fT' CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX HILVERSUM—AJAX 1—2. P. v. DEIJCK J 26 Deijck center voor en Puttelaar op de spilplaats hoorde. Dat bleek juist te zijn. Na de omzetting behaalde ons elftal 10 punten uit 7 wedstrijden of gemiddeld 1.4 per wedstrijd. Daarvóór waren de cijfers: 4 punten uit 10 wed strijden of gemiddeld 0.4 punt per wedstrijd. Ik wil hiermede niet zeggen, dat de omzetting alléén de oorzaak van het meerdere succes is ge weest, doch de grondslag was het zeer zeker. Dat de verbeterde vorm niet een toevallige en tijdelijke was, bewees, toen de noodzaak om te win nen verdwenen was, de wedstrijd Hilversum Ajax en ook, al werd er niet gewonnen, die van Zondag j.l. tegen H.D.V.S. Voor het eerst speelde Ajax hier weer het spel om te winnen. Het liep onfortuinlijk af; de paar kansen, welke H.D.V.S. zich wist te scheppen, werden benut en ondanks den grooten druk op het Schiedamsche doel na de rust uitgeoefend, konden we het niet verder dan één goal brengen. We willen ons artikel voor dit Nr. hiermede be sluiten. Een zijdelingsche oorzaak van het falen, gelegen in een gebrek in onze interne organisatie, zullen we binnenkort onder de loupe nemen. Tot zoover dus onze terugblik over het afge- loopen seizoen en we gaan nu verder met onze ge wone taak van wedstrijdverslaggever. 't Lag oorspronkelijk niet in onze bedoeling naar Hilversum te gaan. 's Morgens vroeg togen we in .lagere elftallen"-tenue, bestaande uit een paar hooge schoenen, een niet al te nieuwen hoed en dito overjas, Meerwaarts. Pluvius had onze Kruis- laan-velden echter zoo toegetakeld, dat spelen on mogelijk was. Reeds waren we op weg om op andere velden rood-witte tenues te ontdekken, toen we Maassen, den pittigen back van onze Juniores- A ontmoetten. ,,Als U soms naar ons wilt gaan, kunt U 't wel laten, 't veld staat zoo ongeveer onder water.'' Toen ook deze kans verkeken was, stapten we de V.A.M.I.-hoeve binnen en bestelden een glas karnemelk, zijnde dit de meest toepasse lijke drank bij ons gezicht. Ik heb niet anders dan gewone melk, vertelde de kellner, maar als U nu vlug het glas leegdrinkt en dan in de „Gooi Ex press" gaat zitten, krijgt U toch uw zin. De veel gesmade en de veel geprezene. Afgekamd als het hem niet lukt, toe gejuicht in het tegenover gestelde geval. Eén ding heeft men dik wijls vergeten: P. v. Deijck was goed als spil en ging centre voor spelen op ver zoek van de elftallen-com missie. In de wedstrijden tegen A.D.O. thuis enStormvogels uit, was Piet's spel de grond slag voor de overwinning. En ook buiten deze twee wedstrijden kwamen er goals uit onverwachte schoten van v. Deijck. Het feit dat de E.G. juist hem voor de twee belangrijkste plaatsen in het elftal gekozen heeft is in- tusschen 'n compliment op zichzelf. Tja, dat was geen slecht idee en dan konden we tevens eens gaan zien of ons eerste den goeden vorm van de laatste weken zou handhaven. Zoo zaten we dan om 2 uur op de „overdekte" van Hilversum's sportterrein. Zonderen we de eerste en de laatste 10 minuten uit, dan is het een pittige, aardige wedstrijd ge weest. Ajax was Hilversum in alle opzichten de baas. Het zwaartepunt van ons elftal lag weer in onze verdediging, waarin Keizer en v. Kol subliem speelden, daarbij goed gesteund door een hard werkende halflinie, waarin Dubois Puttelaar zeer verdienstelijk verving. Ook onze aanval speelde beter en in ieder geval mooier dan die der groen- witten. Hilversum's doelman had het op een ac- coordje gegooid met juffrouw Fortuna. Zelfs toen een der qroen-witte backs hem wilde passeeren,

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 6