(r CLUBNIEUWS HONKBAL. Volgens mijn schrijven in het vorige clubblad, zou ik 2 verslagen achter zijn. Te weten, ConcordiaAjax en AjaxZ.R.C. Van deze twee wedstrijden zal ik echter niet veel vertellen, waar het ten eerste reeds weer te lang geleden is dat ze gespeeld werden en ten tweede beroerde wedstrijden waren. De le wedstrijd was natuurlijk beroerd omdat ze verloren werd, terwijl we toch hadden moeten winnen. Maar laat ik beginnen met te vertellen, dat we verdiend verloren hebben. Er werd niet geslagen zooals anders, terwijl de enkele goede slagen nog werden gevangen, het veldwerk was slecht en met de bowlerij wilde het ook niet vlotten. Bogaard is er momenteel absoluut uit en Gé is er ook niet zoo in. Veel rusten is geloof ik het beste voor deze lui, temeer daar we nog een paar stevige wedstrijden te spelen krijgen. De tweede wedstrijd was heelemaal om moede loos van te worden. Een scheidsrechter, die, ook volgens onze tegenpartij, een kleine 6 punten minder voor ons noteerde dan werkelijk gemaakt waren. Een bowler en keeper, die volgens de overige lui, te veel met elkaar aan het, ja hoe zal ik dat nou zeggen, te veel met elkaar stonden te praten inplaats van te spelen. Een maar laat ik nu liever ophouden. Het was nu eenmaal een wedstrijd, die het aankijken niet waard was en die hoewel we wonnen, evengoed had kunnen verloren worden. Maar met dat al blijkt het, dat ik het de vorige maal nog zoo slecht niet bekeken heb, toen ik beweerde, dat we het nog in eigen hand hadden. De stand der 3 boven ste is momenteel: gesp. gew. gel. verl. punt. Blauw-Wit 7 6 0 1 12 Ajax 7 5 0 2 10 Quick 7 4 0 3 8 Blauw-Wit is zoo verstandig geweest haar laatsten wedstrijd tegen Quick te winnen, terwijl laatstgenoemde club haar concurrenten een handje hielp door tegen Z.R.C. te verliezen, waardoor zij vrijwel voor de eerste plaats is uitgeschakeld. De strijd om den titel gaat nu tusschen Blauw-Wit en Ajax. De eeuwige concurrenten. Zaterdag a.s. 21 Juli gaat de „big-match" tusschen ons beide op hun veld, een wedstrijd die door ons gewonnen moet worden, willen wij tenminste onze kans behouden. Voor die gelegenheid is onze negental-commissie geraad pleegd en tot verschillende veranderingen is besloten. Joop, Piet Vunderink en Eddy Baars moesten ruimen voor Bakker, Blomvliet en Doon, waardoor een goed negental is verkregen. Het is nu eenmaal een feit dat het tweede negental spelers bevat, die stukken beter zijn dan die momenteel in het eerste zitten en hadden dan ook reeds lang voor het eerste moeten zijn opgegeven. Maar ze willen nu eenmaal ongeslagen kampioen worden, vervolgens de wedstrijden om den V.V.G.A.-bek'er mee doen, om niet te vergeten de wedstrijden tegen den V A. F. C. AJAX105 kampioen der 2e klasse A om het geheel kampioenschap der 2e klasse. Er zijn altijd menschen die liever voor het le als voor het 2e spelen, met hun is het net anders om, onze 2e negentallers krijgen, den) smoor in als het hen overkomt. Hetgeen een typisch verschijnsel mag genoemd worden. Trouwens toen v. d. Heuvel nog hier was, merkte je het niet zoo, maar een kracht als Jan was is nu eenmaal niet gauw vervangen, iets wat we nu met een wedstrijd als die van Blauw-Wit voor den boeg, pas geducht voelen. Het tweede speelt Zaterdag tegen Concordia 3 en dat kan ook zonder de craks makkelijk door ons team ge wonnen worden, waarmede ze dan vrijwel kampioen zijn. Nog even door allen flink aanpakken, daar het Zater dag a.s. voor ons een gewichtigen dag wordt. Niet zeuren, maar werken. Dat is hetgeen wat we moeten doen. En hoewel we tot nog toe goede resultaten bereikt hebben, moet dat voor ons geen aanleiding zijn om nu te verslappen. We moeten het nog lang niet goed genoeg vinden. Beide ploegen hebben kampioenskansen en zoolang we dat nog niet zijn is het aanpakken geblazen. Vooral de lui van het tweede zullen het even zwaar krijgen. Natuurlijk kan ik me voorstellen, dat ze het beroerd vinden als de beste spelers er worden uitgepikt, maar ze moeten het zich tot een eer rekenen, dat mocht het eerste kampioen worden, ze het nooit zouden geworden zijn zonder de spelers van het tweede. En dan moeten enkele lui ook niet vergeten, dat hoe wel we voor ons lol spelen, we toch in de eerste plaats aan onze club moeten denken. Het is lang geleden dat ik een clubblad gezien heb, hetgeen met zich mede brengt, dat ik de volgorde van mijn schrijverij eenigszins kwijt geraakt ben. Alles wat er geschreven is door de diverse heeren zal nu wel veel weg hebben van de beroemde mosterd, die na den maal tijd wordt opgediend. Daarom zal ik met het voorgaande niet te veel rekening houden, maar U iets vertellen van den stand van heden. Zooals ge allen hebt kunnen lezen, in ons blad, zijn we er in geslaagd Blauw-Wit met een geheel gewijzigd team een nederlaag toe te brengen. Dit waren we ver plicht te doen, om ook maar de kleinste kans te behou den. Wij kwamen hierdoor gelijk met Bl.-W. en daar beide ploegen hun laatste wedstrijden konden winnen, zou een beslissingswedstrijd van dit alles het gevolg zijn. Maar wat doen nu die Blauw-Witters. Ze gaan naar Haarlem en verliezen daar waarachtig met 12—11. Het is maar 1 puntje, maar dat ééne puntje doet net de deur dicht. We hebben hierdoor in de le klasse de leiding gekregenen het zelf in handen of we kampioen zullen worden. Nog 2 wedstrijden moeten we spelen en beiden winnen, dan zijn we er. Nu spelen we Zaterdag a.s. 25 Augustus tegen Z.R.C. I. Het terrein van deze club ligt einde Kruislaan bij den tunnel, bij alle jongens be kend. Waarom ik dit schrijf? Wel wij Ajacieden rekenen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 11