7 15Ö voorkomen kunnen worden. In deze formatie winnen jullie nog menigen wedstrijd. Jammer, eeuwig jammer, dat een halve minuut voor het einde de rechtsbinnen van A.F.C. zoo ongelukkig viel, dat zijn been brak. Onze beste wenschen voor een spoedig herstel. F. S. HET TWEEDE IN ACTIE. Naar Edo II is altijd een lastige wedstrijd geweest voor ons, verder dan een gelijk spel brachten wij het meestal niet. Zondag 11 November bracht ons echter een over- winnig die niemand had verwacht. Wat zijn hiervan de oorzaken? Is er zoo schitterend gespeeld? Of was Edo zoo zwak? Nu, er is een vlotte, vlugge wedstrijd gespeeld en eerlijk. Edo werkte mee door niet met een elftal te ver schijnen van de kracht van andere jaren. Als om twee uur de elftallen zich opstellen, hebben wij als invallers voor Krooshof (niet opgekomen) en J. Becker, onzen doelman, Bieshaar en Frits de Bruyn. Nauwelijks is de bal aan het rollen, of beide doelverde- digers moeten om beurten al hun talenten toonen. Het eerste kwartier zijn beide partij gen aan elkaar gewaagd, maar als, ik meen Vogel, ons de leiding bezorgt, is dat het sein dat wij het spel in handen houden. Wel onderneemt Edo eenige uitvallen, maar Bieshaar en Smit en in laatste instantie Frits knappen dat zaakje wel op. Bij een minder goed genomen corner op de Edo-veste belandt de bal via eenige spelers bij Mosheuvel, die zich niet bedenkt om met een hard schot ons tweede doelpunt te scoren. Na nog eenige wederzijdsche aanvallen is het rust. We zijn optimistisch, maar niet overmoedig zullen we de tweede helft aanpakken, zoodat we de troeven in han den houden. Er is woord gehouden en eenige minuten voor het einde stond het 70. In de laatste minuut lukte het Edo een verdiend tegenpunt te maken. Wie onze vijf goals na rust maakten? De derde keurig door Piet Vunderink. Hij bracht den bal vlug op, zwenkte naar rechts af om den back te ontloopen, maakte plot seling een halve draai links en schoot tegelijkertijd den bal hard in het doel. Twee goede goals van Strijbos nog een van Piet en een mooi schot van Heins besloot de serie. Iets over de spelers vertellen na zoo'n groote over winning is welhaast overbodig, maar Bieshaar als inval ler maken we ons compliment voor zijn partijtje backen. Dat we allen best tevreden waren, laat zich begrijpen en na in Haarlem bij Kuipers de tong bevochtigd te hebben, werd het gezelschap na een gezamenlijke zanguitvoering in den electrischen trein, in Mokum op het Stationsplein ontbonden. Over den wedstrijd tegen A.F.C. II, dien wij met 52 gewonnen hebben, zal hoogstwaarschijnlijk de heer De Smit wel iets te vertellen hebben. We gaan den goeden kant uit van 4 wedstrijden voor 1 maand geleden 3 verloren, nu van 7 wedstrijden 4 gewonnen; dat het crescendo mag blijven gaan. W. de B. Vriend de Bois heeft het mis, wel was ik op het veld aanwezig, bevond mij zelfs op de staantribune achter de jongensrang, docft m'n aanwezigheid gold niet het tweede, maar het derde elftal. Dank zij echter de welwillende medewerking van ons tweede elftal dat precies op tijd en het derde dat 15 min. te laat begon, Kon ik onze reserves de beide eerste kwartieren van de twee speelhelften gadeslaan. Een geregeld verslag mag men dus niet van mij ver wachten, aat laat de grootte van mijn duim en mijn zuigvermogen niet toe. Wat ik wel gezien heb, is dat eenigen onzer niet zoo in vorm waren als anders en dat A.F.C. schijnbaar met den vasten wil het veld opgekomen was den rooden huid zoo duur mogelijk te verkoopen. In de halflinie trok het spel van Puttelaar onze aan dacht. Hangard legde zich o.i. te veel op handigheid toe. Het feit van den dag was zeker wel het mede spelen van de Natris. Het zal ongetwijfeld wel bekend zijn hoe ik tegen over het „Geval de Natris" stond, n.l. dat ik eerst in de laatste instantie m'n ballotage-aanvraag ingetrokken heb. Mijn afwijzende houding tegenover de Natris was geen persoonlijke zaak, doch gegrond op praktische motieven. Ie. Zag ik in Jan geen merkbare versterking voor ons eerste elftal. 2e. Vreesde ik de mogelijkheid dat de Natris de plaats van een onzer spelers, waarschijnlijk van een der jongeren zou gaan innemen. Om die redenen was ik tegen iet opnieuw als lid aan nemen van de Natris en zou het bijv. een grof onrecht vinden als de Natris bijv. de plaats van ten Have zou gaan innemen. Dit is intusschen nu Hamel zeer tot mijn leedwezen met meer spelen kan niet het geval. De Natris kan nu uit dit epistel de redenen weten waarom ik tegen zijn eandidatuur. was. Aan Jan de taak het bewijs te leveren dat ik ongelijk heb. Zet je beste beentje voor, de Natris! Als je er inder daad toe bijdraagt Ajax in veilige haven ce brengen, zal niemand met meer plezier ongelijk bekennen als ik. Adé. Leden die nog deel willen nemen aan het Biljart concours, kunnen Vrijdag 30 November tot half negen in de Nieuwe Karseboom, zich nog op geven. Na dien tijd worden geen inschrijvingen meer aangenomen. yj

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 6