IT 164 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Daar zit ik nu met pen en inkt, Hoe moet ik het vertellen, Het is geen pretje Sinterklaas, Een smeekschrift op te stellen. Ik ben nu eenmaal geen poëet, M'n dichtkunst is maar poover, Maar „waer het haerte vol van is", Daar loopt de pen van over. Ons Ajax, ons beroemd Rood-Wit, De club, die wij beminnen, Ach Sint,het kropt me in de keel, Kan maar geen wedstrijd winnen, Het wordt een drama, 't is een sof, O, 't gaat toch zoo belabberd, Maar nu is 't welletjes, hé Sint, ïk smeek je bij je tabberd Geef Hamel, „onze Hameitje", Toch weer een „kauscher" knietje, Heel „Arne Borg" of Ingenbleek, Zijn enkel-akkevietje, Geef Joop en Henk hun oude plaats, Ze kennen toch elkander, Sint-Nicolaasstabiliseer, Schei-uit met dat verander. De een, die zoekt de fouten hier, Maar 't blijkt helaas illusie, De ander zoekt het feilen daar, En 't resultaat is.ruzie. Wij hebben net als d' N.E.C., Te véél Commissie-leden. Sint, speel jij bemiddelaar, Maar-.-, bewaar den vrede. We hebben, 'k weet het Sinterklaas, Tal van jonge krachten. Laat ze trainen, Ouwe-Reus, En hun beurt afwachten. Stuur ze trouw naar Reynolds toe, Dreig en smeek en ketter, Caramba, geef ze óf aan Piet, L Grijze Bisschop, 'k ga naar bed, Nou tabé hoor Ouwe, Laat je stam-kroeg op de Dam, En-passant verbouwen, Zorg - „money speelt voor jou geen rol", Dat d' Ajax-Soos weer trekt, Maak het steilvol, knus en mooi, Ja!!??Roodenburgh is Architect. TRIC-TRAC. „Het hoofddoel moet natuurlijk zijn het tegen-- woordige spelpeil op te voeren." Dat zijn de woorden, waarmede W. de B. in ons laatste clubnieuws zijn artikel eindigde en waarmede ik mij ten volle vereenigen kan. Maar hoe en w'aardoor? De instelling van een „Hoofd klasse" over ons geheele land, welke door W. de B. aangegeven wordt om tot dit doel te ge raken, is zooals de redactie terecht opmerkte, door de Hooge Heeren in den Haag voor onbe- paalden tijd van de baan geschoven. Jammer genoeg, want een competitie tusschen uitslui tend sterke tegenstanders moet onherroepelijk tot spelverbetering leiden. Die hoofdklasse is een middel zooals er mis schien 10 te noemen zijn. Deze zijn echter in de dagbladen op een dusdanige manier behandeld en beschreven, dat het mij niet lust hierop ver der in te gaan. Ik zal b.v. ook geen verwijten maken aan de T.C., zooals dat in de Telegraaf gebeurt, want deze commissie algeheel aan sprakelijk te stellen voor de geringe successen van het Nederlandsch Elftal is overdreven. Neen, als er verwijten te maken zijn, dan moeten die gericht zijn tegen den N.V.B. en de groote vereenigingen, die beiden voor een goed deel debet zijn aan den huidigen slechten toe stand van het Nederlandsche voetbal. In hoeverre de vereenigingen m.i. schuld hebben, zal ik U trachten duidelijk te maken. Omdat ik uit den aard der zaak met de interne kwesties van Ajax het meeste op de hoogte ben, wil ik mij tot deze vereeniging bepalen, hoewel ik met evenveel recht den naam zou kunnen veranderen in b.v. Sparta, Stormvogels, en anderen. Of.een boterletter. E Het Nederlandsche Voetbal. j

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 6