[r~ CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX ==Sï voor we ons aan critische beschouwingen zullen wagen. Erg mooi moet ons elftal niet gespeeld hebben in zijn eerste twee wedstrijden, waarbij de wed strijd tegen V.U.C. nog iets slechter geweest moet zijn dan de eerste wedstrijd tegen U.V.V. Vooral in de voorhoede schijnt het al heel erg te haperen en menig kansje moet door onoor deelkundig spel om zeep gebracht zijn. Het tweede elftal is tenminste met een 31 victorie op A.F.C. II begonnen, een uitstekende opening! terwijl onze medewerker Adé U op een andere plaats in dit nummer uitvoerig be richt over de mooie resultaten door onze jongere leden bereikt in de wedstrijden door V.V.A. ge organiseerd. Na het minder fraaie begin van de eerste-elftal spelers is dit succes tenminste een pleister op de wonde en behoeven we niet heele- maal in zak en asch te zitten over deze des illusie. We krijgen de eerstvolgende weken weer twee harde noten te kraken, n.l. H.F.C. thuis en Her mes D.V.S. uit, twee matches, die ons meer zul len leeren over de capaciteiten van onze ploeg. We zullen dan meteen weten of het slechts een tijdelijke afdwaling van het goede pad is of dat we ons paraat moeten maken voor een hevige worsteling om van de laatste plaats af te blijven. In vele dergelijke gevallen gaat men den put dempen als het kalf verdronken is; de spirit komt eerst dan als er reeds veel terrein is ver loren en voor dit veel voorkomende gevaar wil len wij nu reeds waarschuwen. We moeten nog enkele weken de kat uit den boom kijken, maar dan reeds alle mogelijke maatregelen te baat ne men om verre van de onderste plaats te blijven; we hebben een prima coach, een trainings-com- missie; een schitterende accomodatie en verder alles wat we noodig hebben om het veege lijf te bergen. Niets zal ons meer verheugen dan dat het zoover niet hoeft te komen doordat onze ploeg met een paar klinkende overwinningen bewijst, dat er loos alarm is geblazen. We zullen maar rustig afwachten en met belangstelling de verdere handelingen van Commissie en spelers gadeslaan, waarbij we natuurlijk een veel succes niet achterwege laten. 1. 1. G. 117 V»/ E HONKBAL. Quick, na spannenden wedstrijd geklopt met 130. Ons eerste kampioen der EERSTE Klasse. Op een heeten, veel te warmen Zaterdagmiddag, heb ben wij onzen laatsten wedstrijd gespeeld en gewonnen. De zon scheen voor den tijd van 't jaar een onnoemelijk aantal graden en die heerlijke warmte zal dan ook wel de oorzaak zijn geweest, dat er vele Ajacieden en zelfs diverse Ajax„jurken" aanwezig waren, hetgeen de ge zelligheid niet weinig verhoogde. Onze fotograaf A. D. was ook reeds vroeg aanwezig en vereenigde de Ajax- negen op de gevoelige plaat. Bij den aanvang missen we Gé Smit, maar deze jongeling had een ongeval met de motor gehad, dus werd het hem niet kwalijk genomen. Doon is in zijn plaats de aangewezen reserve. Wij worden als bezoekende vereeniging door Quick aan slag gestuurd, maar de kop staat er een beetje scheef op en met den 4en man is het reeds gebeurd en wiselen we voor Q. Quick wil voor ons niet onder doen en gaat ook voor 0 aan den kant. Hr. Bleesing was door een goeden slag op het le honk gekomen en bracht het tot het 3e honk. Simons werd uitgevangen en dan krijgen we Vrij aan slag. We letten goed op, want als die Quick-lui het op de heupen krijgen, kan je nooit weten. Vrij geeft dan ook een goeden slag ver in 't veld. Henk vangt hem uit en gooit uitstekend meteen naar huis, want Hr. Bleesing stond er voor klaar en liep zoo snel hij Ikon. De bal is evenwel eerder bij Bakker als de looper en zonder genade tikt Wim onzen ouden pionier uit. Even later is het wisselen. In de 2e innings maakt Ajax 1 en Quick 2 punten. In de 3e innings begint De Bois, hij geeft een slag en wordt uitgevangen door den 2en honkman. Joop als 2e geeft ook een slag en wordt ook uitgevangen, even wel door den len honkman. Harinck geeft een tik en komt op het le, waarnq hij door goed fielden en een besten tik van Henk binnen komt. Doon sneuvelt op het le honk. Vrij begint met een verren tik te geven, welke wordt gevangen door de Bois. Bogaard vangt no. 2 en no. 3 krijgt 3 slag. 22. In de 4e innings begint Jan -Bloomvliet met een goeden slag, welke door den middenvelder wordt ge mist. Elzinga slaat als no. 2 den bal over de sloot, waar door hij een home-run aan zijn record kan toevoegen. Jan is hierdoor ook thuis, gekomen. Wim Bakker krijgt 4 wijd en Bogaard geeft een slag, welke hem op het 2e brengt. De Quick-menschen gooien evenwel slecht naar elkander aan, waarop hij door loopt en even na Bakker ook binnenkomt, De Bois geeft een goeden slag en komt op het 2e honk. Joop, de 4 wijd specialist, laat hier de slagballen voor loopen, slaat even later op een wijdbal en wordt

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 3