ir I v_ J) CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX hebben, zoo leelijk in den steek laat. IJmuiden is maar een klein plaatsje, daarom kunnen er Zon dag langs de lijnen van de Stormvogels meer Amsterdammers dan IJmuidenaren staan. Onze jongens hebben UW STEUN (aanmoedigingen) HARD noodig. Ik reken er op, dat alle trouwe Ajaxaanhangers Zondag op het veld te IJmui den aanwezig zullen zijn. Bijeenkomst Centraal-Station 12 uur. Terug uit IJmuiden 4.34, Aankomst Amsterdam 5.19 Toegangsbewijzen voor het veld verkrijg baar bij den heer SWAAP, Nieuwe Hoogstraat 36 en bij FONS PELSER, van Woustraat 33. Ook zullen VRIJDAGAVOND a.s. kaarten ver krijgbaar zijn op onzen clubavond, Nieuwe Kar- seboom. M. J. K. FRANS RUTTE. j Het is Dinsdagmorgen, ik zit nog aan het ont bijt, de telefoon rinkelt reeds De microfoon van de haak nemende, hoor ik een nerveuse damesstem roepen Marius ben jij daar je spreekt met Mies. Weet je reeds dat Fransgisteren met hevige longontste king en pleuris in het Maria Paviljoen is opge nomen. Wat zeg je, Frans ernstig ongesteld en Vrijdag was hij nog op de Poel?! Ja Zaterdag is hij voor het eerst thuisgebleven en Maandag is de arme kerel doodziek opgenomen in het Ziekenhuis. Eiken morgen bel ik het Ziekenhuis H.F.C.—AJAX. Met „gemengde gevoelens" waren we naar de Spaarnestad getrokken. Eenerzijds hoopten we op een wedstrijd in denzelfden vorm en met dezelfde geestdrift als tegen A.D.O. ontwikkeld werd. Anderzijds vreesden we, dat onze spelers door de langdurige voetbalwerke loosheid en door het plotselinge hervatten der competitie in ongunstige 'conditie zouden verkeeren. Het laatste bleek het geval te zijn, wat te meer gewicht in de schaal legde, waar de terreinsgesteldheid hooge eischen aan de vaar digheid der spelers stelde. Reeds na vijf minuten spelens bleek slechts een speler de krachtproef geheel te kunnen doorstaan: de voetbal virtuoos v. Kol, die dezen middag niet alleen Amster- damsche, doch ook heel wat Haarlemsche handen op elkaar bracht. Successievelijk kwamen eenige anderen er beter in en kwam onze geheele defensie en halflinie op peil. Onze voorhoede echter heeft de volle negentig minuten naar haar vorm loopen zoeken, hetgeen de linkerwing zoo nu en dan eens lukte, doch „rechts" bleef het bij pogen. Een groote fout was het verder van v. Deijck om het steeds weer alleen te probeeren en zijn taak als spel- verdeeler zooals hij dat tegen A.D.O. zoo schitterend liet zien te verwaarloozen. De beide doelverdedigers speelden verder een groote rol in dezen kamp. Beiden hebben, vooral v. d. Meulen, omdat deze het meest op de proef gesteld werd, diverse malen zeker schijnende doelpunten voorkomen. Vóór de rust doelpuntten beide partijen éénmaal. Ajax door een fraaien schuiver van Strijbosch en H.F.C. in direct uit een hoekschop. Ongeveer twintig minuten na de hervatting kregen we den indruk, dat de wedstrijd door ons gewonnen zou worden. Verschillende H.F.C.-ers vertoonden duidelijk teekenen van vermoeidheid en het overwicht van Ajax nam van minuut tot minuut toe. Een uitval van H.F.C. bracht H.F.C.'s tweede doelpunt en daarmede de moreele opleving, waardoor de blauw-witten hun vermoeienis vergaten en zich opnieuw met volle kracht in den strijd wierpen. v. Kol wisselde met Puttelaar van plaats en stuwde onzen aanval op. Nog eenige goede kansen kwamen er, doch v. d. Meulen bleef meester van het terrein en voor de zooveelste maal werden wij met den oneven goal geslagen. Dat de toestand thans kritieker dan ooit geworden is, behoeven we hier niet te betoogen. Ongetwijfeld zullen v. Kol en zijn mannen deze week de spieren in de juiste conditie brengen en als dan Zondag a.s. tegen Storm vogels dezelfde geestdrift wordt ontwikkeld als tegen A.D.O., dan zal wellicht eindelijk het keerpunt gekomen zijn. A dé. Naar aanleiding van den wedstrijd H.F.C.Ajax schrijft de „Oprechte Haarlemsche Courant": In het kamp der Ajacieden, waar eerst feestmarsch na feestmarsch weerklonk en het jolijt geen grenzen kende, heeft men thans een treurmarsch in studie genomen. En niet ten onrechte. Want 't is lang geen rozengeur en maneschijn meer in de roodwitte gelederen en hoewel steeds op het nippertje, stapelt de eene nederlaag zich toch op de andere. Wat er aan schort? Een dobbelsteentje voor een goeden midhalf zou de ploeg al een heel stuk opknappen. En als men bovendien de voorhoede een poosje dienst liet nemen bij de Amsterdamsche Burger wacht, afdeeling mitrailleurs, kon de ploeg tegen degra datie-tijd zoover opgeknapt zijn, dat rood-wit voor het eerste klasse voetbal behouden blijft. En wie zou dit niet wenschen?

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 5