In ons volgend nummer iets over de taak der halfs, meer in het bijzonder van de vleugelhalfs en over het werk der aanvallers. Voor ditmaal dus weer genoeg. J. J. G. 'Ai j CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX j OPONTHOUD BIJ WEDSTRIJDEN. De heer G. J. van Tongeren, leeraar in lichaamsoefe ning te Rotterdam, schrijft aan de N. R. Crt.: Daar de weersomstandigheden op lsten Paaschdag minder gunstig waren voor voetbalspel sterke wind nam ik de moeite nog eens op te nemen, hoeveel tijd niet gespeeld werd in den wedstrijd V.O.C.O.D.E. Het aantal malen, dat gestopt werd, was niet bijzonder groot: 65 in de eerste, 63 in de tweede speelhelft, met 897 sec. in de 1ste en 10.39 in de 2de helft; totaal 1936 of 32 min. 36 sec. Maar er is bij dezen wedstrijd nauwkeurig gecon troleerd een grove fout door den scheidsrechter be gaan. De eerste speelhelft liet hij niet 45 min. spelen, maar 42 min. 18 sec. De tweede speelhelft slechts 39 min. 40 sec. Hij heeft dus den speeltijd verkort met 2 min. 42 sec. en 5 min. 20 sec., totaal 8 min. 2 sec. Dit gevoegd bij het oponthoud van 32 min. 16 sec. geeft een totaal van 40 min. 18 sec. Zoodat in dezen wedstrijd nog geen 50 min. werkelijk is gespeeld. 's Morgens 10 uur, als begin van den voetbaldag de Ajax B. adsp. aanmoedigen bij het verdedigen van hun kampioenskansen tegen Zeeburgia. Roodwit verloor met 2—3. Vervolgens op hetzelfde veld Ajax 2 in actie tegen de Z.P.C.-reserves, na 20 min. spelens een 03 achterstand, einde 25. Intusschen komen eenige Junioren met sombere trekken op hun gelaat aangewandeld. A heeft verloren met 14, B met 0—1. Met sombere voorgevoelens plaats genomen op de overdekte tribune. AjaxR.C.H. 01. Met spoed uit de voetbalellende weg naar huis, opbeuring radiotoestel inge schakeld. Muziek breekt af Vaz Dias komt aan het woord. U.V.V. tegen Stormvogels 3 tegen2. Ook dat nog. M'n hoofd zakt op m'n borst, m'n vrouw duwt het zachtjes in m'n binnenzak. Oh Ajax Oh Ajax! ^.dé v</ j ONZE ADSPIRANTEN j j STELLEN TELEUR. Tpr j 't Is altied wat, zei de boer, nou is vader weer beter, maar nou is 't varken weer ziek. Deze plattelandsche wijsgeerigheid van 'n onbekenden V IQ auteur is zeker momenteel op ons Ajax-wereldje van toe passing. Nu heeft 't eerste met een paar keurige overwinningen Ajax van de laatste plaats gewerkt en nu verspelen zoo wel de „A" als de „B" hun fraaie kampioenskans. „A" speelde gelijk tegen A.V.V. en verloor Zondag j.l. met 21 van D.W.S. Na in den laatsten wedstrijd tot pl.m. 20 min. voor het einde met 10 de leiding te hebben gehad. Als onze informaties juist zijn, moet er van Ajax-zijde zeer lauw gespeeld zijn, iets wat ik me van Stam c.s. haast niet voorstellen kan. Door het verspelen van deze punten hebben onze adspiranten 3 verliespunten méér dan Blauw-Wit. Thuis moet nog tegen de Zebra's ge speeld worden, zoodat twee punten ingehaald kunnen worden. Of dan Blauw-Wit nog zoo welwillend zal zijn tegen een ander elftal ook nog eens het loodje te leggen, is echter zeer twijfelachtig. De „B" deed het op minder twijfelachtige wijze. Drie maal achtereen werd verloren. De eerste nederlaag boekten zij tegen Zeeburgia. Als lichtzijde dient hier vermeld dat onze boys een 03 achterstand tot 23 inliepen, in ieder geval een bewijs dat het hier niet aan wilskracht heeft ontbroken. De tweede verloren wedstrijd werd gespeeld tegen A.F.C., de kampioenscandidaat, ook hierover kunnen we niet ontevreden zijn. Er is gewerkt van begin tot einde, ieder deed z'n best en meer kunnen we niet verlangen. Wat echter de laatste nederlaag betreft, Zondag j.l. tegen Bl.-Wit met 03 geleden, daarover ben ik minder voldaan. Er heerschte onderling een minder prettige stemming; men verweet elkaar voortdurend de gemaakte fouten. Bovendien werd het elftal door elkaar gehaspeld. Half backs en voorhoede-spelers waren als 't ware aan 't „stuivertje wisselen". Een spelletje dat eerstens niet voor adspiranten geschikt meer is en ten tweede niet in een voetbalmatch thuis hoort. (Gaat dat zoo maar? En de leiders die ongetwijfeld bij den match present zijn? Red.) Deze verkeerde neiging dreigde reeds los te komen in de vorige wedstrijden, doch konden we dank zij onze aanwezigheid, verhinderen. In den laatsten kamp had ik echter de functie van scheidsrechter aanvaard en kon ik mij als onpartijdige niet mengen in de interne aange legenheid van één der elftallen. Door schade en schande wordt men wijs en ik hoop dat captain Diepgrond nu eens en voor altijd met deze verkeerde gewoonte zal breken. Adé. Na een veel te langen winter, beginnen nu toch eindelijk verschillende vereenigingen eenig honk bal-leven te geven. En als wij niet te laat willen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 5