CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX J AJ 14 de zaak in orde. Het is hier met een variant op „Mensch durf te leven!": Mensch durf te spelen! AJAX JUN. AD.E.C. JUN. A: 7—2. Een slecht gespeelde wedstrijd, waarvan de uitslag een voor ons geflatteerd beeld van de werkelijke krachtsver houding in het veld geeft. Zonderen we achterhoede, mid denvoor en linksbuiten uit, dan varieerde de rest van matig tot slecht. Doelman Horstmeijer voorkwam door goed en vooral moedig doelverdedigen verschilende doel punten, daarbij goed door Kroese en Maasen geassis teerd. Ajax' eerste doelpunt kwam uit een voorzet van Reitz, die na goed aangeven van Blomvliet scherp voor doel plaatste. D.E.C. laat zich niet onbetuigd. Tweemaal achtereen moet Horstmeijer scherpe schoten door uitvallen on schadelijk maken. Uit een snellen aanval van - Reitz gaat de bal weer voor doel en wordt tegen de lat geschoten. De terug springende bal komt via een D.E.C. voet bij Blomvliet. Onze middenvoor wringt zich door de verdediging en scoort No. 2. Hierna volgt even een goed vleugje Ajax spel, waaruit Thijssen hoog voorzet en de bal voor de derde maal in D.E.C.'s doel belandt. D.E.C.'s centervoor breekt door, doch Horstmeijer weet door uitloopen en hinderen de situatie te redden. Even later weet Botschuyver juist op de doellijn den bal te keeren. De eerste minuten van de tweede helft zijn voor Ajax. Als Blomvliet een prachtkans voor Bartelsman schept, schiet deze in 's keepers handen. Een fout in onze defen sie kost ons het eerste tegenpunt: 31. Een flinke aanval, door Kroese opgezet en door Reitz afgewerkt, strandt op buitenspel. Horstmeijer toont weei eenige malen zijn talenten. Elk oogenblik verwachten we een D.E.C. doelpunt, doch, zooals meer gebeurt, de goal komt juist aan die zijde, waar men hem 't minst ver wacht. Blomvliet breekt door en valt, schijnbaar door een overtreding van een D.E.C.-er; de scheidsrechter geeft penalty: 41. Even later verkleint D.E.C. uit een vrijen schop den achterstand: 42. Reizt scoort No. 5 en Hetebrij No. 6. Nog een zevende doelpunt volgt, waar na de scheidsrechter inrukken blaast. OOSTERPARK ADSP.—AJAX ADSP. B: 3—5. De 13 weken vorst zaten onzen adspiranten blijkbaar in de beenen. Het vertoonde spel bleef de eerste minuten ver beneden peil en diverse mooie kansen op een doel punt werden de hals omgedraaid. Ook in de achterhoede rammelde het, wat ons weldra op een 20 achterstand kwam te staan. Geleidelijk wennen de Ajax-beenen weer aan het voet balspel en nog vóór half time is de stand door Posthumus en Huizinga gelijk. Als slechts luttele minuten van de tweede helft ver streken zijn, doet Aukema de schaal naar onze zijde doorslaan: 32. Ajax' rechter wing, goed door den rechtshalf gesteund, oefent een stevigen druk op het Oosterpark doel uit. Aukema en Boef voeren met twee mooie doelpunten den voorsprong tot 52 op. De kans op een 6e goal, een penalty, wordt gemist. Oosterpark neemt hierna weer het initiatief en scoort na eenige vergeefsche pogingen het derde doelpunt. Onze jongens pakken dan nog eens extra aan en weten den 53 voorsprong tot het einde te behouden. Onze jongste generatie, de D-adspiranten, houdt niet van half werk. De vorige week verloren ze met 100, nu werd gewonnen met 7O; het laatste wordt hier natuurlijk het meest gewaardeerd. De Fit adspiranten waren het slachtoffer. Zoo voort gaan boys! Adé. ONS TWEEDE ELFTAL. Een nieuw jaar begint; de voetballers beloven zichzelf voor hun vereeniging te trachten goede resultaten te boeken. Maar Januari geen voetbal, Februari dito en eerst in Maart, een unicum de spelers zijn het half verleerd komen de voetbalschoenen weer te voorschijn. Wat het tweede elftal betreft, boften we in zoover, dat het terrein afgekeurd werd voor den vastgestelden wedstrijd tegen Z.F.C. II. Boffen is het goede woord, want met wederzijdsch goedvinden speelden we vriend- schapelijk tweemaal een half uur en toen bleek, dat het terrein goed bespeelbaar was en tevens dat we een klas minder waren dan de Zaandammers. Nu verloren we met 20, maar voor de competitie was er nog wel iets bij gekomen. De beenen van onze jongens stonden naar schaatsenrijden en bij een volgend treffen maken wij al licht een betere kans. Een week later, 10 Maart, dan toch eindelijk onze eerste competitiewedstrijd in 1929, tegen Hilversum II. Hilversum kwam door verschillende omstandigheden met 10 menschen en tevens zeer verzwakt uit. Onze groote overwinning (123) was daar dan ook in hoofdzaak aan te danken. Wel is er vrij goed gespeeld, maar dat was in dit geval geen kunst. Het hoofdmoment uit de match was, dat de hardwerkende Hilversummers een 40 ach terstand tot 43 wisten te verkleinen. Even was het spannend, maar na de rust was het gedaan en scoorden wij vrij gemakkelijk nog een achttal goals. Verder was het geheel te onbelangrijk om er meer van te vertellen. W. de B. GEVRAAGD. Kantoorbediende voor Magazijnadministratie goed kunnende typen, Engelsch en Duitsch strekt tot aanbeveling. Brieven met verlangd salaris aan A. Rous Jr., Amstelveenscheweg 833, Amsterdam Een paar artikelen o.m. een omroep van Joop Smit voor de Honkballen moesten wegens plaatsgebrek blijven overstaan.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 6