\r J CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX ="Sï i ONZE SPELERS. Geest. ik- Waarde lezer ik zag het vraagteeken op Uw gezicht toen Uw oog van het opschrift van dit artikel afgleed op de leege ruimte daaronder. Dacht U dat Adé vergeten had de foto te maken of de drukker verzuimd had het cliché in z'n drukraam te spannen? Of veronderstelt U soms dat ik in navolging van het eerbetoon aan den onbekenden sol daat een stukje was gaan schrijven over den „Onbekenden speler", om daarmede een hulde te brengen aan de tientallen getrouwe spelers in de lagere elftallen? Niks van dat alles. Ik iwil schrijven over Geest. Is die naam U onbekend? Och kom, dat is niet mogelijk. Zonder Geest zouden we nooit in de eerste klasse zijn gekomen en een maal daarin beland nooit de diverse kampioen schappen hebben behaald. Het falen van ons elftal in de afgeloopen weken wijd ik hoofdzakelijk aan het afwezig zijn van Geest. Neemt U bijvoorbeeld den laatsten wed strijd tegen A.D.O. Krooshof pilde het leder in ons eigen net, waarna ik achter mij hoorde fluisteren: Al weer de schuld van de elftallen-commissie, den eenigen speler die 'n goal kan maken, zetten ze in de achterhoede. Met dat al: Tt Was rn beroerd geval ook voor den speler zelf. Eenige medespelers von den het noodig in de rust daarover tegen Krooshof opmerkingen te maken. Kijk, zoo iets zou Geest nooit gedaan heb ben. Die had in alle talen gezwegen, m.i. de eenigst juiste taktrek. Trouwens de wedstrijd zou zeker gewonnen zijn gewlorden als Geest er bij geweest was. Onze spelers waren, op eenige uitzonderin gen na, juist 'n tikje te langzaam, vooral onze voorhoede spelers. Alweer iets wat Geest nooit overkomt. Herinnert U zich den wedstrijd tegen N.O.A.D. op ons veld in het vorig seizoen? Toen speelde Geest mede en we wonnen met 40. Ik wil hier om niet verkeerd gegrepen te worden, de beeldspraak laten varen. Met dat denkbeeld eenmaal behept zijn we verloren. Adé. 143 Ik wil niet beweren, dat er niet hard gewerkt is, maar dat enthousiasme, er op zitten, dat vol houden, tot de laatste seconde, dat was er niet Ik geef toe het totaal afwezig zijn van alles wat maar bij benadering op geluk lijkt, is depri- meerend. Maar toch mogen we ons niet inlaten met het denkbeeld: „Het wil dit jaar nu eenmaal niet". Het keerpunt kan komen, neen, moet komen. Eerste elftallers! Neemt Zondag a.s. tegen Hil versum den Geest mee in het veld, die ons zoo veel malen deed winnen van onze stedelijke concurrente, Blauw-Wit, Dat onverbiddel'ijk enthousiasme, dat willen winnen. Gesteund door de aanmoedigingskreten onzer duizenden aanhangers, met de Ajaxvlagvoor oogen moet het lukken

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 5