CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX =^1 beroep op Wim doen en dat dan niet tever- geefsch zal zijn behoeft voor, wie Wim de Bois kent, geen betoog. Maar al is het niet het einde, het is toch 'n mijlpaal in Wim's voetbalgeschiedenis, en het is zeker de moeite waard om bij dien mijlpaal even stil te staan en 'n blik terugwaarts te werpen. Tien jaren achtereen is Wim de ziel van ons reserve-elftal geweest, driemaal voerde hij z'n elftal naar het kampioenschap. Tal van malen nam hij als reserve plaats in het eerste elftal, om nimmer te falen. Altijd was de Bois 'n ambitieuse speler, die z'n plaats waard was. Ware het dan ook niet dat Wim's beste voetbaljaren samenvielen met het Ajax „Su per" elftal, ongetwijfeld zou de Bois in het eer ste elftal opgenomen zijn. Doch, waar beteren waren moesten de goeden wijken. En hier komt nu 'n mooie karaktertrek van de Bois naar voren. Nimmer werd hij „Streber", was er in het eer ste geen plaats, welaan dan speelde Wim in het tweede. Nooit heeft Wim hierin aanleiding gevonden om Ajax te verlaten en z'n geluk elders te be proeven. Zelfs de gedachte hieraan bleef hem vreemd en met onvermoeid enthousiasme bleef hij „Zijn" tweede elftal aanvoeren. Wim is 'n man van de daad. Z'n voorbeeld inspireerde z'n medespelers en zelden werd volmaakter captain op de voetbal velden gevonden. Weinigen zijn er dan ook, die onder hun medeleden en vooral medespelers, zoo gezien zijn als de Bois. Dezelfde geste als op het groene veld, ont plooide Wim achter de groene tafel. In het bestuur en in de enquête-commissie ontwikkelde de Bois dezelfde trouwe plichts betrachting waarbij het Ajaxbelang vóór alles ging, ook vóór het persoonlijke. Wim de Bois! Voor het tot dusver gedane komt je 'n woord van hulde toe. En niet alleen hulde, maar ook dank, dank van ons allen! Adé. J 121 LANGS DÉ LIJNEN. Een schitterend Ajax-sy^ces op het jeugdtournooi van V. V. A. Onze -ydspiranten en juniores veroveren de eerste prijzen. „Wie de jeugd heeft, >fteeft de toekomst", zoo luidde de inleiding van den leider -van het V.V.A. Jeugdtournooi voor het uitreiken van de-beide fraaie zilveren bekers aan de captains van de Ajax elftallen. Inderdaad, Ajax kan arühig sein", zoolang zulk een keurbende van jongeren haar kleuren verdedigen. Het gold hier een krachtmeting- tusschen 14 vereenigingen, waaronder Haarlem., H.F.C^, Blauw-Wit, U.V.V., dus verschillende met een reputatie op voetbalgebied. En ziet, onze vertegenwoordigers speelden 8 wedstrijden, wonnen ze allen, scoorden 23 goals en slechts éénmaal liet 'n roodwitte doelman zich passeeren! De cijfers spreken voor zich, de Ajax superioriteit was onbetwistbaar. De Adspiranten begonnen met 'n fraaie 50 over winning op U.V.V. Direct namen onze boys in dezen wedstrijd het spel in handen en spoedig schoot Louw aard na 'n keurig opbrengen van Stam en Koedijk, hard no. 1 in de U.V.V. touwen. Een kans op den gelijk maker, 'n penalty weten de Stichtenaren niet te be nutten. Louwaard werkt zich door de verdediging heen, schiet, de doelman stopt, doch Koedijk is er als de kippen bij en loopt no. 2 in het net. De tweede helft brengt nog 3 doelpunten. Louwaard knalt uit 'n voorzet van v. d. Berg no. 3 in, Stam brengt met tactisch geplaatste ballen den stand op 50. Na dezen vlotten, goed gespeelden wedstrijd volgen er 2 van lager gehalte. Tegen Wilhelmina en Haarlem moest op 'n veld ge speeld worden, dat door ongelijkheid en hoogen gras stand zich vooral voor het Ajax spel niet leende. De finale gaf weer 'n opleving in spelqualiteit te zien. In 'n vlot gespeelden wedstrijd, waarin het goede on derlinge verband van ons elftal te waardeeren viel, werd Z.V.V. met 10 geslagen. De Juniores hadden meer tijd noodig om hun vollen vorm te vinden. In 'n matigen wedstrijd werd V.V.A. met 10 geklopt. Het volgende slachtoffer was Hercu les, dat met 51 de meerderheid van Henk Holtzappel c.s. moest erkennen. Beduidend beter gespééld werd de wedstrijd A.W. Ajax. 'n Klinkende 40 bracht Ajax ook hier in de finale: AjaxOlympia, welke wedstrijd de clou van den dag werd. Fel bekampten de twee sterke tegenstanders elkaar. Olympia's aanval stelde alles op haren en snaren, doch vond in W. Smit en Cor. v. Galen onoverkome lijke struikelblokken. Bovendien stopte Keizer de enkele schoten, welke binnen de Ajax palen belandden met

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 7