100 "SI CLUBNIEUWS DER A. F. C..AJAX i OLYMPIADE-NAGALM .ik. V z Amsterdam, 5 Aug. 1928 Zelfs menschen die heel erg verwend zijn op het gebied van sportevenementen bijwonen, krij gen tijdens deze Spelen programma's voor hun neus om van te likkebaarden. Op dezen gêdenkwaardigen Zondag, 5 Aug., heb ik de volgende attracties gezien: Hoogsprin gen voor dames; de 400 estafettes Dames en Heeren; het vertrek van de MarathonAoopers; toen de 400 Meter van juffrouw Braun in het water; ik zag daarop onze waterpolo-menschen Zwitserland slaan, België slaat Ierland en een uur later komen de Marathon-loopers onder de poort uit, nadat ik een half uurtje de tentoonstel- lings- ontmoeting van de Lacrossespelers heb aangekeken. U zult verwachten dat ik een pluim ga steken op de hoofddeksels van de Nederlandsche verte genwoordigsters, die op zwem- en op het gebied van hoogspringen lauweren hebben geoogst; U zult ook verwachten dat ik een lofzang aanhef voor onze waterpolo-menschen, die dik van Zwitserland hebben gewonnen! U zult uw zin krijgen!, maar in de allereerste plaats moet ik iets op de machine tikken over de „classement- final" van de moderne Pentathlon Het is waarschijnlijk daarom dat ik een zwak heb voor all round sportsmen, „all round" dat zoo tot uiting komt bij de deelnemers aan deze Pentathlon, en als een van de lieden die den staf vormen van de ijverige commissie-Holkema, mij al om even twee uur een keurig persbericht in de hand drukt met de resultaten van de Pen- tahlon, wrijf ik mijn oog en uit! Ik zie namelijk dat de eerste twee deelnemers Zweden zijn, uit het land van de all-roundersIk zie nóg een Zweed, twee Duitschers en dan een Engelsch- man. Dan, op de zevende plaats zie ik een Hol lander, n.l. Tonnet, die in de eind-indeeling een plaats ineemt vóór Denemarken, vóór Italië, vóór Finland! vóór Amerika!! Hongarije, Frankrijk, België en tal van andere landen ko men eveneens achter ons land en als ik mijn oogen uitgewreven heb grijp ik in gedachten de handen van dezen kranigen Hollander en wensch hem hartelijk geluk! Bravo, dat is een prestatie, die met eere in de kolommen van deze Ajax-editie moet vermeld worden. Al komt voor den Pentathlon de Hol- landsche vlag niet aan den mastde Neder lander Tonnet heeft getoond dat ook Nederland nog menschen telt die in staat zijn grootsche prestaties te leveren! Hierboven heb ik U beloofd een pluim op de zwemmutsen te steken van juffrouw Braun en van de polospelers. Het succes van de waterrot ten had ik trouwens al in de Olympiade-courant voorspeld; het was geen verrassing dat de Ne derlanders met flinke cijfers van de Zwitsers wonnen. Het zou trouwens te mal zijn geweest als de menschen uit het land van de bergen van de lui uit ons waterlandje gewonnen zouden hebben! Het was feitelijk een walk-over voor van Senus c.s. die ik hoop het van harte er alles op zullen zetten om het Olympisch kampioenschap te winnenHelaas niet gebeurd. Red.) De Engelschen hebben tegen Tsecho-Slowakije niet al te fair gespeeld! Ik heb wel eens uit den aard der zaak een ruwe voetbalmatch gezien, maar de manier waarop de Engelschen de Tse chen onder water duwdenging alle perken te buiten. Juffrauw Braun heeft in de laatste meters haar wedstrijd gewonnen, een succes dat de heele Nederlandsche zwemwereld tot vervoering bracht! De demonstratie van Lacrosse heeft mij niet veel wijzer gemaakt. Veel snap ik er en on getwijfeld velen met mij nog niet van! Het lijkt zoo onschuldig als voor de match de spelers elkaar het zachte balletje toeslaan, dat ze dan met een soort mattenklopper opvangem Niet zoodra echter was het spel begonnen of ik moest aan mijn vader denken als deze mij X jaren ge leden met een mattenklopper achterna zat. De heeren beukten elkaar flink en ik begreep toen eerst recht waarom de spelers hoofdbescher mers en handschoenen dragen. J

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 6