CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 1 HONKBAL. j i ons gemoedelijke landje zoo dikwijls missen. Natuurlijk ligt het niet in de bedoeling om al deze beroepsspelers tot engelen te stempelen. Hun optreden is robust, pootig, doch steeds volkomen fair. Eigenaardig is, dat door den Engelschen scheidsrechter veel minder voor gevaarlijk spel wordt gefloten als hier. Herhaaldelijk zagen wij een speler den bal met den voet op manshoogte spelen, waarvan echter niet in 't minst notitie ge nomen werd. De kracht van een Engelsch beroepselftal spruit voort uit een hoog opgevoerde technische vaardig heid van het individu, gepaard gaande aan een door gestadig oefenen verkregen teamspel. Het samenspel geschiedt met een buitengewone regel maat, met afgemeten trappen of trapjes, met plot seling inhouden van een ren en zeer vele voetbal trucjes om den tegenstander in de war te brengen. Voorts speelt ook de opstelling gedurende een wedstrijd een zeer groote rol. Wij zagen b.v. bij een aanval de voorhoede van de aanvallende partij als een rechte lijn optrekken, terwijl in het defen sief diezelfde spelers zich in W.-vorm opstelden en wel zoodanig, dat de beide binnenspelers zich in de halflinie van hun ploeg terugtrokken, zoodat deze halflinie plus de beide binnenspelers een halve ring vormden, teneinde op deze wijze een tegenaanval ten spoedigste te onderbreken. Hier wordt dus wel een zeer zware taak op de schouders der binnenspelers gelegd. Deze plaatsen zagen wij dan ook steeds ingenomen door buitengewoon be weeglijke spelers, hetgeen ook opgemerkt kan wor den van de middenvoorwaartsen. De tegenstelling hiervan wordt gevormd door de middenhalfs, waarvoor meer zwaardere knapen in aanmerking schijnen te komen, o.a. Seddon van Bolton Wanderers, Barrett van West Ham, die wij in een volgenden wedstrijd de backplaats zagen innemen. Twee spelers van meer dan gewone leng te. Inderdaad verkrijgt men hiermede een werke- lijken spil, waarom alles draait. Het incasseerings- vermogen van deze mannetjesputters schijnt enorm te zijn. Vooral Barrett treedt hierin op den voor grond. Dit. heerschap ontliep in de meeste gevallen geen aankomenden speler, doch ving hem steeds op, met het gevolg dat een aanval van de tegen partij onderbroken werd door een te vroege center of kwijt raken van den bal. Het dekken van den midvoor wordt door den midhalf op bijzondere wijze uitgevoerd. Dit viel in den wedstrijd West HamBolton Wanderers (30) al zeer goed op. Hier werd de midvoor van B. W\, Blackmore) zoodanig bewaakt door Smailes (W. H.), dat deze hem geheel uitspeelde. Welke tactiek Blackmore ook toepaste, steeds was het Smailes, die hem op j de hielen zat. Het was dan ook werkelijk ontmoedi 23 gend op deze wijze een aanval te moeten leiden, doch voor West Ham was het succes zoo groot, dat wij Blackmore in den geheelen speeltijd slechts éénmaal een schot zagen lossen, waaraan dan ook Hufton, de prima keeper van West Ham, zijn handen vol had. Nog zeer veel zou over het spel der Engelsche beroepsspelers te vertellen zijn, doch wij volstaan met een ernstige opwekking, vooral aan onze jon gere leden. Om dit spelpeil te bereiken is het ab soluut noodzakelijk gestadig te oefenen. Voor hen in de eerste plaats, doch ook onzen ouderen spelers houden wij dit vóór, oefenen oefenen! Wij hebben de beschikking over een prima oefenmeester, iemand die het spel tot in de finesses kent, die zelf jaren in de Engelsche competities gespeeld heeft en daardoor zijn vak in de puntjes verstaat. Boven dien is de accomodatie op het Ajax-veld tip-top, zoodat u alles hebt wat u zich kunt wenschen. Begint met een der zomersporten te beoefenen. Onze afdeeling Cricket en Honkbal verwachten u. Ook zou ons bestuur niets liever wenschen, we derom een groote Athletiekafdeeling samen te stel len. Ieder is welkom, van de eerste elftallen tot de adspiranten toe. Oefent stelselmatig, waardoor ook voor u het hoogste op het voetbalveld te be halen is. d. J. - z Zaterdag j.l. is het ons gelukt door een 191 overwinning de finale te bereiken der Bekerwedstrijd. Deze wedstrijd wordt Zaterdag a.s. gespeeld, en wel tegen de 2e klassers A. G. H. C., welke luidjes het kunststukje volbrachten, Quick te kloppen. Zeer waarschijnlijk heeft Quick deze ploeg onderschat, vandaar dat ze met verscheidene invallers in het veld kwamen. Wij zullen hier geen voorbeeld aan nemen, maar trachten volledig op te komen. Van onzè eigen wedstrijd tegen Z, R. C., valt feitelijk niet anders te- vertellen, dan dat de runs geleidelijk binnenkwamen, we een half uur te vroeg zijn opgehouden en we allemaal blij waren toen de douche in zicht kwam. Daar van het kleine aantal, spelers waar ik over kon beschikken, nog weer eenige men- schen verdwenen, en er dus heelemaal geen tweede negental overbleef, zoo vond ik het raadzaam den Bond mededeeling te doen, dat Ajax 2 niet kan spelen vóór 27 Mei. Dus een maand. En in die maand moet het tweede negental geheel voor elkaar komen, en laat ik direct zeggen, dat het erf hoopvol uit gaat zien. Verschillende nieuwe lui hebben zich reeds opgegeven en hoewel nog niet genoeg, geloof ik toch, dat met een 2 weken het 2e negental voor elkaar zal zijn. Het wachten is dan op het begin van Mei, wanneer de tijd verzet zal zijn, daar het voorloopig nog te vlug donker is om te gaan gooien. Tegen dien tijd krijgen alle lui een oproeping, waaraati ze dan, hopen wij, spontaan gevolg zullen geven. JACK.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 3