CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX De Italiaansche scheidsrechter Gama heeft zonder veel moeite als rechtspreker gefungeerd. Zonder veel moeite", omdat deze type van Zuiderlijker landen voor veel heet ere vuren heeft gestaan. Hij vertelde me Zaterdag ver schillende aardige dingen uit zijn scheids- r echt stersloopbaan. Het was zijn zevende inter- natinal dien hij leidde, waarvan wedstrijden als OostenrijkTschecho Slowakije en omgekeerd (om het kampioenschap van midden-Euro pa) tot de moeilijksten behooren. De N. V. B. had blijkbaar Job Mutters aangewezen om Gama in Amsterdam te begeleiden een bizonder handige keuze zoodat de Italiaan onvoorwaardelijk enkele leuke dagen in Holland zal gehad hebbenGama heeft heel goed geleid en menig arbiter zou het handige hands-geval van den Belg ontgaan zijn. Het was zeker een geval van opzettelijk hands op geroutineerde wijze gecamoufleerd, maar Gama liep er niet in en wees naar de beruchte stip. Van Kol nam de penalty zoo onberispelijk, dat de bal bijna tegen den paal was getrapt. Nu rolde de bal nog net naar binnen en boekte Hol land zijn eenigste doelpunt. Een zeer belangrijk feit dat dit doelpunt juist door een AJAX-MAN gemaakt is Het was n.l. de honderdste inter nationale wedstrijd waarover in latere jaren de voetbal-geschiedenisschrijvers nog dikwijls hun ne pennen in beweging zullen brengen. Steeds zal men dan moeten vermelden dat we in dezen honderdsten wedstrijd er in slaagden een gelijk spel te forceeren tegen België, waarbij de Ajax- speler Van Kol, de linksback, uit een strafschop voor het eenige doelpunt heeft gezorgd. De naam van onze club blijft dus steeds nauw verbonden aan dezen Jubileumswedstrijd van het Neder- landsch elftal. Jan de Boer was in dezen wedstrijd reserve, doch vergissen de voorteekenen niet dan staat Jan in Milaan op 2 December onder de lat. Ik voor mij geloof dat hij ditmaal na zoovele malen reserve geweest te zijn bij onbelangrijker wedstrijden niet erg gelukkig is juist nu te worden uitverkoren te keepen tegen Italië in Milaan! Dat wordt waarachtig geen peulschille tje Jan. Ik hoop dat hij in zijn Scandinavischen vorm speelt, dan zullen de kinderen van Musso lini werk genoeg hebben om hem te passeeren. Bij de proef wedstrijden van het Nederlandsch elftal is een derde Ajax-man geprobeerd. Feite lijk een Ajax-mannetje, want Cor Jurriaans be hoort pas tot de comingmen als candidaat voor een plaats in het Nederlandsch elftal. Al is Cor niet gekozen, in ieder geval is de aandacht op zijn spel gevestigd en de Heeren zullen later nog wel eens op dien naam terugkomen. Ook in in ternationaal voetbal is de Ajax-naam dus op be hoorlijke wijze in de laatste weken genoemd. Een ding, dat ons in deze dagen nu het met ons eerste niet al te best gaat veel redenen tot vreugde geeft. Het zal velen met mij spijten dat de belang rijke match tegen België nu al weer tot het ver leden behoort. We krijgen dus in het voorjaar helaas in Holland geen wedstrijd tegen de Bel gen meer. Vele voetbal-liethebbers leefden een deel van het seizoen op de komende ontmoeting tegen België en het lijkt me aardiger als we voortaan dezen match weer tot besluit van het seizoen krijgen. Intusschen, de wedstrijd heeft me niet teleur gesteld. Het is geen match geworden die tot de historische wedstrijden moet worden gerekend, zoo'n match die jaren later nog besproken wordt. Het was een aardige vlotte match, die zeker niet tot de besten behoort, die wij van de wedstrijden door het Nederlandsch elftal gespeeld gezien hebben, doch die menigeen een genoeglijken middag zal hebben bezorgd. Als ik de prestaties der spelers in cijfers uit druk, waarbij 10 het hoogste cijfer is dat ge geven wordt, kom ik tot het volgende lijstje: Van der Meulen 8 Van Kol S Denis 5 (Het doelpunt der Belgen was een grove fout J 7' 147

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 3