(T CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 173 verontruste gemoederen der Ajax menschen een heele kalmte teweeg gebracht hebben De Kerstmaaltijd in American, waar een halve century eters present bleek, had me intusschen de zekerheid al gegeven, dat Ajax van plan was een formidabele eindspurt in te zetten. De tafelpresi dent Frans Schoevaart had op handige wijze een dertigtal redenaars uit hun tent gelokt en als U uw oor even te luisteren wilt leggen kunt II be amen dat ik mij niet erg behoefde te verontrusten. Tot de speeches Schoevaart heeft eenvoudig verplicht spreken aangekondigd behoorden een paar alleraardig sten van enkele spelers en offi cials. Luistert U maar. Piet van Deyck, met vuur: Mannen, biefstuk moeten we eten, biefstuk iederen dag biefstuk en verder trainenl Ik heb gehoord dat de elftal com missie mij tegen A.D.O. centervoor laat spelen. Ik verzeker II dat èn door de biefstuk èn door het trainen Ajax vier1, goals tegen A.D.Ozal maken Let U maar op". (Luid applaus). Windt: Weten jelui hoe het komt dat wé steeds verliezen? We gaan altijd het veld in met het idee, we willen winnen! Weet II hoe het moet worden We zullen voortaan in de kleedkamer en op het veld zeggen Slaat op de tafel!): We moeten winnen!" (Luid applaus.) Siem Tump, voorzitter van de E.C. ,,Het zelfvertrouwen moet terug komen heeren. Bijeenkomsten als deze zijn prachtig om elkaar dat vertrouwen weer in te spreken. De geestdrift makkers, het oude vuur moet weer oplaaien om het gevaar den rug te kunnen toekeeren!" (Luid applaus). Volkers: „Fut mannen, doorbijten en doorvech ten, gesterkt door de biefstuk van Piet van Deyck en de training van Jack; tot de laatste minuut door vechten, dan is 't weer gauw voor den bakker!" (Luid applaus). Piet Vunderink. (eerste reserve uit Ajax II). „En alle tweede elftallers, die in de laatste weken een plaats in het eerste werd toegewezen: wij weten nu maar al te goed welk een groot verschil bestaat tusschen eerste klas- en tweede klasspel. Wij weten maar al te goed dat niets ons te veel moet zijn om dat eerste klas peil te bereiken, een peil dat heel moeilijk benaderd kan worden. Maar dat zeg ik II, wij zullen allen als wij geroepen worden, ons uiterste best doen." (Donderend ap plaus Begrijpt U, als ik U deze brokstukken uit rede voeringen voorleg, afgezien van de geëstig-geest driftige speeches van een Delsen van een Daan Roodenburgh, dat ik reeds ver voor de „koffie zonder poes" de overtuiging met me droeg dat ze met Ajax niet zoo één, twee, drie klaar zijn. De geestdrift is tot een climax gegroeid en toen ver na middernacht de laatste Ajaxeling uit Ame rican stapte, bleek een eendrachtig verbond geslo ten om tot de laatste minuut de rood-witte kleuren te verdedigenHt was eén prettige avond geweest waarbij onomstootelijk het plan in elkaar was gezet tot een zwaar defensief, waarvan de Hagenaars slachtoffers zijn geworden. De mannen moeten nu maar op denzelfden weg doorgaan. Nu wij weten dat wij A.D.O. er onder kunnen houden, kunnen we de anderen ook heb ben. De ploeg kan vanaf heden met de wetenschap beginnen, dat met flink aanpakken en met een tikje geluk nog verschillende successen te bereiken zijn Er zit weer ruggegraat in het team! Er zit weer lijn in! Biefstuk, mannen! Biefstuk en trainen! Dat na al dat gefuif Schetters en Volkers tegen Ruhrort nog tot een dergelijk flinke partij voetbal in staat zouden zijn, heeft me verrast! De vief Ajacieden, de twee reeds genoemden en van Kol en de Natris, hebben zeer goed gespeeld. Met zoo'n kern in de ploeg kan het zoo'n vaart niet loopen. De Natris was zoo mogelijk nog sneller als in de dagen dat hij mij uit het eerste elftal knikkerde, d.w.z. een jaar of tientwaalf geleden en nog ïs hij dezelfde kwieke, gevaarlijke buitenman, mei een vlijmscherpe voorzet en een doodelijk schot. In den vorm, als tegen Ruhrort, is de Natris onte genzeggelijk beter dan de Alkmaarder uit ons nationaal elftal. Verder is Jan stukken minder agressief en heeft veel meer zelfbeheesching in zijn spel dan vfpeger, zoodat wij misschien nog heel wat aan den verloren gewaanden zoon kun nen hebben. Inderdaad deze Ouwejaars-overpijnzing kan niet ai te somber zijn, alles door elkaar genomen gaan we 1929 tegemoet met een goed vertrouwen in de komende dagen! Alleen dit nog mannen: Biefstuk, biefstuk en trainen! GROOTJAN. j

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 5