r~ ONZE SPELERS. V. W* ISEGER Geboren 19 Dec. 1901. Speelde tot z'n 16e jaar in diverse jongensclubs. Brak 'n been. Mocht niet meer voetballen. Begon er na 2 jaar tóch weer mee. Werd in 1918 lid vah De Jonge Kampioen. Ziedaar Wout's vroegste geschiedenis „In a nutshell". Toen kwam de beroemde kleine oor zaak met groote gevolgen. Op 'n middag in Juli speelden de Jonge Kam pioenen met Iseger als centervoor tegen onze veteranen, welken 'n bekenden zwartgelokten Ajacied op de spilplaats hadden. 't Was een genoegelijk partijtje en na afloop zei onze spil-veteraan tot Wout: „Zeg snuiter, niet om 't een of ander, maar jij hebt me van middag 't klapzuur laten loopen. Wout wou eerst zeggen dat ie 't niet helpen kon, doch bedacht zich en vroeg: „Vindt U dat ik goed speel?" „Kerel je hebt 'n balhandigheid en je draaide om me heen, dat ik zoo misselijk werd als 'n loensch gemarioneerde poot van 'n haringkar! En dan die soepele biggen van je! Net 'n tand arts die pijnloos trekt. Vóór ik merkte dat je in m'n buurt was, zat ik al op m'n derrièrre. Die laatste big, nou net 10 minuten geleden, was gewoon kostelijk. In tijden niet zoo'n fijne gehad. Heb ik je al bedankt?" Wout wist niet meer of hij al dan niet bedu veld werd, en stak z'n kop maar onder de kraan. Met het koude water over, schoot er 'n helder moment in Wout's hoofd, tengevolge waarvan in 't Ajax-clubnieuws van 1 Augustus 1924 de mededeeling prijkte: Aangenomen als w. 1.: W. Iseger. Aanvankelijk in het 2e elftal opgesteld, pro moveerde Wout spoedig naar het eerste. Diverse schitterende wedstrijden heeft de ex-D.J.K.'er voor ons gespeeld, o.a. tegen Z.F.C. in Zaandam en R.C.H. in Haarlem, welke beiden door onze club met 50 gewonnen werden en toch heeft Wout nog nooit dat gegeven, waartoe wij hem in staat achten. „Wout Iseger's spel lijdt nog steeds aan ge brek van beheersching voor doel. Dat is intus- schen 'n geluk voor Tap en anderen, want als ook deze factor evenredig was aan „Spercie's", bal- 98 Als men Iseger zoo eens in 'n onderling oefenpartijtje gadeslaat, dan staat men verwon derd dat deze in officieele wedstrijden niet meer op den voorgrond treedt. Alle factoren noodig voor 'n prima centervoor zijn aanwezig en steeds maar weer laat Wout er slechts 'n gedeelte van zien. We willen hier even memoreeren, wat we na Z.A.C.Ajax over hem schreven:

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 4