v f7 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX HENK TWELKER J 27 =^\1 sprong de lat voor hem in de bres en verijdelde de poging tot doelpunten. Ook in dat onderdeel was Ajax beter. 15 minu ten voor het einde scoorde Windt onberispelijk in eigen doel en liet zich daarbij door geen doellat dwarsboomen. Verdere vermelding verdient vooral Bob ten Have, die eindelijk met zijn gewoonte om z'n slechtste spel voor het eerste te bewaren, brak. Pittige rennen langs de lijn, goede schoten, dito voorzetten en magnifieke corners konden we heden van Bob noteeren. Strijbosch miste vandaag dat tikje temperament, dat hij noodig heeft om tot de goede voorhoedespelers gerekend te worden; een paar mooie kansen tot scoren gingen hierdoor ver loren. Nadat Hilversum aanvankelijk eenigen druk op ons doel uitgeoefend had en Keizer ettelijke scho ten van v. Heeckeren en Huizinga onschadelijk had gemaakt, trok ook onze voorhoede ten aanval. Volkers en ten Have brengen het leder vóór den doelmond, Meinders kan een kopbal van v. Deijck op het kantje af uit zijn doel houden. Even later volgt weer een goede voorzet van onzen rechtsbuiten, v. Deijck kogelt tegen de lat en de terugspringende bal wordt door Strijbosch in 's keepers handen gekopt. Dezelfde speler krijgt direct daarop een dot van een kans. Door te lang wachten werd hij echter ten slotte zoo gehinderd, dat de bal langs den uitloopenden Meinders juist naast gaat. v. Kol krijgt dan een aanval van Hilversum af te slaan, wat hem zijn pantalon kost. Onze cap tain verwisselde in I8J/4 seconde van broek, waar mee het record van Joop Pelser, op 18 Dec. 1918 gevestigd met 28 seconden, geklopt werd. Een vrije schop door Anderiesen legt den grond slag voor ons eerste doelpunt. De bal komt via van Deijck voor Strijbosch' voeten, die den bal hoog en hard in het net jaagt: 01. Hilversum antwoordt met een enthousiasten aan val van Bitter, wiens schot evenwel door Keizer klemvast gevangen wordt. v. Deijck lost dan uit lastige positie onverwachts een mooi schot, dat juist in den benedenhoek van Hilversum's doel verdwijnt: 02. De tweede helft begint met eenige, felle aan vallen van Hilversum's voorhoede, welke nu met itiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 1111111111111111111111111111111111111111111 i 111 ii1111111111111 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiimi De man van snelle rennen en scherpe voorzetten. iiiiiiiiiiiiiiiiiiimii ■iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Huizinga versterkt is. Keurig uitloopend, pakt Keizer den bal tusschen twee aanstormende Hil versummers weg. Nog even houdt de druk aan, doch dan brengt Volkers opluchting. Ajax' voor hoede bestookt dan duchtig het Hilversum doel. Diverse goede schoten van ten Have, Volkers en Twelker leveren geen resultaat op. Bij een der tegenaanvallen van Hilversum belandt de bal op de reeds gemelde wijze in ons doel: 12. Hilver sum pakt dan nog even stevig aan, doch Keizer en v. Kol verijdelen alle verdere pogingen tot sco ren, zoodat met een ruimschoots verdiende over winning van Ajax, scheidsrechter Vuyck, die goed en streng leidde, wat enkele „vasthoudende" Hil versummers op diverse vrije schoppen kwam te te staa, het einde blaast. Adé.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 7