CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX =^i van Denis voor niet aanvallen van den links-- binnen Kools 6 Van Heel 5 Van Dolder 7 Weber 5 Ghering 4 Tap 3 S meets 3 Elfrink 5 De fout zat dus in de voorhoedewaarvan het middentrio ver onder de maat bleef. GROOTJAN. IV. -^J 148 LANGS DE LIJNEN. Wat onze adspiranten deden. Ajax-adsp. A.D.W.S.A. 51. Een wedstrijd, die spannender is geweest, als de uit slag doet vermoeden. Onze boys wonnen den toss en trekken met hef stormpje in den rug op het D.W.S.-doel af. Na ongeveer 10 minuten plaatst Stam, na 'n keurige dribble, naar PieJ ters. Snelle spurt langs de lijn volgt. D.W.S.-doelman' probeert tevergeefs den lagen voorzet te onderscheppen en Louwaard scoort no. 1. Als Picard in den rug geduwd wordt, wijst de scheidsrechter naar de bekende witte stip.' Louwaard plaatst zich achter den bal en met een harden1 schuiver is het 20. D.W.S. geeft zich niet gewonnen. Een snelle ren en goed schot van den rechtsbuiten eri verkeerd opstellen van onzen doelman levert 'n tegenpunf óp, 2—1. De tweede helft begint met een D.W.S.-overwicht. Uit 'n corner ontstaat een gevaarlijk moment voor ons doel. Juist als we denken den gelijkmaker te moeten noteeren, trapt 'n Ajax-been den bal uit 'n kluwen spelers weg. IrT deze periode valt de gebrekkige samenhang tusschen backs en halfbacks op. Vooral de linkerverdedigingshelft was daar zwak in. Pittig dribbelen van Stam en Koedijk brengt opluchting. Louwaard passeert naar Pieters en' zwenkt reeds naar binnen om den lagen voorzet in 'n* doelpunt om te zetten. Een der D.W.S.-ers is Frans echter voor en scoort in eigen doel, 3—1. D.W.S. doet eenige verwoede aanvallen, v. Tuijl en Schrama verdedigen nu echter goed. Koedijk krijgt 'n goeden doorloopbal toegespeeld eq_ benut de kans, 41. Louwaard schept 'n mooie kans voor Stam, die deze dankbaar accepteert, met 'n keurige schuiver verdwijnt de bal ten vijfde male in het D.W.S.- doel. Op de overwinning tegen D.W.S. volgde Zondag j.l. 'n stevige 7^-D zege op T.O.G. Onze boys begonnen met 10 man, waaronder 1 invaller. Koedijk speelde linksbin nen en -buiten en zwoegde zóó, dat we niet kunnen nalaten hem hiervoor 'n pluim op z'n hoed te steken. De eerste minuten waren voor T.O.G. Daarna kwam onze voorhoede aan 't woord, 'n Keurige drible van Stam en tactisch plaatsen naar Pieters schiep 'n mooie kans, welke Louwaard dankbaar benutte, 10. Nog 2 goals van Louwaard, waarvan één na keurig werk van Koedijk en 'n mooien solo-goal van Stam, bracht den stand nog voor half-time op 40. Even vóór de rust kwam Klomp ons elftal completeeren en de kleine baas speelde 'n pittige enthousiaste partij, evenals invaller Jagtman. Na de thee joeg Koedijk uit 'n voorzet van Pieters, den bal ten vijfde male in het T.O.G.-doel. Stam en Lou waard voerden den stand tot 70 op en T.O.G. deed rog eenige pogingen 'n tegenpunt te bemachtigen, wat echter niet lukte. Door de welwillende medewerking van onzen secretaris van de Elftallen Commisie, zijn we in staat den competitie stand te publiceeren: Competitiestand Ajax A Adspiranten. gesp. gew. gel. verl. punt. v. t. Ajax A 4 4 8 20 1 Blauw Wit 4 2 2 6 8 5 D.W.S3 1 1 1 3 5 7 A.V.V3 1 2 2 5 6 D.W.V3 1 2 2 4 9 T.O.G3 1 2 2 6 11 Z.F.C3 1 2 2 4 7 D.E.C3 1 2 1 4 10 Zooals men ziet hebben onze jongens hier de leiding, Door de zeer gewaardeerde medewerking van Middendorp, welke zich 'n journalist in den dop toonde, kunnen wij den lezers ook een en ander vertellen van de verrichtingen der b.- en c.-adspiranten. „B" verloor met oneven goal van de Spartaan-pukken. Na 'n corner namen de roodbroekjes de leiding, 10. Hardnekkige pogingen van den rechtervleugel om gelijk te maken, mislukten. De tweede helft speelden onze boys tegen wind en zon in. Diepgrond en v. Zutphen zwoegden om den gelijk maker te forceeren, doch zonder succes. Spartaan is fortuinlijker en scoort uit 'n tegenaanval een tweede doelpunt. Huizinga gelukt het dan via 'n Spartaan-been den ach terstand te verkleinen, 21. Ajax komt dan onstuimig opzetten. Diepgrond schiet eens rakelings naast. Tot groote opluchting van de Spartaantjes kondigt de scheids rechter het einde aan en Spartaan is twee puntjes rijker. Competitiestand Ajax B Adspiranten. gesp. gew. gel. verl. punt. v. t. De Spartaan A....4 3 1 511 6 A.F.C. A 2 2 4 7 4 Ajax B 3 2 1 4 11 8 Blauw Wit B 4 1 2 1 4 7 7 S.V.03 2 1 2 6 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 4