i i CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX wen, daar deze Hagenaars fraai op de eerste plaats in onze competitie staan, Het bleek een uitnemende trouvaille van de in den laatsten tijd zoo versmade elftallencom- missie te zijn om Piet van Dijck naar de cen tervoor-plaats te dirigeeren en om Puttelaar middenhalf te laten spelen. Piet van Dijck heelt bergen werk verzet, opende het spel naar de vleugels dat het een lust was en loste enkele doodelijke kogels op de A.D.O.-veste, waarvan liet derde doelpunt het gevolg was. Deze goal gaf den doorslag en bracht ons elftal een zeer verdiende overwinning. Uitblin kers zullen wij verder niet noemen, al zijn er meer namen te noemen van spelers, die fraaie prestaties hebben geleverd. Wat ons van den aanvang van den wedstrijd af is opgevallen, is het oude vuur, dat in onze ploeg terug is gekomen. Nu bewezen is, dat deze ploeg de sterkste clubs gemakkelijk kan slaan als met geestdrift wordt gespeeld, zullen meerdere elftallen als slachtoffer van Ajax vallen. Ons elftal kan het denkbeeld, dat we eiken match op ongeluk kige wijze meestal verliezen wel voor goed uit het hoofd zetten nu wij weten welke suc cessen te boeken zijn, als met het oude vuur, als met het oude élan wordt gewerkt. Er komen nog zeven wedstrijden, waarvan wij het meerendeel kunnen winnen als we zoo doorgaan en waardoor het degradatie gevaar binnenkort aan andere clubs kan over gelaten worden. Maar alleen dan, als met hetzelfde vuur wordt gespeeld, als daarnaast met dezelfde uit nemende tactiek wordt gespeeld! want geen minuut overschreed het elftal den fairen kant van ons spel en dat doet menig Ajacied ge noegen! Ook de andere ploegen de een iets beter dan de andere hebben het oude jaar wel uit stekend uitgeluid. Als men leest, dat ons tweede elftal de reserves van Blauw-Wit met 50 - zegge vijf nul heeft geklopt, dan zijn dat cijfers om eens even goed over na te denken. Vijf-nul tegen de Stadion-reserves, dat wil nogal wat zeggen! Ook de andere elftallen hebben het seizoen goed besloten en dus gaan wij 1929 vol goeden moed in! Het afgeloopen jaar heeft ons wel bewezen, dat wij de veroverde hooge plaats in de voet balbeweging alleen kunnen behouden, als wij op de meest energieke manier de zaken blijven aanpakken. Dit zoowel op organisatie- als op spelgebied. En ieder Ajacied wordt in deze eerste dagen van het nieuwe jaar nog eens voorgehouden, dat verwacht wordt, dat allen hun uiterste best doen om de club die belang rijke plaats te laten behouden. Het oude vaandel, dat binnenkort zijn rood wit dertig jaren over de velden zag wapperen, moet ongerept blijven! Ajax vraagt in 1929 van ieder lid den geheelen man! Als ieder Ajacied zijn plicht doet, zal het ko mende jaar voor Ajax weer een goed jaar kun nen worden! Het zij zoo! J. J. G. 171 LANGS DE LIJNEN. AJAX VII—R.F.S.: 4—1. Het veld was bevroren en hetzelfde leek het eerste kwartier het geval te zijn met de spelers; het begin was tenminste houterig. R.F.S. nam, ondanks het feit dat het slechts met 10 spelers begon, dadelijk het spel in han den, doch kon door goed spel van keeper Blomvliet niet het Ajax-net treffen. Geleidelijk ontdooiden de Ajacieden, er begon verband in de voorhoede te komen en vooral toen Grol uit een voorzet van Hoff, Ajax de leiding gaf, werd het spel steeds fleuriger. Uit een vrijen schop wegens hands schoot Smit keurig No. 2 in den bovenhoek. Diverse staaltjes van goed voorhoedespel volgden nu en, wat maar weinig van Ajax' voorhoedes gezegd kan worden: er werd flink en raak geschoten. R.F.S.' doel man hield verschilende lastige ballen van Smit en Taxes uit zijn doel. Als Smit een keurigen doorloopbal aan Takes geeft, brengt laatstgenoemde met een keihard schot den stand op 30. In de tweede helft verkleint R.F.S. spoedig den achter stand uit een penalty. Grol en Takes trekken er op uit. Laatstgenoemde zet flink door en lost bijna van af de uitlijn een hoog schot, dat via den. paal in het R.F.S.- doel belandt: 41. Tegen het einde werd de wedstrijd, vooral met het oog op de terreingesteldheid, te ruw. Lolle werd er het slacht offer van en verdween naar de kleedkamer. Daar R.F.S, weigerde een invaller toe te staan, speelde Ajax met 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1929 | | pagina 3