\r~ CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX kern van de ploeg, moet minstens een jaar lang intact blijven en daar heeft het dit jaar niet erg op geleken. Een ander punt is of het niet wenschelijk geacht wordt ten spoedigste terug te keeren tot de oude formatie van de elftal-commissie, n.l. twee commissies, ieder van 3 of 5 personen. Eén voor de drie eerste elftallen en de tweede commissie voor de lagere elftallen. Dat, zco- als thans gebruikelijk is, een commissie van 7 (zegge zeven) personen over de samenstelling van een elital moet oordeelen, is uitermate onpractisch gebleken en wij moeten met een groote snelheid naar het beproefde systeem van enkele jaren geleden terug. Men beschouwe eens rustig de ranglijstjes van de verschillende elftallen en men komt tot ontstellende resultaten Vrijwel alle elftallen nemen een hoogst matig plaatsje in en we moeten dat voor een deel toeschrijven aan de veranderde samenstelling der Elftailencom- missie. En dan nog een belangrijke zaak! Met de training is het vandaag den dag ook niet al te goed gesteld. Gezien het groot aantal spelers, komt er slechts een klein deel geregeld oefe nen. Wel hebben wij een klein aantal spelers dat steeds bij Reijnolds te vinden is, doch het overgroote deel gelooft het wel en het gevolg is weinig succes in de competitiewedstrijden Eerst als deze twee dingen ten goede ver ander^ zijn, zullen wij misschien weer een heele rij kampioenen onder de elftallen krijgen bonder zakelijke samenstelling door daarvoor geknipte commissies en zonder flinke training, krijgen wij zeker voorloopig geen voet aan den grcnd tegen de talrijke goed getrainde competitietegenstanders, die daarbij alles doen om hun ploegen zoo sterk mogelijk samen te stellen. Willen wij in komende jaren gespeend blijven van slapelooze nachten omdat ons eerste elftal een mooie gooi doet om uit de eerste klasse te worden geknikkerd; willen wij het voor beeld niet volgen van Quick, V.O.C., A S.C., Haarlem, Quick N., de Spartaan, Unitas en de rits andere oud-eerste klassers, die den strijd niet hebben kunnen volhouden, dan moet IV1 vanaf vandaag gebroken worden met het funeste systeem van elftalsamenstelling door een te groote commissie en moet daarnaast een machtige propaganda ontwikkeld worden voor de training! Zoowel in het Westen, Zuiden als Oosten van ons land hebben we dit seizoen eerste klasse ploegen aan het werk gezien en als we de capaciteiten van onze spelers daarbij vergelijken, moeten wij eerlijk erkennen, dat wij niet erg optimistisch gestemd zijn. Een enkeling als bijv. Van Kol heeft ons dit jaar voor degradatie behoed, maar hoe het geloo- pen zou zijn als bijv. v. Kol bij den aanvang van het seizoen geblesseerd zou zijn, behoeven wij u niet te vertellen. Ons streven moet zijn naar een over alle linies beproefde ploeg, die gezien de kracht van onze club, zeker weer te formeeren moet zijn. En wij vertrouwen dat de leiding in onze club dit zal inzien, voor het te laat is! J. J- G. III. De groote fout die tal van elftallen maken als de wedstrijd nog niet eens is begonnen is, dat de spelers veel te vroeg in het veld komen Bij wedstrijden die door veel publiek bezocht worden, merk ik dikwijls op dat de spelers over tweeën in het veld verschijnen, maar vooral bij lager voetbal komt men - en voor al in de provincie veel te vroeg in het veld. Men moet eerst in het veld komen even voor dat de scheidsrechter aanstalten maakt het terrein te betreden. Eerder niet! Men kan zich dan met twee of drie balletjes even lostrappen, maar vroeger betrede men nooit het speelveld Men zorge er voor, dat men met 100 fut begint en geen onnoodige kracht verliest door eerst een minuut of tien te gaan inkeien! Nog slimmer wordt het als de spelers voor den wedstrijd een robbertje aanvallen-en-ver- dedigen gaan spelen, waardoor het voorkomt, dat één van de heeren al hinkt voordat het beginsignaal klinkt Een bewijs voor deze stelling is dat één van de oud-spelers van ons eerste elftal enkele 16 v», HOE KUNNEN WIJ ONS SPELPEIL -= VERBETEREN? j "SF

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 2