(r~~ CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX APPELLEER NOOIT. 167 hem direct daar op geen kans gaf en met een schitterend schot gelijk maakte. Kort daarop maakte onze verdediging 2 foutjes, welke ons 2 doelpunten kostten, zoodat wij, met nog een kwar tier speeltijd, met 24 achter stonden, welke achterstand een beetje ontmoedigend voor onze voorhoede was, ook omdat deze niet erg gelukkig was met een paar goede schoten van Kant en Kermer. Ook een strafschop even buiten de strafschoplijn, door Jutte genomen, bracht ons geen goal. Kort voor het einde dribbelde Jutte keurig door de verdediging heen en bracht den stand op 34, met welken stand ook het einde kwam. Zoodat wij dezen wedstrijd, waarvan wij het grootste gedeelte in de meerderheid waren, toch nog verloren hebben. K. v. d. T. H.F.C. II—AJAX II. Om 10 uur naar Haarlem vertrokken om H.F.C. II, een van onze prettigste tegenstanders, te ontmoeten. Nu, een succes is het niet geworden; niet dat er zoo slecht gespeeld is, maar de punten bleven in Haarlem. Maar laat ik iets over den wedstrijd vertellen. Als om even 11 uur wordt afgetrapt, blijken wij inval lers te hebben voor Puttelaar, Hangard, Vunderinck en Engelen, doch we hebben de medewerking van Martens en Jurriaans. H.F.C. II was ook niet voltallig. Direct ont wikkelt zich een vrij vlug spel, beide partijen zijn aan elkaar gewaagd, maar de H.F.C.-voorhoede is doortas tender en weet dit na een half uur spelen in een 20 voorsprong uit te drukken. Kort voor rust verkleint Wim Smit dezen voorsprong na goed doorzetten voor doel. Even hierna raakt Jurriaans geblesseerd en moet helaas uitvallen, wat een verzwakking beduidt. Tot rust houden wij verder echter stand. Als na de thee het spel is aangevangen, zijn wij aan vankelijk in de meerderheid. Doelpunten maken wil echter niet gelukken, terwijl H.F.C. eenige krachtige uit vallen met twee goals beloond ziet. Ofschoon onze backs Diepenbeek en dikke Smit uitstekend staan te verdedigen was aan beide doelpunten niet veel te doen; zij werden verkregen door snel en goed spel der Haarlemsche voor hoede. Juist dat vlugge doortastende miste onze voor hoede. Over het geheel waren wij geregeld in den aan val, maar goals kwamen er niet.. Eén kwam er toch! Een zeer dubieuse strafschop werd ons toegekend, waar Wim Smit een goal uit fabriceerde. Wel gaf dit een op leving en werd er extra flink aangepakt, maar H.F.C. hield stand en behaalde de haar zeer gegunde over winning. Gelijk spel was echter juister verhouding ge weest, maar de volgende maal is weer voor ons, niet waar jongens? W. de B, AJAX 3—HOLLANDIA 2 3—1. Een wedstrijd welke door onze verdediging gewonnen is. Het backstel Diepenbeek-Klaver was volkomen voor z'n taak berekend, beiden speelden 'n solide trap van de partij en vooral eerstgenoemde was 'n voortdurend struikelblok voor de Hollandia-voorhoede. De halflinie Doon-de Wit-Drukker kan eveneens op 'n goed gespeel den wedstrijd terugzien. De kanthalfs deden het nog iets beter als de spil, waarbij echter niet vergeten mag wor den, dat de centr. halfplaats ook de zwaarste is. Door het voortreffelijk verdedigen kreeg Hollandia niet veel scoringskansen en de keeren dat hun gelukte 'n goed gericht schot in te zenden, bleek doelman de Bruyn in prima conditie. De voorhoede viel hier uit het kader. Mosheuvel v. Kesteren speelden verdienstelijk al speelde l.g. naar onzen smaak wat te zelfzuchtig. De drie overige plaatsen, ingenomen door Elzinga, Bakker en Jager, waren zwak bezet. Elzinga is 'n stevige boy, die tegen 'n duwtje kan en het op z'n tijd weet te geven ook, doch voor de center-voor-plaats schijnt hij mij niet geprédestineerd. Als we zoo de elftallen-opgave eens nagaan en in de lagere elftallen namen zien staan als bijv. A. O. G. Meijer, E. C. Muller, C. Grol en K. Kant, dan lijkt ons de huidige samenstelling van Ajax 4 niet de sterkste. Intusschen hebben alle medespelenden hard gewerkt, wat ook 'n factor is, die aller waardeering verdient. Over den wedstrijd zelf het volgende: Vrij spoedig na den aftrap kreeg Ajax 'n goeden kans als v. Kesteren en Elzinga zich door de Hollandia-ver- dediging werken. Resoluut ingrijpen van den doelman keerde het gevaar. Een tweede goed opgezette aanval, waarbij de bal snel van Klaver via Doon en v. Kesteren naar Mosheuvel ging, leverde door overschieten even eens geen doelpunt op. Vrij onverwacht komt het eerste Ajax-succes. Dukker plaatst 'n vrije schop op keurige wijze naar v. Kesteren, l.g. schiet, Hollandia's doelman slaat den bal weg en Bakker loopt den bal in het doel; 10. 'n Goede kans van Hollandia's rechtsbinnen wordt door Klaver om zeep gebracht. 'n Duw tegen Elzinga's rug kost Hollandia 'n penalty. Diepenbeek neemt den schop slecht. Hollandia's keeper stopt, doch wordt, voor hij kan wegwerken, even over de doellijn geduwd, wat den scheidsrechter ontgaat. Na 'n korte belegering van het Hollandia-doel, waarin eenige schoten achtereen geretourneerd worden, maakt Elzinga met 'n hard laag schot ons tweede doelpunt. Een tweede penalty door Doon genomen, werd inge schoten, doch moest wegens te vroeg inloopen, overge nomen worden en werd toen recht op den doelman ge trapt, die het leder stopte. Na de thee doelpuntten beide partijen eenmaal. Bakker vergrootte eerst Ajax' voorsprong tot 30 en kort vóór het einde profiteerde Hollandia's linksbinnen van een nonchalant momentje in onze achterhoede, door van dichtbij onhoudbaar tegen te scoren.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 9