T CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX ==S) ONZE SPELERS. IV H. ANDERIESEN. Of ook wel, maar dat is glad verkeerd, An- deriesen Sr. genoemd. Heeft in de wandeling den bijnaam „Oude Anderiesen". Een bijnaam, welke hij meer te danken heeft aan het feit, dat hij met 'n jongere broer in één elftal speelt, dan aan z'n leeftijd. H. F. Anderiesen is geboren 3 Dec. 1898. Op z'n veertiende jaar trok Henk officieel z'n „kiks" aan en speelde voor H.M.S. II, 3e klasse A.V.V.B. Een jaar later ik beweer niet dat het Henk z'n schuld was IV was H. M. S. ter ziele en moest Anderiesen naar 'n andere club uitzien. Als inlander van het Haarlemmerplein kwartier trok je dan als jongen van zelf naar S.D.S. Sterk door Samenspel onder de jongens, esdies. Er waren méér clubs in de buurt S.D.W., D.W.S., Spartaan; maar S.D.S. had de mooiste shirts geelzwarte strepen en dat verklaart de keuze. Na 'n jaar stopte Henk met voetballen. Drie jaar later kwam de oude liefde weer boven en kwam Henk uit voor D.E.C., waar hij in 't vierde elftal speelde, promotie naar D.E.C. II volgde spoedig en zelfs speelde hij zoo nu en dan voor D.E.C. I. Henk's volgende liefde was 't Gooi. Aanvankelijk in het 2e, speelde hij spoedig in het eerste elftal. Dit bracht voor Henk 'n aanmerkelijke verandering. Tot'dusver was altijd centervoor of rechtsbinnen z'n plaats ge weest; echter met z'n intocht in 't Gooi I ver huisde Henk naar de rechtshalfplaats. 10 Sept. 1925 werd Henk Ajacied. Z'n eerste wedstrijd was tegen H.F.C. in Haarlem; dezelfde wed strijd waarin F. Pelser, onze rechtsback, z'n knie-defect opliep. Verschillende spelers heb ben geprobeerd Pelser's taak over te nemen, echter geen van hen schonk op den duur be vrediging, ook Henk niet. Tot dat dit seizoen 't weer eens geprobeerd werd en Henk op die plaats, zooals de geijkte voetbalterm luidt: Er in kwam. Zelfs zóó dat hij o.a. tegen N.O.A.D. v. Kol evenaarde. Henk Anderiesen is 'n onbaatzuchtige speler, voor wien z'n elftal vóór alles gaat en desge- wenscht bereid is in tijd van nood op iedere plaats z'n krachten te probeeren. Ook in Ajax speelde Henk voor, half of full back, en ik maak me sterk dat als Jan de Boer eens de trein mist, Henk onder de lat gaat staan Adé. -^j 91

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 7