CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX =S\I APPELLEER NOOIT. ONZE SPELERS. WIM DE BOIS. Zooals U ziet 'n onderbreking in de beschrij ving van onze eerste elftallers. Er valt n.l. 'n bijzonder feit te memoreeren: Wim de Bois is niet officieel meer opgesteld in het tweede elftal. Dat is natuurlijk nog niet het einde van Wim's voetballoopbaan. Practisch gesproken zal de elftallencommissie nog vele malen een J 120 sie voor hare trips en geregelde aanwezigheid. In het bijzonder onze honkbal-motor-ordonnans, Siem Tump. We houden ons aanbevolen voor 1929. De beste schapen der kudde voor het laatst bewaard, of wel, onze clubblad redactie, welke iedere week genoegen moest nemen met lange verslagen en ander gezwam en het bovendien nog moest plaatsen op den koop toe. Een enkele maal wil ik misschien nog gebruik maken van eenige ruimte in ons blad, maar veel zal het niet wezen. Éénmaal nog zeker, om verslag uit te brengen der Alg. Verg., alwaar wij, Ajacieden, de door ons gewonnen prijzen in beslag zullen nemen. Wellicht weten onze lui het nog niet alle maal, maar ons lid Daan had voor den kampioen der le klasse een beker beschikbaar gesteld, welke dan ook met het noodige lawaai den Heer Koolhaas zal over handigd worden. Tevens stel ik voor dezen Beker de „RA RO Cup" te noemen. j Nog een klein berichtje: Zoo juist een telefoontje van onzen Secr. Bakker, of Ajax als kampioen geneigd is een propaganda-wedstrijd te spelen in Amsterdam tegen de Rest van Nederland. Het is een reuze idee. Maar dan moeten we zoo sterk mogelijk uit kunnen komen en of dit in verband met het voetbal kan, weet ik niet. De wedstrijd zou anders de volgende week Zaterdag 29 September gespeeld wor den. We zullen de zaak in onderzoek nemen. JACK. De Redactie van ons lijfblad wil niet achterblijven om in de allereerste plaats de Honkballers hartelijk geluk te wen- schen met het behaalde sucdes. Toen wij enkele jaren geleden zomersportpropageerden om de clubgeest te sterken, om de lui bij elkaar te houden, is Honkbal de eerste zomersport geweest, die we gingen beoefenen, later door cricket gevolgdHonkbal blijft dus feitelijk ons troetel- kind, dat den kinderschoenen snel ontgroeide! We hebben met Honkbal dit jaar een landskampioenschap veroverd, waarover alle Ajaxieden zonder twijfel verheugd zullen zijn Alhoewel we gedurende de zomermaanden niet geregeld verschenen, heeft onze courant steeds gaarne melding ge maakt van de prestaties van de Honkbalspelers. Het is een publiek geheim, dat Joop Smit eigenlijk de man is, die deze afdeeling tot in kleinigheden verzorgt. Dat zijn dingen, die in deze dagen dat er in de sportwereld zoo velen zijn, die graag een baantje hebben, maar er feitelijk bitter weinig voor doen, wel eens gezegd mogen worden. Joop Smit heeft geen baantje en leidt met kranige hand de ge- heele Honkbal-af deeling! Daarom gaat de gelukwensch van de Redactie wel in de allereerste plaats naar den Heer J. F. Smit uit! De Redactie geeft a titre d'exception wel eens een pluim! In dit geval is de pluim oververdiend! Honkballers, houdt dezen man in eere! J. J. G. vj

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 6