CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX ADSPIRANTEN TOURNOOI V liezen! Ook thans moet dus de laatste wedstrijd D.W.V. A.F.C. de beslissing brengen. Slechts één der punten werd echter D.W.V. deelachtig, want A.F.C.'s doelverdediger weerde zich zóó geducht, dat 11 de eindstand werd en Ajax met 1 punt voor sprong als nr. 1 in de slotcompetitie eindigde. Marius Koolhaas reikte hierna den winnaars de prijzen uit, natuurlijk vergezeld van eenige hartelijke woorden en bracht o.a. ook den scheidsrechters dank voor hun medewerking. Nabetrachting. Al wonnen onze Adspiranten den beker, onverdeeld genaars stellig den tweeden prijs in de wacht gesleept hebben. Ten slotte wil ik deze kolommen eindigen met 'n kleine beschouwing over den buitenspelregel. In een der wedstrijden doorbrak Louwaard de tegen spelende verdediging en stormde alleen op den doelman af. Onze centervoor vergat evenwel den bal mede te nemen en stond daardoor, niet in het bezit van den bal zijnde, met slechts één man den keeper tusschen zichzelf en de doellijn, naar veler meening binnen- en buiten het veld buitenspel. Dit was echter niet het geval. Het critieke moment in het buitenspel staan is, Ajax A, A.F.C. en D.W.V. in de finale om den adspiranten beker. tevreden over hun prestaties zijn we niet. Naast eenige goed-enthousiast gespeelde wedstrijden waren er ook enkele, waarin de „Fighting Spirit" ten eenen male zoek was, waarschijnlijk het gevolg van onderschatting der tegenpartij. Dit laatste is 'n heele leelijke eigenschap, doch we zullen hopen dat onze pukken de les goed be grepen hebben en dan heeft ook dit z'n "nut weer gehad. Onverdeelde lof komt allen deelnemers toe voor hun sportief gedrag. Een extra-compliment wil ik hier richten aan de jeugdige A.F.C.'ers, welke zelfs toen hun door het toe kennen van 'n twijfelachtigen goal aan D.W.V., 'n neder laag toegebracht werd, volkomen correct bleven. Een zeer goeden indruk maakte verder V.U.C. met haar ad- spiranten-elftal. Ware het niet, dat zij met Ajax A in één voor-competitie geplaatst waren, dan zouden deze Ha- dat wanneer de bal het laatst wordt aangeraakt door eigen partij en toen dat gebeurde door hem zelf stond hij achter den bal en dus niet off-side. Zeer terecht kende de Arbiter het doelpunt Frans was zoo vriendelijk den vergeten bal alsnog even terug te halen en langs den doelman te schieten dan ook toe. Ik heb gezegd, dat dit spelregel-uitstapje 't slot zou zijn van m'n beschouwingen over het Adspiranten-tour- nooi, doch één feit is nog niet door mij gememoreerd, n.l. de aandacht door de „Groote Pers" aan ons tournooi gewijd. De belangstelling deed in deze aangenaam aan. 'n Speciaal compliment aan „Het Volk", dat in 'n keurig overzicht de resultaten van ons tournooi besprak, mag hier niet ontbreken. Adé.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 5