r CLUBNIEUWS A. F. C. AJAX13 viel bij de Stormvogels vooral het vleugelspel te prijzen. Een en ander had ten gevolge dat de halflinie der Storm vogels meer dan de onze tot verdedigen gedwongen werd. Behalve als speler komt v. Kol ook als aanvoerder een pluim toe. Zeer juist was het bijv. gezien, om toen Ajax een 20 voorsprong had en Stormvogels vlak voor de rust verwoed ging aanvallen, even alle krachten op de verdediging te concentreeren om zoodoende den be haalden voorsprong tot de rust volledig te handhaven. De critici, die meenen, dat Puttelaar te veel verdedi gend speelt, mogen gelijk hebben, doch eveneens valt niet te ontkennen, dat onze spil juist daardoor een geducht struikelblok was voor het Stomvogels-binnentno. Schet- ters en vooral Anderiesen steunden verder zoo uitste kend, dat onze halflinie als geheel op een goeden wed strijd terug kan zien. Dat ondanks alles, slechts de kleinst mogelijke over winning werd behaald, pleit voor de Stormvogels, een elftal dat, even als het onze, voor de le klasse behouden moet blijven. Zooals reeds gezegd, hadden de onzen in de eerste helft een 20 voorsprong behaald. Beide doelpunten waren scherpe diagonaal schoten van Strijbosch en van Deijck. Toen na half time Thijssen een voorzet van de Natris op zijn handen liet dansen, was Strijbosch er als de kippen bij en kopte het leder nagenoeg uit de han den van den doelman in de touwen. Met een 30 voorsprong leek het of Ajax „binnen" was. Dat bleek evenwel lang niet het geval. Uit een overigens verdiende penalty scoorden de IJmuidenaren hun eerste doelpunt. De moreele werking hiervan bleef niet uit. Vol enthousiasme keerden de Stormvogels terug en voor men realiseeren kon wat er gebeurde, verdween de bal ten tweede male in ons net. slechts luttele momenten daarna gevolgd door een derde doelpunt. Dit laatste punt werd evenwel geannuleerd wegens ongeoorloofd spel van den doelpuntenden IJmuidenaar. Dit was voor Ajax weer het physiologische moment en het bracht onzen menschen weer het noodige zelfver trouwen. v. Deijck c.s. trokken opnieuw ten aanval en onze defensie was de zaak weer meester. Het slot van den wedstrijd was weer voor Ajax en slechts goed doel- verdedigen van Thijssen kon verhinderen, dat onze voor sprong vergroot werd. AJAX II—STORMVOGELS II: 5—5. Deze wedstrijd, op j.l. Zondag gespeeld, was min of meer een copie van den strijd tusschen de eerste elf tallen te IJmuiden. Ook hier scheen rood-wit een zekere overwinning tegemoet te gaan, ook hier was op een gegeven moment een 30 voorsprong behaald en ten slotte vertoonde het Ajax-elftal zijn beste spel ook in dezen kamp, vóór de rust. Ajax begon met slechts 9 man onbegrijpelijk, dat zoo iets bij ons kan voorkomen hetgeen leidde tot een overwicht der Stormvogels in de eerste minuten. Als Ajax compleet is, volgt na goed aangeven van Engelen de eerste voorzet van Heins. Ten Have rent naar binnen en kogelt fraai ineens den bal in het Storm vogels net: 10. Onze linkervleugel speelt keurig. Na een voorzet van ten Have wipt Strijbosch den bal juist in den boven hoek: 2-0. Even later gaat het in omgekeerde volg orde; nu zet Strijbosch voor en ten Have scoort met een prachtschuiver in den rechter benedenhoek No. 3. Hierna volgt Stormvogels' eerste goal, met een ferm schot uit een corner gescoord. Een goed opgezette aanval van Ajax brengt Smit door Strijbosch een mooie kans en eerstgenoemde vergroot den voorsprong tot 41. De vleugels der Stormvogels ondernemen eenige ge vaarlijke aanvallen op ons doel. De IJmuider centervoor schiet van flinken afstand No. 2 in ons net en even later gaat via Becker's handen No. 3 in ons doel. Na dit dreigende offensief der Stormvogels herstelt Ajax zich. Een fraai staaltje driehoekspel van de Bois, Vogel en Strijbosch besluit ten Have met een keurig schot, dat op gelijke wijze door den Stormvogels doel man gestopt wordt. Hetzelfde gebeurt met een schot van Strijbosch, na goed doorzetten gelost. Diepenbeek maakt kort achtereen twee gevaarlijke IJmuider aanvallen onschadelijk. De tweede helft toonde weldra een verschuiving van de sterkte-verhoudingen. Stormvogels zit nu met een ge weldig enthousiasme op den bal. Geruimen tijd wordt het spel alleen op onze helft gehouden. Juist als ten Have en Strijbosch eenige malen opluchting brengen, be nut Stormvogels een corner voor den gelijkmaker: 44. Een hernieuwd overwicht van Stormvogels volgt. Slechts het doorloopend offside staan van den IJmuider links buiten voorkomt doelpunten. Geleidelijk zakt het enthousiasme en ook het spelpeil. Na een fraaien voorzet van ten Have wordt de bal van dichtbij juist over de lat gewipt. Kort voor het einde be gaat de scheidsrechter, die overigens zeer goed leidde, de fout voor een aangeschoten bal een penalty tegen Stormvogels te geven. Ten Have geeft Ajax hieruit op nieuw de leiding. Even later volgt een penalty (ter com- nieuw de leiding. Even later volgt een penalty tegen Ajax, waaruit Stormvogels den gelijkmaker scoort. Frappant was in dezen strijd het keurige spel van onzen linkervleugel Strijbosch-ten Have, voor zoover het ten Have betreft; Strijbosch' spel gaat zoo geregeld vooruit, dat we over diens goede prestaties niet verwonderd waren. Bob ten Have blijft echter een raadsel voor ons. Was dat nu dezelfde speler, die, ondanks herhaaldelijk pro- beeren, in ons eerste elftal niet voldeed? Nu was zijn spel vol initiatief en afwisseling. Zoo mogelijk goede voor zetten en zoo noodig scherpe schoten op doel. Ik geloof, dat bij hem, evenals bij meer jongere spelers, alles van het psychologisch moment afhangt. Als bij een volgende gelegenheid hij maar even het idee: „Nu speel ik in het eerste" op zij kan zetten en hij zijn eigen spel speelt, is

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 5