FRANS RUTTE* f Cliché afgestaan door de Revue der Sporten. Foto Desmit Frans Rutte's stoffelijk overschot naar zijn laatste rustplaats gedragen door zijn Ajax makkers. Frans Rutte, de schijnbaar onverwoestbare, krachtige Ajacied Frans Rutte binnen enkele dagen, na een hevigen aanval van griep, ge storven! Wel verstomde de blijde mare, dat Ajax van de Stormvogels had gewonnen, toen be kend werd dat Rutte, denzelfden middag van den wedstrijd, voor altijd van ons was weg gegaan. Schrijnend is het leed dat over zijn diep bedroefde familie en verloofde is gekomen. Groot is het verlies, dat Ajax lijdt door het zoo vroegtijdig sterven van een harer beste leden. Nadat Frans oogenschijnlijk de crisis had overwonnen, trad plotseling een complicatie in, die hem Zondag 10 Maart des middags om half twee ten grave sleepte. Frans Rutte's dood brengt in onze gelede ren diepen rouw, omdat een goed vriend, een waarachtige Ajaxman in den persoon van Rutte heenging. Rutte heeft zoowel in het veld als daar buiten veel goeds voor Ajax gedaan. Zonder twijfel behoorde hij tot die leden, die zich in de laatste tien jaren een plaats hebben verworven in de voorste gelederen van Ajax. Enkele jaren achtereen was hij de meest productieve speler in onze elftallen en menig succes dankt Ajax aan het onzelfzuch tige werken van Frans Rutte. Stevig maar fair was zijn devies. „Kracht en eerlijkheid" waren het kenmerk van Rutte's opvattingen over sport. Ajax kon al tijd op hem rekenen! In geregelde training was Rutte in zware wedstrijden, zoowel in ons land als daarbuiten, de man waarop onze heele voorlinie moest drijven. Als opvolger van Theo Brokmann heeft hij enkele jaren achter elkaar een moeilijke taak met eere vervuld! Juist in wedstrijden, waarbij alles van de spelers werd gevraagd, was Frans Rutte in zijn element. Enkele jaren geleden won Rutte een historischen wedstrijd te Rotterdam tegen Feijenoord met 32 en in Göteborg en Oslo speelde Frans de wedstrijden van zijn leven. Rutte had in Ajax vele vrienden! Groot was de belangstelling dan ook, toen de zoo vroeg qestorvene ter aarde werd be steld. Honderden hadden zich naar Buiten- veldert begeven, zoowel uit Ajax-kringen als daarbuiten, o. m. uit het A.V.B.-bestuur, Blauw-Wit, Neerlandia e.a. om Rutte een laatsten groet te brengen. Tal van oude vrienden: Delsen, de Natris, Joop Martens, van Kol, de Boer,, Schetters, Debois, Addicks, Reynolds, Hoogland, Jan Smit, Wesling en Bogers fungeerden als dragers van het stoffelijk overschot en een deputatie uit het Bestuur Schoevaart, Koolhaas en Tump vertegenwoordigde Ajax bij de teraardebestelling. Menigeen kon zijn aandoening niet be dwingen, toen de kist in de geopende groeve daalde en het graf onder bloemen bedolven werd. Diep onder den indruk verliet de groote schare de begraafplaats. Een onvergetelijk vriend was voor altijd van ons weggegaan, een man, die voor ons allen een lichtend voorbeeld van clubliefde en vriendschap zal blijven. Op hem kan het waarachtige woord van toepassing zijn: ,,Die hier rust is niet dood; dood zijn zij alleen die vergeten zijn." Zoo zal het blijven, door jaren en jaren heen. De herinnering aan Rutte zal allen bij blijven die hem meer van nabij kenden. Frans Rutte, beste Ajax-vriend, rust zacht! J. T. G.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 2