I j 154 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX ==Sl ONS CLUBBLAD. Met ongeduld de komst van „Ons Clubblad" afwachtend, zie ik eindelijk den man met het schuine afdak op z'n kalen schedel op mijn huis aanslenteren. Hè wat loopt die kerel akelig langzaam; behalve Zondagmiddag van 24, hij is lid van de P.S.S. Scheur 't zenuwachtig open, plaats mij in een hoek, ben voor niemand te genieten en zal me nu eens fijn een uurtje amuseeren, nietwaar? Welwaar! 't Is de schakel voor alle leden, je voelt je zoo fijn in gedachten op 't groene-bruine-zwarte tapijt, of op de bovenzalen van de „Kersetak". Maar o wée, gelijk een ijskoude douche bekomt je 't ge zicht van die paar blaadjes met dikwijls wei nig interessante stof. Waar is de gezelligheid, het amicale, waar je zoo fijn elkaar de waar heid kon zeggen en lezen, soms op rijm. Je vond er alles in over de Vereeniging in het algemeen, over personen in het bijzonder, op getimmerd en afgekamd, doch altijd vriend schappelijk m'n waarde lezers. Je kon over alle elftallen lezen, zelfs de aanvoerder van de adsp. D. gaf er zijn leerzame wenken. Lezers slaat oude clubbladen open en je vindt er liefdesverklaringen, minnezangen en geheime samenkomsten in de Kruislaan, alles gewijd aan het bruine monster. Wilt u geloo- ven dat ik heimwee krijg naar dien goeden ouden tijd (de dokter vindt 't een bedenkelijk geval), vooral veel buitenlucht. Op de 1.1. gehouden jaarvergadering heb ik enkele kapitten gehoord die het clubblad op andere wijze gevuld wilden zien; groot gelijk gaf ik ze. Maar waar blijven die geachte col lega's? Clubleden, Ajacieden, rooie witters allen die pennen, inkt en papier bezitten offeren deze voor ons clubnieuws. De heeren die de ver zorging van ons blad in handen hebben wach ten met verlangen op aller medewerking Eenige honderden leden hebben en nog niet 1 pCt. werkt mede. We hebben het juist zoo noodig; laat zien dat we allen Ajaxieden zijn van „één ouwe heer" van het zelfde ras als onzen voorzitter; ik geef je de verzekering dat Ajax I en alle lagere elftallen minstens 3 plaat sen zullen stijgen en 't is noodig. Speciaal 't 6e, waar ik een „zwak" voor heb. 't Doet me herinneren aan de beroemde 6 beërs, die sme ten zich door dik en dun. Wat dan 't zesde betreft, reeds 2 nederlagen waren er geno teerd, E.D.W. en Avanti, waar de pech ook aanwezig was. Bij D.S.V. II was niet de pech doch ondergeteekende en toen verloren ze met 10 man spelend met 54, waarbij 3 doel punten voor rekening van Dreesde; ik ergerde mij harstikke dood. Daarna een Zondag om in 't Stadion te zien hoe je niet moet voetbal len of om te oefenen hoe ver je je mond open kan zetten zonder een verzwikking in je kake ment te krijgen. Op 11 Nov., o, wat 'n vreugde: van Utrecht begint de victorie; ja geachte leden, u hebt er misschien geen negen op geslagen, maar niet één elftal verloor op den 11 den. Ajax I en III speelden gelijk, de rest won en met belangrijke cijfers ook; we hebben nu voor den geheelen winter goalen in huis. Wat betreft m'n zwak 't zesde won ook met 5—0, eigenlijk geen overwinning. T.O.S. II was slechts met 8 man. Met rust was de stand slechts 1—0 en 't mag nog een wonder hieten dat er 4 bijkwamen. Ik hoop betere wedstrijden te zien van jullie en dan spelers die op de hun aangewezen plaatsen thuis behooren. 19 Nov. tegen T.O.G. II werd weer gewon nen met 30. Er werd beter en vlugger ge- slagen om U.V.V. voorloopig onder ons te hou den, dan zal het seizoen ons ten slotte wel een „eind goed al goed" brengenEn daarom begin nen we tegen H.F.C. met vuur een nieuwe motor in den vorm van de Natris zal het elftal wellicht weer geheel op kracht brengen een hernieuwd vuurdat ons zonder twijfel op een betere plaats zal brengen dan waarop we nu staan. Als Ajax I mee doet aan de opstandinghet woordje dat ik hierboven schreef, gaat H.F.C. er Zondag in! GROOTJAN. J

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 4