CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 97 zal weten te verbeteren. Good luck, old chap! De Olympische Spelen zijn thans achter den dug. Zij, die meer dan eens present waren, zul len met ons instemmen dat over het algemeen de regeling van de Spelen verre boven het middelmatige was. Ook van de organisatie heb ben de voetbalofficials, die toch voor geen kleintje vervaard zijn veel kunnen leeren. De meeste felle kritieker zal moeten erkennen dat de Olympische officials kranig werk ver richt hebben. Voor de Spelen waren we eerlijk gezegd een beetje ongerust of de prestaties van het N. O. C. voldoende zouden zijn doch wij verklaren eerlijk dat we ons noodeloos onge rust gemaakt hebben en de Heeren alle lof ver dienen voor hun prachtig werk. Ook sportief waren de dagen een groot succes. De athletiek, de zwemkunst, boksen, roeien, enz. brachten stuk voor stuk krachten met een wereldvermaardheid aan den start en dat ook Holland enkele malen nummer een werd zal een ieder verheugd hebben, die het goed meent met onze nationale sport. Een bizonder woord van lof moet dan ge bracht worden aan Mej. Braun en aan v. Kla veren, aan Pahud de Montanges en, aan de Nederlandsche Hockeyspelers. Dit gezelschap toonde tenminste dat er met sport-Holland nog rekening moet gehouden worden. Het spijt ons dat de Athletiekers zoo goed als niets hebben gepresteerd doch waarom zouden we het niet erkennen men heeft uit voetbalkringen dezen sportbroeders feitelijk nooit dien steun ver leend, dien de Athletiekwereld verdient en als de Spelen tot resultaat hebben dat de voetbal lers zich vanaf heden meer met athletiek gaan bemoeien dan is de les misschien niet te duur betaald Holland was wel wat heel zwak vertegen woordigd. Als dit het puikje is uit de athletiek wereld dan kan en moet er toch veel verbe terd kunnen worden! Nogmaals, 't was wel dunnetjes! Verschillende Ajacieden hebben blijkbaar tijd en gelegenheid gehad dikwijls bij de Spelen present te zijn en men moet het zich als plicht rekenen om eerstens te erkennen dat Holland feitelijk te weinig beteekent in de overgroote rij der Olympische kampioenen doch om daarnaast alles te doen onze prestaties op een hooger plan te brengen. Wij zijn er bijv. van overtuigd, dat als de jaarvergadering een paar weken later plaats zou hebben gehad stemmen opgegaan zouden zijn om de Athletiek weer met energie aan te pakken. Aan het Bestuur het initiatief om naast Cricket en Honkbal weer een pittige athle- tiek-afdeeling te fokken. Moge deze groote lessen, (ook die van de voetballers ons dus ten nutte strekken! We hebben ook kunnen leeren helaas! hoe we ons op het veld niet moeten gedragen en het spijt ons van harte dat niet de Duitschers alleen maar ook enkele Nederlandsche spelers daden hebben verricht die wij als objectieve kijkers moeten afkeuren. Er is het is gelukkig al jaren geleden dikwijls ongemotiveerd af gegeven op het §pel en op de houding van enkele Ajax-spelers dat we onze oogen hebben uitge wreven over de kritiek op het Nederlandsch elftal. Slechts een enkeling heeft de juiste snaar getroffen, het meerendeel zweeg in alle talen! Dolf van Kol heeft zich gelukkig niet vergeten: ook tegen Uruguay bleef Van Kol zichzelf en dat zegt genoeg. Maar enkele anderen? Het was net als bij de Athletiek dunnetjes! Hierboven zeiden we het al nog enkele weken en de bal rolt weer. De Ajax-trui zal hopenlijk ook in het komende seizoen een graag geziene kleur zijn! Ook al zal men niet altijd kunnen winnen en dit is voor alle elftallen bestemd: Speelt weer voor wat u waard bent, speelt zoo goed mogelijk en speelt fair. Weest ridderlijk voor Uw tegenstander en waardeert de beslissingen van de scheids rechters. Met dit etiket op uw voetbalkoffer zult U er weer het noodige toe kunnen bijdragen de naam van Ajax te bestendigen als een pittige faire club! Moge het seizoen 1928/1929 in de reeks voet baljaren een gunstige plaats innemen. Spelers, veel succes! J.J. G.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 3