CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX ==Al Woensdag- 25 Juli, des avonds om kwart voor zes. Ik ben juist bezig de laatste toebereidselen voor de Algemeene Vergadering te maken, het telefoonbelletje rinkelt, zooals het apparaat in den Olympiadetijd zoovele malen gedaan heeft. Dat zal wel weer iemand zijn om kaarten, zegt vrouwlief. Ik grijp naar den geluidhoorn en hoor aan de andere zijde van de draad een vrouwenstem, „Bent U daar mijnheer Koolhaas!" Ik denk bij mij zelf, manlief kan geen kaarten krijgen en nu moet het vrouwtje het maar op knappen. „Spreek ik met 25005," vraagt het nerveuse vrouwenstemmetj e. „Ja, met Koolhaas," antwoord ik. „Hebt U het al gehoord van het groote ongeluk, dat Frans Couton, zoo juist met zijn motor is overkomen?" Ik schrik.... laat haar ternauwernood uit spreken en wil maar steeds meer weten„ja 101 Het ging er stevig op los en ik snap niet dat de helft van de spelers niet in het Binnen-Gast- huis is opgenomenBij de Marathon-race heb ik de aanwezigheid \van een zestal ziekenauto's waargenomen, welke men m.ibeter achter de Lacrosse-doelnetten had kunnen opstellen. Zoo- als ik U al zei, veel heb ik er niet van gesnapt, misschien wordt ik van deze week wat wijzer als de Amerikanen elkaar met de mattenkloppers gaan afdrogen! Ik had gedacht dat ik een heele rij lijken zou zien binnenkomen om half zes, maar de eerste loopers van de Marathonrace waren nog vrij fit. Vooral de tweede, een Chileen, was kiplek ker. Hij maakte zelfs nog een eererondje, met de Chileensche kleuren over zijn schouders. Wel kwamen er later een paar wrakken bin nen, doch over het algemeen leek de troep mij boven AmsteMamsch peil. Belangrijk lijkt me het onderzoek dat de medici zullen instellen ik ben bang dat we daar niet te veel van zullen hoor en! De athletiek-geschiedenis is hiermede achter den rug en werpen de deelnemers aan wielrijden, gymnastiek enz. zich mi in het strijdperk. Vanmorgen waren er 376 punten door alle deelnemende landen vergaard. Amerika en Ca nada hebben hiervan 141 punten en de Europee- sche landen in totaal 200 punten, zoodat we een heel stuk op de Amerikanen voor zijn. Het is na tuurlijk te gek om een land als de Vereemgde Staten met bijv. Frankrijk te vergelijken en daarom juist heb ik de punten van Europa ver geleken met die van Amerika, waarbij we heel tevreden kunnen zijn over de resultaten! De Vereenigde Staten en ook Duitschland zijn over het algemeen niet gelukkig beter gezegd min der succesvol op athletiekgebied geweest. Ca nada en Afrika gingen in verschillende seances aan de spits, hetgeen ongetwijfeld het gevolg zal hebben dat èn Amerika èn Duitschland met energie zullen gaan aanpakken om over vier jaren beter voor den dag te kunnen komen. Het is vrij zeker dat tal van namen die in deze Olympiade op den voorgrond traden, tegen dien tijd op den achtergrond zijn gedrongen. Men ziet het aan een looper als Dr. Peltzer, die in betrekkelijk korten tijd een heel stuk van zijn vorm heeft verloren en in deze Spelen zich niet in de eerste rijzelfs niet in de tweede of derde rij heeft weten te plaatsen. Vergis ik mij niet dan is ook Nurmi, de Fin, thans een tikje achter uitgaande. Ik kan niet aannemen wat ik links en rechts wel hoor beweren, dat deze looper Ritola in de 5000 Meter en Loukola in de 3000 Meter steeple heeft laten winnen. Daarvoor is een we reldkampioenschap van te groote waarde, en niemand, zelfs Nurmi niet, zal vrijwillig afstand doen van die titels, als het behalen daarvan in zijn bereik ligt. Ik constateer uit de feiten een teruggang van capaciteiten, die wel eens in die mate zou kunnen zijn, dat we Nurmi niet meer in de Olympische Spelen zullen aantreffen. Hetgeen voor de Finnen geen bezwaar zal zijn om weer met andere grootheden voor den dag te komen. Na Kohlemainen is Nurmi gekomen, Ritola, Purje, en andere grootheden wachten thans hun beurt af! GROOTJAN. j FRANS COUTON. j

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 7