CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX EEN AJAX-HUWELIJK. 31 Enquête-commissie, krijgt de Penningmeester het woord, welke eenige finantieele mededeelingen doet. Het financieele beleid blijkt van dien aard, dat de penning meester hierover gecomplimenteerd wordt. Hierna niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. A. L. DESMIT, 2e Secretaris. Nagekomen mededeeling: In een spoed-bestuursvergadering, gehouden 5 Mei j.l., werd besloten de toer naar Duitschland uit te stellen tot 8—15 Juni. vtr E Dezer dagen traden André de Kruyff en Annie Smit in het huwelijksbootje. Het zou water naar de zee dragen zijn om onzen lezers te vertellen wie of A/idré de Kruyff is. In 1910 speelde onze oud- internationaal zijn eersten officieelen match en nu we schrijven 1929 speelt hij nog voor Ajax alsof hij een jongen van een jaar of twintig is. De vorige week zagen wij hem voor de compe titie voor Ajax III in het veld en wij mochten con- stateeren dat hij tot de beste van de ploeg be hoorde. Bijna twintig jaren achter elkaar de Ajax- trui met eere dragende, het is een recordmis schien zelfs een Nederlandsch recordHoeveel matches André in den loop der jaren voor Ajax heeft gespeeld kunnen wij niet bij benadering zeg gen. Of het contact met onze club nog niet nauw genoeg was huwde hij Annie Smit, een van onze trouwste supporters, dochter van onzen vice-presi dent Maarten Smit. Het is dus wel in alle opzich ten een Ajax-huwelijk. J.L Donderdag ging het huwelijksbootje van wal. Moge Fortuna steeds in den stuurstoel zitten van het jonge Ajax-paar! J. J. G. BESCHEIDENHEID. E -5- E Wanneer men den leeftijd nadert waarop men niet oud en niet jong meer is, de dingen meer neemt zooals ze zijn, je eens gedroomde idealen en mogelijke illusies (wie heeft ze niet?) heeft zien verwezenlijken of tegenovergesteld verloren heeft zien gaan, dan, ja dan komt meestal de terugblik en de verdieping. Wie van de ouderen voelt het niet als hij alleen en in een tikje sentimenteele bui het gewoel en niet te blusschen enthousiasme der jongeren op een afstand gade slaat? Hoe zuiver kan men staan tegenover een geschil, hoe een rijke gedachtenstroom zoekend naar een oplossing! Heeft men niet de heerlijke ervaring van het vroeger eens zelf meegemaakte? Het is goed deze terugblik. Het geeft weer kracht om met de jongeren mede te leven, wat trouwens de kunst is van het „eeuwige" jong zijn. Gezegend is dan de man die on merkbaar zijn wijsheid anderen weet bij te brengen. Dit is de geboren leider. Hoe noodig hebben we die ook niet in onze clubs, en gelukkig ze bestaan. Maar juist het type dat we hier schetsten is bescheiden en we zullen wel nalaten ze met den vinger aan te gaan wijzen. Het zou allicht dit uit lokken; een direct te definieeren gebaar naar het hoofd „man je bent mal". Toch er bestaat een spreekwoord dat zegt, dat beschei denheid goed is maar dat men het zonder dat verder brengt. Juist zoo is het, maar dit geldt voor andere types. Wie we hier op het oog hebben zijn de spelers zelf. Voor hen geldt ook het sieren van de bescheidenheid maar in veel mindere mate. Sterker uitgedrukt en waar het hier om gaat; met salonspel bereiken we niets. Zeker samenspel is goed, maar overdrijf niet. Geen enkele Ajacied zal hef één van U kwa lijk nemen als U voor het doel zijnde alle bescheidenheid laat varen en onbescheiden wordt, n.l. den bal deponeeren daar, waar we eiken wedstrijd voor beginnen. H. V. MALLE GEVALLEN. E Van een negentallig derde elftal, dat toch nog met zeven-één won. Als negen spelers één van zin, een wedstrijd gaan beginnen, dan is de mogelijkheid zéér groot dat zij de match nog winnen. Wij speelden met ons negenen tegen Hollandia, en kraaiden toch met zeven-één Rood-wit, victoria. De stemming, 's middags aan den disch was werkelijk reusachtig, 't diner verliep net als de match, wat minder woest, maar prachtig. De ongetrouwden van de ploeg gingen nog even sjansen" maar kregen door het slechte weer allerberoerdste kansen. Des avonds was er tot besluit, in Hoorn nog een bal, een dans, een ,,zwikkie" in den trein, wat 't einde van 't geval. JAMES. J

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 3