No. 19 DONDERDAG 7 FEBRUARI 1929 11de JAARGANG Diploma's 2de helft Seizoen 1928/29 hunnen bij den eerstuolgenden thuis-iuedstrijd tegen betaling nan f 6.— in het bestuurs~huisje op het ueld in ontuangst genomen morden. Oude diploma's zijn niet meep geldig. Als je gezegend bent met een heerlijke voet balknie, die je verhindert de sport te beoefenen, waarmede je als het ware bent opgegroeid en wanneer er dan tot overmaat van ramp na lange jaren van kwakkelen, eindelijk weer eens een winter komt met ijs en de daaruit voort vloeiende ijsgeneugten, dan valt het je vaak zwaar je goede humeur te bewaren. Je bent prikkelbaar, nerveus en er zijn dingen die je opwinden, waarover je anders je schouders zou ophalen. Is deze tijd voor iemand, die in een derge lijke positie verkeert, verre van benijdens waardig, heel anders is deze voor de heeren sport- en meer speciaal voetbalredacteuren. Deze weten dezen komkommertijd op voortref felijke manier uit te buiten en ingenieuse schema's met betrekking tot de indeeling van de voetbalcompetities e.a. worden door de denkers van het groene veld in de diverse dag en weekbladen behandeld. Neem b.v. de Revue der Sporten. In dit popu laire sportblad brengt een onzer bekendste voetbalexperts, de heer C. J. Groothoff, een nieuw systeem naar voren, dat inderdaad uit stekend gevonden is. In korte trekken wil hij het volgende: „De competitie-indeeling blijft gehandhaafd, zooals die op het oogenblik is. In plaats van een heele competitie, stelt hij echter voor een halve te laten spelen. De nummers 1 en 2 spelen daarna een heele competitie om het kampioen schap van Nederland, terwijl de 8 overblij vende vereenigingen aangevuld worden met de kampioenen van de 2de klasse, welke 10 clubs de resteerende wedstrijden verder af spelen. Hetzelfde systeem geldt ook voor de 2de en 3de klassers. Zooals ik gezegd heb, is dat idee keurig uit gedacht en uitgewerkt, hoewel er m.i. een groote onbillijkheid in schuilt. Welke voet baller kent een groote waarde toe aan een kampioenschap, behaald in een halve compe titie, waarbij uit den aard der zaak de loting Verschijnt onder leiding van: fl. L DESfTlIT 3. 3. 6ROOTfflEI3ER (Tl. 3. ROOCHfifiS OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. De indeeling van de Voetbal-Competitie

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 1