CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX ONZE SPELERS. VI. De benjamin van ons eerste elftal. Kwam als 11-jarige knaap in Ajax. 't Begin was beschei den. Cor begon z'n rood-witte voetballoopbaan in Adsp. E., in het jaar 1918. In het seizoen 1920/21 promoveerde Jur. naar het Adsp. A.-elftal en bezette met veel succes de centervoorplaats. Cor's voetbalontwikkeling voltrok zich zóó snel, dat de juniores-afdeeling werd overgeslagen. C. E. JURRIAANS. De elftallen-commissie plaatste den veelbelo- venden jongeling direct in Ajax II, waarin Cor tegen D.W.V. I debuteerde en vijf goals in dezen wedstrijd scoorde. 'n Paar weken later speelde Jurriaans z'n eer sten wedstrijd voor Ajax I tegen D.E.C. le ronde om den A.R.O.L.-beker op het A.F.C.- terrein. Cor's jeugdige leeftijd en tengere ge stalte bleken echter nog 'n te groote handicap om hem direct in de hoogste elftallen in te dee- 112 de 2 betreffende jongelui Doon en W. Knaack zich uitstekend aanpasten^ Vooral Doon's spel viel te roemen, het samenwerken met z'n back en spil was evenails de wijze waarop hij zich na gepasseerd te zijn, herstelde, 'keurig. Knaack was iets minder, wat voornamelijk te wijten was aan de geringe variatie in z'n speelwijze gelegd. Bijna iedere bal gin\g n.l. vani zijn voet naar den rechtsbuiten, hetgeen z'n spel 'n zeer eenzijdig karakter gaf. Meer afwisseling Walter, zoo nu en dan eens 'n door loop bal aan den centervoor of 'n long pass op den linjker vleugel! Ook onder de ouderen viel veel te prijzen. Windt bij voorbeeld speelde 'n soepele tactische back-partij, doch nog altijd iets te slordig om er 't predikaat „1 Klasse" op te kunnen zetten. Pa de Bois speelde 'n nuttige spilpartij en hielp op z'n bekende wijze overal waar 't noodiig was 'n voetje. O.D.E. liep in het eerste kwartier hard van stapel en leidde door 'n misverstand in onze achterhoede spoedig met 10. Geleidelijk aan kwam er echter meer verband in het Ajax-team dat ten slotte op z'n sloffen met 42 won. In de 2 proef wedstrijden van de Adspiranten lieten versch'iiller|de jongelui op onmisbare wijze hun aanleg voor het edele trapspel zien. Er was o.a. 'n middenvoor met 'n speltype „Geudeker" doch iets te langzaam tempo om tegen snel ingrijpende backs succes te hebben. De verdere afwerking kunnen we echter gerust aan Reynolds overlaten. Typisch is het dat bij dit elf tad de voorhoede minider zorg baart als de verdediging, een on-Hollandsch verschijnjsel. In het begin van den strijd waren de S.V.O.'knapen in de meerderheid, doch toen onze boys wat ingespeeld waren het elftal bestond uit 2 „Vorig jaars" adspi ranten en 9 nieuwelingen was Rood Wit troef eh boekten samen 'n 40 overwinning. Ook Idé C Adspiranten smaakten het zoet der over- winnling, laat het naar meer smaken| boys! Alles met elkaar wpjs het 'n nuttige dag van voor bereiding. Adö. vjr V»/ 'K V 1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 6