CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX LAAT U KEUREN BIJ HET „MEDISCH SPORTKEURINGSBUREAU" Formulieren verkrijgbaar Amsterd. Voetbal bond Amsteldijk 37. \r~ 20 komen, maar eveneens op tijd gereed willen zijn, dan wordt het de hoogste tijd dat de honkbal lers door mij worden wakker geschud. De volgende week is de jaarvergadering van den Bond en de gewoonte getrouw, zal daar dan de loting plaats vinden voor den Beker. Veel tijd is er dus niet meer. Ik verwacht dan ook van degenen die dit jaar weer honkballen, zoo spoe dig mogelijk een berichtje. Denk nu niet, het komt zoo ook wel in orde, neen, schrijf even, het is voor mij veel en veel makkelijker. En tweemaal zooveel kaartjes wilde ik ontvangen van nieuwe spelers, bijv. van lui uit het eerste en tweede. We zullen even afwachten. De volgende maal meer. JACK. Het begin is er weer, doch laat ik direct maar beginnen met vertellen, dat het er lang niet zoo rooskleurig uitziet als verleden jaar. Het vorige jaar had ik de beschikking over voldoende spelers voor 2 negentallen, terwijl we momenteel nog niet voldoende menschen hebben om 2 negentallen samen te stellen. Enkelen zijn er mee opgehouden, onze Indische keien bijv., terwijl weer anderen op 't oogenblik onder dienst zijn en onmogelijk hier op tijd kunnen wezen. Zoodat ik er niet op rekenen mag. Wel staat er tegen over dat er enkele nieuwelingen zijn komen opdagen die natuurlijk met open armen ontvangen zijn, maar voor een club als Ajax met haar groot aantal werkende leden moest het eigenlijk geen kunst behoeven te wezen om 2 negentallen samen te stellen. Op dit moment heb ik 17 lui geteld, en dan zou iik natuurlijk op allen moeten kunnen rekenen. Dit is te weinig. Wanneer we de vacan- ties krijgen dan kan ik met 17 menschen gerust 1 team laten vervallen, daar er er genoeg lui zouden zijn voor het eerste negental. Ajacieden, dat moet veranderen en zoo gauw mogelijk! Daarom dit. Wanneer er leden zijn, die mij nog niet gesproken hebben en toch willen spelen, die verwacht ik dan Zaterdag a.s. 13 April op ons veld, Middenweg, waar dien middag het eerste negental het seizoen opent tegen Concordia, voor de eerste beker-ronde. Hoe of we uitkomen is nog een puzzle, daar de schoolwedstrijden ons misschien nog dwars kunnen zitten. Wat of het worden zal? Ik weet het heusch niet. Er is door 4 menschen 1 middag gegooid, dus ga maar na hoe of de vlag er bij staat. Toch hoop ik de volgende maal een gunstig verslag te kunnen uitbrengen, ten eerste, wat betreft den wed strijd en ten tweede wat betreft het groote aantal lui wat is komen toestroomen. Vooruit Ajacieden, steek de koppen eens bij elkaar. JOOP SMIT. REPUTATIE. V.»- T What is in a name? Ziet hier een gezegde dat in zijn bedoeling toch maar niet opgaat voor onze club Ajax. Men kan een groot staatsman zijn en toch maar simpel Jan of Piet heeten. Tegenovergesteld, men kan niets zijn en naar de benaming Alexander Henrion enz. luisteren. Maar men kan geen Ajax (A'dam) heeten of bij het noemen van den naam gaat door het heele land de gedachte aan een groote club met een roem rijk verleden, een club met een reputatie van goed en fair spel. Ja mijnheer, een reputatie die ons nu misschien noodlottig gaat worden. Laten we er verder geen doekjes om winden; we staan (stonden, Red.) er slecht voor en we weten zeker dat als we niet dat roemrijke verle den hadden te torsen, we er beter voor zouden staan. Waar we ook naar toe trekken, het is steeds een goeden dag voor de kas van de gast vrouw, wat al op zich zelf boekdeelen spreekt, n.l. het publiek komt graag naar Ajax kijken, met gevolg dat de tegenpartij eens extra aanpakt. Hebt U wel eens vernomen als er tegen ons ge speeld wordt dat men denkt: ,,dit is nu een mooie oefening om eens een paar reserves te probeeren". Neen, nooit nietwaar, steeds is het geweest: „we komen zoo sterk mogelijk uit, Ajax te slaan is een dubbele eer". Wij voor ons hebben ons daar wel eens aan geërgerd. De eene week kwam een club met 3 of 4 invallers, de andere week, dan was het tegen de club met de reputatie, waren ze volledig. Men kan het de clubs niet euvel duiden, we zijn popu lair en we meenen te weten dat onze tegen standers er geen extra schepje opgooien" uit wraakgevoelens. Dit is de troost. Aan U spelers om te toonen dat het woordje reputatie", ons door het verleden opgedrongen, ook door U in de toekomst hoog zal gehouden worden. H. V.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 6