(r CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX =iSl CRICKET. i 125 IV. de menschen bederft en verwentHoe kunnen de toeschouwers nu ook weten dat een boog niet altijd gespannen kan blijven, daar de meesten hunner zelve nimmer een boog in handen heb ben gehad, laat staan, dien gespannen hebben. En van de menschen, die vóór den wedstrijd een ieder voor gek zouden hebben verklaard, die het had durven uitspreken: „Ajax verliest", van diezelfde menschen zei de een dat „Ajax een flinke les had gehad en dat het zoo net goed was". En de tweede vond dat „Ajax maar vissies most gaan vange". En de derde, die de felste van allen was, vroeg: „Wie of d'r nog een seizoenkaart moest hebben Hen joh raakt hier de juiste snaar: we worden zoo langzamerhand behept met een lastig ding, n.l, een re-pu-ta-tie, Ajax heeft niet meer het recht te verliezen en als ie het toch doet, wee dan U spelers, vooral jongeren. Wees verstandig Ajacieden, trek U van dat gezwam „Ins Blaue hinein" niet te veel aan! 27 Augustus schreef precies dezelfde heer Nevoh: Ajax kan kampioen worden, als zij niet slechter speelt dan in 't vorig seizoen, 3 Sept.: Maar verbazen zou het ons niet, als Ajax over een maand nog ongeslagen en Blauw wit nog geen overwinning rijk was. U ziet, 't kan verkeeren en als Ajax een paar wedstrijden achter elkaar wint, dan is er weer geen betere, mooier spelende ploeg dan die van Ajax! Dat ook Ajax wel eens kan sukkelen met haar elftal is, al kunnen we er de vergunning van Nevoh e. a. niet voor krijgen, een feit. De moeilijkheden zijn nu grooter dan anders en wel om de volgende redenen: le. Het weggaan van Wim Anderiesen, een spil, die, naar onze overtuiging, z'n weerga in ons land niet vindt. 2e. Het geblesseerd raken van E. Hamel, onzen rechtsbuiten. 3e. Het weggaan van onzen reserve-rechts buiten Iseger. 4e. Het plotseling en tijdelijk uit vorm raken van Jurriaans. 5e. Het niet kunnen laten spelen van Kroos hof vóór 1 October. Dat zijn 5 feiten, waar niemand schuld aan heeft, zélfs de elftal-commissie niet. Laten we daarom vertrouwen op de elftal commissie en onze spelers, speciaal de debutan ten, aanmoedigen en laten wij, Ajacieden, ons van dat ophitsende geschrijf van buitenstaan ders niets aantrekken, daar schreef ik dit stukje voor. Adé. I ZWANENZANG. Veel te vroeg naar onzen zin zijn we genoodzaakt „to draw the stumps". Protesteeren helpt niet, wij moeten ons hoofd buigen voor „King Soccer" en velen onzer hebben de rubber-schoentjes al voor de voetbal-dito geruild. Ten behoeve van het archief zullen wij toch nog even eenige cijfers de revue laten passeeren. Wat de door onze elftallen behaalde resultaten betreft, kunnen wij iniet onverdeeld verheugd zijn. Deze hadden veel gunstiger kunnen zijn, als wij maar niet altijd weer ieder seizoen gedurende de eerste vier weken met onvolledigheid te kampen zouden hebben. Het eerste elftal b.v. neemt hoofdzakelijk daardoor de voorlaatste plaats op de rang lijst in; o.i. een resultaat omgekeerd evenredig aan de werkelijke cricketprestaties, die genoemd team kan leveren. Het tweede elftal zag zich door het gememoreerde euvel de eerste plaats ontgaan. De eerste drie wedstrijden werden verloren en de rest gewonnen, waardoor één punt achter de leiders „Albion" geëindigd werd. Wat zouden wij trotsch geweest zijn als wij een cricket-trophee aan Koolhaas hadden kunnen overhan digen. Het heeft niet zoo mogen zijn, doch laten de af schrijvers en wegblijvers zich het mea culpa eens her inneren, wellicht, dat zij het ons volgend seizoen niet zoo moeilijk maken. De hieronder geplaatste standen en gemiddelden ver tellen U al het lief en wee van onze cricketters en zullen bovendien menige persoonlijke aspiraties bevredigen. Aan de kortstondige vreugde van cricket-kroniek schrijver is weder een einde gekomen en wensch ik U allen een voorspoedig winterseizen en een tot weerziens op de pitch in 1929. SHORT LEG. J

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 11