y CLUBNIEUWS DER A. F. C. A J AX J 166 ~>v De Racing-voorhoede zat intusschen ook niet stil, doch het rustige werk van v. Kol en de Boer en het pittige ingrijpen van Puttelaar gaven vertrouwen. Na ongeveer vijftien minuten spelen kwam de omme keer. Hangard, die tot op dat moment keurig partij had gegeven, kreeg een ongeval en verliet het veld. De blessure was schijnbaar zoo erg niet geweest, want na een paar minuten buiten de lijnen vertoefd te hebben, wilde onze rechtshalf zijn plaats weer innemen. Het was echter reeds te laat; Vunderink had het elftal reeds ge completeerd door de spilplaats te gaan bezetten en van Dijk nam Hangard's plaats in. Reeds na enkele minuten zag men de situatie veranderen. Piet kon het tempo niet volgen en door de zwakke bezetting van het middenveld nam R.C.H. het initiatief over en drukte haar overwicht in twee goede doelpunten uit. Ook onze voorhoede werd hierna minder en de rust ging met een 02 achter stand in. De tweede helft gaf aanvankelijk weinig hoop op ver betering, eerst na een omzetting, waardoor v. Dijk en Ingenbleek van plaats wisselden en v. Kol behalve als back ook nog als „stuw-half" ging fungeeren, kwam Ajax weer in de meerderheid. Van Dijk plaatste een fraaien center naar Volkers en deze schoot hard in den hoek Ajax' eenige tegenpunt in. Verder kwamen we niet, daar zorgden de hardnekkige R.C.H.'rs, die zich voornamelijk op verdedigen toelegden, wel voor. Toch stemt deze nederlaag niet zóó somber als het gelijke spel in Utrecht. Er werd tenminste over het ge heel goed gespeeld. En we hebben wel eens meer van R.C.H., dat ook nu weer een goede ploeg tegenover ons stelde, verloren. Een lichtpunt was het goede debuut van Puttelaar. In de voorhoede was de Natris, ondanks de extra be waking, zeker de beste man; ten Have wilde te veel alleen doen en bereikte daardoor niet zijn normalen vorm. Als geheel lijkt ons deze linie de sterkste, welke mo menteel samen te stellen is. De grootste fout, welke onze voorhoede aankleeft, is nervositeit en als deze eenmaal overwonnen is, kunnen de resultaten nog best meevallen. Waar echter alle geluk den laatsten tijd zoek is, blijft het overwinnen van de zenuwen en daardoor ook het overwinnen van de tegenstanders een moeielijke taak. De B.-adspiranten wisten, door van S.V.O. te winnen en tegen Spartaan revanche te nemen voor de 12 nederlaag aan den Uitweg, hun plaats aan den kop van door en Huizinga geeft met een keurigen schuiver langs de competitie te handhaven. Zondag a.s. tegen A.F.C. zullen wij, door het maximum aan geestdrift en wils kracht te ontwikkelen, de roodhemden van de eerste plaats moeten halen. S.V.O. werd met 81 ingemaakt, een resultaat, waar vooral Aukema met 4 goals belangrijk toe bijdroeg. Tegen de Spartaantjes ging het niet zoo vlot. Voor de 20 overwinning is zeer hard gewerkt. Onze boys be gonnen goed. Een goed genomen vrije schop door van V Zutphen veroorzaakt het eerste gevaarlijke moment voor Spartaan's doel. Goed driehoek-spel van Boef, Aukema, v. Zutphen brengt den bal weer voor het Spartaan-doel; verder dan een corner komen we echter nog niet. Diepgrond legt den grondslag voor het eerste doel punt. Netjes dribbelend geeft hij op het juiste moment den uitloopenden Spartaan doelman Ajax de leiding. Een paar felle tegenbezoeken van Spartaan volgen en een mooi schot gaat juist over de lat. Opbrengen en voor zetten van Boef schept een nieuwe kans, Huizinga plaatst goed in den hoek, maar de Spartaan doelman weet op keurige wijze den bal corner te werken. Ook Midden dorp moet zoo nu en dan de handen uit de mouwen steken, wat naar behooren gebeurt. Een prachtkans op 1 Meter voor het Spartaan doel gaat door verkeerd begrijpen en treuzelen verloren. De tweede helft geeft een ander beeld. Spartaan neemt geleidelijk het spel meer in handen en onze ver dediging krijgt volop werk. Aukema doet de schaal weer naar onzen kant over- t slaan door na keurig opbrengen het tweede doelpunt, door een handig wipballetje, over den doelman heen te scoren. De rust keert weer in ons elftal terug en met een 2—0 overwinning komt het einde. Adé. AJAX V—BL. WIT V: 3—4. Zooals het den laatsten tijd gewoonte schijnt te worden dat een of twee spelers wegblijven of te laat komen (wat ik een heel slechte gewoonte vind), zoo was nu van Deventer weer absent. Gelukkig had de secretaris der Elftalcommissie voor reserves gezorgd, zoodat Bak ker ons elftal kon completeeren. Onze opstelling was: H. Landsaat v. Galen Schuurman Bakker Jutte v. Gelderen E .Muller v. Os Kermer Hont v .d. Tooren Nadat wij den toss gewonnen hadden, was het eerste begin voor de BI. Witters, die een heel stevige ploeg in het veld hadden, wat eenige onzer spelers wel aan de beenen gevoeld zullen hebben. Nadat we een beetje ingespeeld waren en onze voorheoede ook een woordje ging meespreken, bleek dat de doelverdediger van Bl.- Wit dezen middag bijzonder op dreef was, daar hij een paar mooie schoten van ons binnentrio er goed uithield. BI. Wit boekte het eerste succes, dat echter maar van korten duur was, daar wij er spoedig in slaagden gelijk te maken, welke goal voor ons het sein was er nog een schepje op te gooien. Een paar goede kansen werden door ons gemist, wat de BI. Wit-voorhoede echter niet deed. Een te zacht >veggewerkte bal kwam bij de Bl.- Wit-voorhoede, waar de rechtsbinnen met een vliegend schot onzen verrasten doelverdediger geen kans gaf, waardoor de rust inging met den stand 12. Na de rust zat onze voorhoede, goed gesteund dooir de halflinie, direct voor het doel van BI. Wit, waar van Os, nadat hij eerst den keeper op de proef gesteld had,

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 8