CLUBNIEUWS DER A. F/C. AJAX t)\" 1 CRICKET. 104 zichtig wezen met het aanhalen van „insinuaties". Het is slechts een raadgeving. Die laatste alinea van B.'s ingezonden stuk doet ten slotte met recht de deur dicht. B. meent zich te moeten ontfermen over Drilling, die door mij op: „zeer onheusche en ongemotiveerde wijze", wordt bejegend. Afgezien nog het feit dat hij zich aan overdrijving schuldig maakt, heeft het op mij een zonderlingen indruk gemaakt, dat hij voor Drilling in de bres is gesprongen. Immers het is toch in 't geheel zijn gewoonte niet om zich in dergelijke gevallen over iemand te ontfermen. Mocht B. hiervan vreemd op kijken, dan verzoek ik hem „Honkbalnieuws no. 4, 5e jaargang" nog even ter hand te nemen, om na te gaan, wat de Heer P. H. Smies in zijn artikel „Uit den Schinkel- hoek" (laatste pag., rechts bovenaan) over onze vereeni- ging dorst te beweren. Nu kunnen wij, Ajacieden, wel een stoot van een ezel verdragen en hebben daarom geen aan leiding gevonden, om op een dergelijke uit de lucht ge grepen „grove insinuatie" aan het adres onzer vereeniging nader in te gaan, doch het had toch zeker op den weg der redactie, (waarvan ook de Heer B. deel uitmaakt) ge legen, om in dit geval voor Ajax op te komen. Dit had op 2 manieren kunnen gebeuren. Door een artikel als dit van den Heer Smies direct te laten volgen door een reactio- neele noot, die op pooten stond ofen dat was het verstandigste geweest, het rechtstreeks naar de prulle- mand te dirigeeren. Nogmaals, ik heb het toen niet de moeite waard geacht om Smies van repliek te dienen, maar thans kan ik niet nalaten er even op te wijzen, dat het geen manier is, dat B. zoo maar kon toestaan, dat beweringen, als de in bovengenoemd bedoeld artikel, in een officieel orgaan van den N.H.B. gelanceerd worden. JOOP SMIT. Dit vriendschappelijk debat gesloten! Redactie. 26 Aug. VleermuizenAjax I. Ajax IIVleermuizen II. DANK! Onze cricketafdeeling is in de spullen gezet door de leden van de inmiddels ter ziele gegane tennisclub der Ajax-dames. Zooals men zich ongetwijfeld zal herinneren, werd bij onze boottocht in den zomer 1927 een loterij gehouden ten behoeve van bovengenoemde afdeeling. Welnu, de energie bleek bij onze diverse 90 %en niet in diezelfde mate aanwezig als bij de Ajaxx-heeren-gemaals, zoodat de zaak zonder verder cermoniëel werd opgeheven. Wij vaarden daar wel bij en van het kassaldo werd onze afdeeling eenige stoelen en een zonnescherm cadeau ge daan. Ik weet niet of deze executie niet in conflict is met de statuten, maar binnen is binnen. Onzen dames nogmaals onze welgemeende dank. SHORT-LEG. Den spelers van het „eerste" moet ik mijn verontschul digingen aanbieden, dat er geen verslagen van de door hen gespeelde wedstrijden in dit nummer verschijnen, omdat Exman met het scoringboek „somewhere" in Zandvoort zit en de door ondergeteekende gemaakte noti- tie's zoekgeraakt zijn. Men zij echter gerust, de helden daden zullen t.z.t. aan de vergetelheid ontrukt worden. 15 Juli: K.N.S.M.—AJAX II gewonnen door Ajax II met 31 runs. De traditioneele musch viel op de traditioneele wijze dood van de hitte, toen de elftallen van de Kon. Boot en Ajax het veld betraden; eerstgenoemde van plan om de 14 dagen tevoren geleden inningsnederlaag te wreken en wij vast van plan die pogingen te nekken, waarin wij wonderwel geslaagd zijn. De wedstrijd verliep als volgt: Als straf voor het te hoog van den toren blazen, ver loor onze captain ditmaal de toss en werden wij genood zaakt het eerst de wickets te verdedigen. Slechts Gehrels slaagde erin zeventien runs te maken, terwijl de rest samen 24 runs noteerde, zoodat op 41 runs de koek op was. De „prospects" waren alzoo niet rooskleurig. Chris van Dam dacht er echter anders over. Hij bowlde dat het een lieve lust was en in 11 overs nam hij 5 wickets voor 8 runs, waarbij Gehrels hem met 4 voor 22 keurig terzijde stond. Totaal K.N.S.M. 32 runs. Met 9 runs voorsprong werd aan de tweede innings be gonnen. Thans waren het Piet van Deyck met 31 en J. Beerman met 22, die ons aan een behoorlijk totaal hielpen, n 1. 67. Het zag er voor de Boot dus nog lang niet kansloos uit, maar onze aanval liet wederom niet met zich spotten. Toen dan ook zes K.N.S.M.-wickets neer waren voor een 40 runs gaf de Kon. Boot zich gewonnen. Door hun 5 punten in twee wedstrijden afhandig te maken, hebben wij hun kampioensaspiraties wel eenigszins den kop inge drukt. Well done boys. Gehrels bowlde in de 2e innings 4 voor 30. Chr. v. Dam 2 voor 11. In de twee nog te spelen wedstrijden de tanden op el kaar, wie weet zorgen we dan nog voor de verrassing. ZEGT HET VOORT! In een artikel voorkomende in „De Telegraaf" van 4 Aug., avondblad, lezen wij o.a. het volgende: „Wij vrouwen kunnen niet genoeg de mannen aan wakkeren om de een of andere sport te beoefenen en wij zelf kunnen ook voor onze gezondheid niets ver- standigers doen, om de levensvreugde van de jeugd ook in den ouderdom te laten voortduren". O, zoo!! SHORT-LEG. J\

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 10