j\ CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 7~~ 153 18 NOVEMBER j.l. blijft toch the topic van het loopende seizoenLet U maar op! Jl. Zondag was besteed om het Nederlandsch elftal nog eens te zien spelen! Of we langzamer hand nog niet wetenwie er al dan niet in thuis hoor en! Na afloop vergaderde de Commissie en Maandag j.lwerden we verrast met het U ongetwijfeld bekende elftal Mag ik eerlijk zijn als ik U vertel, dat ik precies als U: ,paf" heb gestaan. Nu v. d. Meulen niet zal spelen, had iedereen verwacht dat Jan de Boer aangewezen Izou worden ons doel te verdedigen, vooral omdat hij nu al zoovele jaren v. d. Meulen's plaatsvervan ger is. Mis! Plotseling is de Commissie op het denkbeeld gekomen, dat Halle feitelijk beter is dan Jan de Boer, en zoo gaat Jan slechts opnieuw mede als reserve. Een teleurstelling, waar onze keeper misschien gemakkelijk overheen komt, omdat iedereen beseft, dat een match tegen Italië, waarbij je de kans loopt met leege limonade- ilesschen bestookt te worden, ten slotte geen lolletje is. Het andere feit waarover ik verbou wereerd was en nog ben is, dat de T. C. mijn raad precies heeft opgevolgd en men van Dolder op de spilplaats heeft gezet. Je zou zoo zeggen! Ik hoop van harte, dat de Gooi-man in Italië heel wat mans is, anders schuiven ze het mij misschien nog in mijn stukkende schoenen. Een misrekening wordt het niet, daarvoor is van Dolder een te knap voetballer. En dan van Kol is weer gekozen! Dat spreekt natuurlijk van zelf. Van Kol is de laat ste jaren zoo goed op dreef, dat hij minstens de gelijke is van Denis. Nu Denis niet speelt, is van Kol tevens aanvoerder geworden, een feit dat wel een speciale gelukwensch waard is. Het is alleen jammer dat Jan de Boer niet achter hem staat, omdat het voor een back gemakke lijker is met iemand te spelen, waaraan hij ge wend is dan met een nieuweling. En waar hij verder nooit met Horsten heeft gespeeldmoet het een dubbeltje op zijn kant worden. Nee, het spijt mijdie wijzigingen in onze ploeg kan ik niet goedkeuren. Ik zeg precies, wat v. Emmenes in de „Kroniek" beweert: „Ik kan mijn instemming onmogelijk betuigen!" Het is inderdaad een elftalletje, dat onder het motto „Op hoop van zegen" er op uit trekt en de proef nemingen van Glendenning in de laatste jaren zijn blijkbaar grondig nutteloos geweest, als ik deze combinatie nog eens nauwkeurig bekijk. Er is den laatsten tijd zooveel te doen geweest over het Nederlandsch elftal, dat het je wel eens de keel uithangt. In de „Hoofdstad"een nieuwe Courant in Amsterdam, lanceert Bok de Korver, evenwel een artikel, waarmede ik het roerend eens ben. De oud-aanvoerder van het Nationale elftal verlangt veel meer voeling met goed bui- tenlandsch voetbal. Geen kleinzielig gedoe, geen angst voor ronselen van spelers, maar met sterke elftallen, zoonoodig met spelers van andere clubs gecompleteerd de wereld in! Juist Bok, daar wringt 'm de schoen. Het Nederland- sche voetbal is reeds jaren lang te veel geïso leerd en afgesloten van goed voetbal, zooals dat in Tsecho-Slowakije en Oostenrijk b.v. wordt gespeeld. Een spoedige her-aanknooping van de relatiën kan alleen verbetering brengen. Eerst dan zullen we weer meedoen in de race om het kampioenschap van het vasteland. Eerder zeker niet! Ik heb in de laatste nummers van deze courant de prestaties van Ajax I weinig aangeroerd, omdat ik meen dat het vele geschrijf ons elftal geen goed doetEn was al eens een geestdriftig artikel uit mijn vulpenhouder gevloeid, dan ver dween dit toch om de een of andere reden weer in het bekende prullemandje onder het schrijf bureau. Maar ik kan en mag dit artikeltje niet beëindigen, zonder een paar woordjes te zeggen. Zooals we er op het oogenblik voorstaan, is de zaak niet erg fraai! Maar hopeloos is de situatie nog lang niet! Verre van dat! Als de voorteekenen niet bedriegen eindigen we het seizoen we krijgen nu weer twee uit-wedstrijden achter elkaar met een heele reeks thuiswedstrijden, welke wedstrijden ons misschien nog ettelijke punten in den schoot kunnen werpen. Als we er maar in

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 3