het kampioenschap kunnen behalen. O.i. zijn de schoolwedstrijden de oorzaak geweest dat ons de eere plaats ontging. Juist onze adspiranten behooren voor het grootste deel tot de leerlingen der H.B.S., Handelsschool etc., en trokken na 'n zware week schoolvoetbal naar den polder, waar van D.W.S. met 12 verloren werd. De achterstand van 2 Cliché Revue der Sporten Ajax vereenigd met de Rampl.a Juniors uit Uruguay plaatste Botschuijver juist in den bovenhoek. Na de hervat ting bleken de goals goedkooper. Het opmerkelijke was dat de meeste goede schoten van den rechtshalf Esput kwamen en diens doelpunt was ook wel het mooiste van de zeven. Vermelding verdient nog het goede spel van de invallers vleugelspelers uit de A-adspiranten. Picard zagen we in z'n eigen elftal nog nooit zóó goed. AJAX A-adsp.D.E.C.-adsp. 31. De invloed van den zomer was duidelijk te merken. Veld hard en spelers ietwat sloom. Waar bovendien de 4 doelpunten allen gescoord werden in de laatste 10 minuten, was het spel vóór dien oninteressant. Ajax scoorde het eerst. Na 'n schuiver van Louwaard tilde D.E.C.'s doelman z'n been juist hoog genoeg op om den bal er onderdoor te laten gaan. 'n Zeer nonchalant weggooien van den bal door onzen doelman, stelde D.E.C. in de gelegenheid gelijk te maken. Met 'n boogschot scoorde Louwaard no. 2 en na keurig aangeven van Stam, dezelfde speler no. 3, waarmede het pleit beslecht was. punten was juist groot genoeg om BI. Wit op de eerste plaats te brengen en te laten blijven. In ieder geval, ook dit seizoen was de positie van zoowel de A- als B-adspiranten een leidende. Dat resultaat is naast de goede kwaliteiten van de spelers, op zich zelf ook te dan ken aan de ernst, waarmede zij hun taak als Ajacied en speler opgevat hebben. Na ernstige voorbereiding gingen twee elftallen en niet 2X11 spelers de competitie in. Waar verder afschrijvingen tot hocge uitzonderingen behoorden, was het vooral het ploegverband, wat A zoo sterk maakte. De meeste spelers uit dit elftal gaan thans over tot de werkende leden. Een woord van dank voor de prettige samenwerking wil ik hier niet achterwege laten. Lid te zijn van de commissie voor het adspiranten voetbal was ook dit jaar 'n plezier. Ik wensch den overgangers op hun verderen voetbalweg veel succes en als de jongelui met dezelfde ernst en toewijding aan onze vereeniging verder gaan, zullen èn de club èn zij zelf er de vruchten van plukken. Blijf Ajacied in hart en nieren, boys! Adé.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 5