(7*= CLUBNIEUWS DER A, F. C. AJAX Er resten ons elftal nog de volgende wedstrijden Uit Thuis H. F. C. A. D. O. Hilversum Sparta Stormvogels Stormvogels %- V. U. C. R. C. H. H. D. V. S. Wij achten het feitelijk onnoodig om een ieder op te wekken in ieder geval bij onze thuiswedstrijden zelfs bij de meest ongun stigste weersgesteldheid present te zijn om ons elftal luide aan te moedigen! In meerdere mate nog zal Uwe aan wezigheid noodig zijn in Haarlem, Hilver sum en IJmuiden. Drie plaatsen, die een ieder zonder veel opoffering van tijd of geld zal kunnen bereikenDrie wedstrijden, waarbij het misschien van één punt kan afhangen waarbij het wellicht zelfs van één goal kan afhangen of Ajax zich zal handhaven in de eerste klasse! In een ander deel van de courant is reeds op min of meer humoristische wijze aange spoord het elftal thans te toonen dat allen met de spelers medeleven Ook zij hebben Uwe steun hard noodig in deze voor de spelers zoo moeilijke dagen Men houde dus de Zondagen dat Ajax buiten Amsterdam speelt vrij en wekke een ieder op het elftal te vergezellen* Zondag 23 December a*s* HILVERSUM - AJAX Vertrek C* S* 12*14 Terug van Hilversum 5*16 S. LL P. PORTER. I 161 Het Nederl. elftal in Italië en over iets anders. I I Het Nederlandsch elftal heeft ons tegen Italië verrast met een prachtig succesl Om met slechts 32 tegen één van de eerste voetbalnaties van Europa te verliezen, is een feit dat een geluk- wensch waard is. Vooral waar we tweemaal de leiding genomen hebben. Eerst na de rust heeft Italië uit een penalty, waarover de meeningen uit een liepen, het winnende punt gemaakt. V/elke verslagen ik ook ter hand genomen heb, een ieder is verrukt over Van Kol's spel en over zijn hoedanigheden als aanvoerder. Sinds enkele jaren is Dolf van Kol in topvorm en ik geloof eer lijk, dat hij de eerstvolgende seizoenen tot de upper-ten zal blijven behooren. Alleen al om de systematische wijze waarop hij zich oefent! Als er op onze velden wordt geoefend, Van Kol is er al tijd bij en meestal is hij de eerste die present is. Zijn prachtig werk is ongetwijfeld het gevolg van de opofferingen die hij zich heeft getroost om het zoo ver te brengen. De prestaties van Dolf v. Kol zeggen ons, hoe ver men het door geregeld oefenen kan brengen. Ze zijn een voorbeeld voor velen! Men begrijpt verder dat ik allereerst naar de kritiek op van Dolder heb gelet. De man heeft gedaan wat ik van hem verwachtte. Hij heeft ons niet teleur gesteld en ik geloof dat ik het bij het rechte eind heb gehad toen ik profeteerde, dat de Gooiman nog heel dikwijls de oranjetrui over zijn schouders zal laten glijden. V er schillende Heeren die den eersten trip naar Scandinavië meegemaakt hebben, zullen zich on getwijfeld Tigrarna herinneren. De club van den tijger! Tigrarna, dat zetelde in Stockholm en waarvan Kornerup en Graaf de leiders waren. Ajax sloeg in Stockholm Tigrarna met 20 en wij kregen 's avonds tijdens een grandioos avond-eten den marmeren tijger als herinnering. In onze prij- zen-archiefkast neemt de Tijger een eereplaats in, een prijs die in waarde stijgtWantTigrarna is niet meer! Eenige weken geleden liep ik dood-toevallig tegen een Zweedsche heer en dame op! Die moest ik meer gezien hebben! Ik frisch mijn geheugen op! Toen, plotseling stond-ie voor J

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 3