CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX nen goed blijven. Ze kunnen jarenlang mee! Om de paar weken niet te dikwijls anders wor den ze te zacht moet U de zaak met traan invetten. U moet hebben een soepele schoen met een keiharde neus! Als ik in de kleedkamers ik ben nu eenmaal een beetje eigenwijs de schoenen van de spelers inspecteer kom ik heel weinig schoenen tegen die model zijn. De meeste schoenen zijn „vodden". Ook de kunst om de schoenen goed aan te trekken, n.l. model te rijgen, verstaan betrekkelijk weinig spelers. Men vrage Reynolds eens hoe men de schoenen behoort aan te trekken, ik zie helaas geen kans U dat hier op papier voor te schrijven! Dan moeten de knopjes onder de schoenen steeds op goede hoogte zijn. Bij hardere velden de knop jes minder hoog dan bij zachtere velden, Door spelroutine weet U tenslotte precies wat U onder uw schoenen moet hebben. Een speler die geen beenbeschermers draagt moesten ze voor een jaar royeeren, 't ïs een voudig onverklaarbaar dat er nog altijd men- schen meespelen die het durven wagen zonder beenschermers in het veld te komen. Vroeg of laat komt 't ziekenhuis er aan te pas! Geen be roepsvoetballer of hij draagt beenbeschermers terwijl hij de beenen verder beschermt met een plak watten, precies in den vorm van de be schermer. De zaak zit dus extra ingepakt cm beenbreuken te voorkomen. U begrijpt nu ook waarvoor U stevige hooge kousen moet dragen om de geschiedenis flink in te kunnen pakken! U kunt niet voorzichtig genoeg zijn en ten twee de moet U, als straks het spel begint, een flinke stoot kunnen velen! Uw enkels moet U zwachtelen als U maar even last krijgt van zwakke enkels. Ook als uw schoenen een beetje slap worden moet ik U adviseeren, zwachtel de enkels. Hoeveel voet ballers hun enkels verzwikken, door met onge- zwachtelde enkels te spelen is niet te tellen! Met een kniezwachtel moet U evenwel voor zichtiger zijn. Hebt U goede knieën doe dan nooit een kniekous aan. Als U steeds zonder noodzaak kniekousen draagt en U vergeet op een goeden of liever op een kwaden Zon dagmiddag uw kniekousen en U moet het dan zonder die dingen doen, loopt U een lot van een kans om tic or uw knie te zakken! Daarom: Geen kniekous indien niet dringend noodig! Hebt U last van de knie of hebt U al meer last van een knietje gehad, dan onvoorwaardelijk kniekous dragen. Over de scheen-beenbeschermers wou ik U dat nog zeggen dat die dingen je meer zeker heid geven, je kunt meer en harder doortrappen als je een kans krijgt, en dikwijls toch wint die speler, die het felst tegen den bal trapt. Nooit een sportriem over uw broekje! Een niet te ruime broek met elastiek, zal iedere meer ervaren speler dragen, sportriemen knellen, elastiek niet! Zorgt U er voor dat U nooit zij zakken in uw broekje hebt. Als U koppen wilt is één vinger van uw tegenstander in uw zij zak voldoende om U aan den grond vast te nagelen! Laat één achterzakje maken! De spe lers begrijpen dat ik bij dit onderdeel uw uit rusting iets langer heb moeten stilstaan. Een schaatsenrijder met een paar botte schaatsen is net zoo min iets waard als een voetballer met een paar stukkende schoenen! Nu we netjes en model aangekleed zijn hollen wij het veld in. Maar de spelers zijn nog niet goed en wel op het veld of ik betrap ettelijke spelers de wedstrijd is nota bene nog niet eens begonnen op een groote fout! Een fout die op tal van velden iederen Zondag weer gemaakt wordt en waarmede ik mijn volgend artikel zal aanvangen. Tot zoolang dus! J. J. G. (k- r 12 "n) yj/ 71" LANGS DE LIJNEN. STORMVOGELS—AJAX: 2—3. Een zwaar bevochten, doch verdiende overwinning. Wat een verschil met den wedstrijd tegen H.F.C.! Reeds binnen vijf minuten was het duidelijk, dat hier weer een elftal, en niet elf spelers, in het veld stond. Voor een niet gering gedeelte was dit het werk van v. Deijck, die met goed afgepaste lange centers naar de vleugels de geheele voorhoede in actie bracht. Gelukkig met z'n schoten was Red Peter intusschen niet: diverse malen vloog het leder rakelings over het Stormvogelsdoel. Over het geheel genomen, was er niet veel krachts verschil tusschen beide partijen. Dat de schaal, wat de verdediging betrof, naar onze zijde doorsloeg, is waar v. Kol een der „Gewichten" was, begrijpelijk. Ook onze voorhoede was als geheel iets sterker, al --J)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 4