CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX !V -J\ 122 zoo'n, z'n naam waardige zekerheid, dat Gouda's zonen de moed in de schoenen zonk. Met 00 werd gedraaid en spoedig blijkt, dat het met Ajax afwachtende houding gedaan is. Enthousiast stuwt Holtzappel z'n aanval op, Olympia's keeper maakt een blunder en Ajax rechtervleugel loopt den bal in het net. Een te harde voorzet van Bartelsman gaat langs het doel. Reys vangt op, zet voor en Brons knalt nr. 2 in. De mooiste goal komt van Blomvliet's voet. Uit 'n voorzet van den rechtsbuiten deponeert Henk met 'n fraaien omhaal den bal ten derden male in het Goud- sche net. Even later is het „tijd" en richten de Ajax captains U ziet 6 „Experimenten", 3 jongens van „Eigen kweek" en 3 imports. Om met de deur in huis te vallen: Het vernieuwde reserve-elftal maakte 'n uitstekenden in druk. Het voorhoedespel was voor de rust 'n streeKng voor het oog. Knaack's spel was vol variatie, afgemeten passen naar z'n vleugelman, listige doorloopballen op den centervoor en zoo af en toe 'n long pass op den lin kervleugel. Heins overtrof zich zelf, al kon men nog altijd aan z'n spel zien dat hij geen vleugelman is, maar 'n wegens overproductie in z'n „Vak", 'n buitenspelende binnenspeler. Vogel was 'n verdienstelijk spelende middenvoor, on zelfzuchtig, bewegelijk, stelde zich goed op, doch goals maken bleek z'n fort niet. Foto Desmit Captain Holtzappel, links en Captain Belmer, rechts met de beide op het V.V.A. tournooi door hun elftallen veroverde bekers. Holtzappel en Belmer hun schreden naar het officieele gedeelte om de prijzen in ontvangst te nemen. Een dag van voldoening voor allen, die aan de ver zorging van Ajax' Jeugdvoetbal medewerken. A.F.C. II— Ajax II 1—3. Laat ik U eerst even, ter overtuiging de opstelling mededeelen: Becker, Diepenbeek Klaver, Hangard de Bois Puttelaar, Heins Knaack Vogel Koppen Mohrmann. KoppenMohrmann vormden 'n prachtig technisch spelende linkervleugel. Bij de gunstige recensie over onze voorhoede mag niet vergeten worden dat er 'n prima halflinie achter stond. Hangerd speelde 'n „fijne" partij. De Bois was 'n spil, steeds vulde hij z'n backs en kanthalfs aan, waar noodig en steunde hij krachtig z'n aanval. Puttelaar als kanthalf lijkt mij 'n gelukkigen greep van Reynolds. We kennen dezen nieuweling in de Ajax-gelederen nog niet persoon lijk. We vermoeden echter dat hij van beroep handels reiziger is, z'n tegenstanders raakten hem n.l. nooit kwijt.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 8