CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX IV 149 Zeeburgia A 3 1 2 1 9 12 Oosterpark A 4 4 0 6 13 O.V.V.O. A 1 1 0 0 3 Zooals de stand aanwijst hebben de jeugdige rood- broeken in deze afdeeling de leiding, doch aan .^n prognostic zullen we ons maar niet wagen. Verschillende moeilijke wedstrijden moeten nog volgen, Blauw Wit nog 2 maal, D.W.S. uit en ook Z.F.C. in Zaandam zal lang niet mee vallen, al lijken de rood-witte Zaanlandertjes, gezien hun plaats in de competitie, tot de zwakkeren. Ajax C verloor met 47 van Meteoor. Na eerst met 14 achter gestaan te hebben, liepen onze boys dus in en maakten zelfs gelijk 44. Daarna was Meteoor evenwel weer de sterkere en leg den, door nog 3 doelpunten aan de score toe te voegen, beslag op de puntjes. Adé. - AJAX 11 EN NOG IETS. vj; Wat ons tweede betreft, heb ik dit seizoen nog niets van mij laten hooren, eensdeels doordat het Redactie-lid den Heer Desmit bij een tweetal wedstrijden present was en de andere oorzaak is, dat ik buiten het verband van ons tweede stond. De schoenen zijn echter gelukkig nog niet opgeborgen. Het tweede is door verschillende oorzaken aardig in de knel gekomen. Spelers als Ten Have, jurriaans, Ingen- bleek, v. Deijck en Windt spelen geregeld voor het eerste en Wiegel en Iseger zijn vertrokken. Zoo U be grijpt, een geduchte aderlating. Diverse combinaties zijn dan ook in verschillende wedstrijden geprobeerd, de ver schillende spelers hebben hun capaciteiten kunnen toonen, en laat ons eerlijk zijn, velen van deze jongelui zullen hun weg wel yinden, maar momenteel is het tweede aan merkelijk verzwakt. Kampioen worden we dan ook zeker niet. De Elftallen Commissie staat echter voor een moei lijke taak. De vele geblesseerde spelers in het eerste elftal zijn de directe oorzaak, die op de kracht van alle elftallen terugslaat. Gelukkig heeft de competitie een Zondag stilgestaan. Laat ons hopen, dat verschillende gekneusde ledematen weer hersteld zijn, zoodat alle elf tallen Zondag 11 November zoo compleet mogelijk in het veld komen. De donkere dagen van November moeten in het Ajax-huis niet binnen dringen; licht moet er zijn en daar kan iedere Ajacied aan medewerken, door te zorgen dat hij des Zondags in de best mogelijke lichamelijke conditie in het veld komt om zich vervolgens gedurende den wedstrijd geheel te kunnen geven. En wat dan bovenal opgevoerd moet worden is het tempo, zooals b.v. in den wedstrijd AjaxH.F.C., daar zat tempo in. Algemeen echter is het tempo niet krachtig genoeg van onze diverse elftallen. Aardig spel, soms leuk combineeren, maar dat verrassende, zoodat je den bal van man tot man door de vijandelijke verdediging ziet snijden, dat zie je zelden. En toch is dit de weg naar succes voor ons. Dan komen de zoogenaamde geheide kansen en daar moeten voor ons de. goals uit komen. Schutters als Kluin, Tap (?Red.) Bijl, etc. die van 15 a 20 M. dikwijls een goal maken, hebben wij niet. Laat ons nu niet zeggen: theoretisch is dat allemaal prachtig, maar werkelijk, Ajacieden, het kan; het tempo kan en moet opgevoerd worden en met goeden wil en energie gebeurt het ook; niet waar? Maar ik ben afgedwaald; U weet als het hart ergens vol van is, loopt de pen uit den koers. Ajax II heeft dit seizoen twee groote nederlagen geleden, in IJmuiden met 73 en in Haarlem met 71. In de 11 jaren, dat Ajax II in de Reserve le Klasse uitkomt, is zoo iets nog nooit voorgekomen. Van IJmuiden kan ik niets getuigen, maar in Haarlem heb ik het drama mee gemaakt. Schuld geven en namen noemen doen we niet, maar zoowel vóór als achter, de geheele ploeg rammelde. De Racing-menschen hadden een elftal, volgens mij, naar de juiste opvattingen. Een jong elftal met als de ziel de veteranen Nieuwenhuizen, v. Dam, Nachtegeller en Kuit, Dergelijke combinaties vormen, mits de veteranen fit zijn, de sterkste elftallen, jeugd en routine gecombineerd. Wat van den wedstrijd te vertellen; nu we gingen er regelmatig en verdiend in en verder als clubman stop ik maar. Een week later, het elftal was grondig gewijzigd tegen Blauw Wit II. Dezen match hebben we zeer ver dienstelijk gewonnen met 31. Koppen was de man van de hattrick en vooral het eerste doelpunt was bijzonder fraai, uit een voorzet van Heins ineens hard en laag onhoudbaar ingezet. Vrij goed is er gespeeld, we gaan gelukkig vooruit, maar laat ons niet vergeten, dat Blauw Wit II een aardig spelende, maar physiek zwakke ploeg had en stukken minder dan het vorige seizoen. Keijzer, die Becker verving, heeft enkele lastige ballen keurig gestopt en is niet bang op het juiste moment uit zijn goal te komen. Ook de andere jongens hebben zich uitstekend geweerd en degradeeren doet Ajax II niet. We krijgen nog wel eens klop, maar lang niet eiken Zondag. De vierde of derde plaats moeten we toch halen jongens, daar houden we het op! W. de B. EENE DOELMATIGE RECLAME. vJi, ~i~ De bekende Turmac-sigarettenfabriek heeft voor den A,V.B. eene groote partij adreslijstjes van de winkels, waar men zien kan of de A.V.B.-velden zijn goedgekeurd, laten maken. Deze worden onzen leden toegezonden. ili. ONGEVALLEN IN WEDSTRIJDEN. H.H. spelers worden verzocht bij eventueele ongevallen in wedstrijden, dit den zelfden dag op te geven aan den Secretaris van de Elftallencommissie, daar bij verzuim hiervan geen aanspraak op uitkeeringen door de Verze kering Maatschappij gemaakt kan worden. M. J. KOOLHAAS, Secretaris.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 5