CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX V 90 en Piet van Deyck met 15, bereikten wij nog een score van 69 runs, hetgeen onder de gegeven omstandigheden lang niet onverdienstelijk genoemd kan worden. Het volledige Albion zetten wij aan den kant voor 91 runs. Gehrels 6 voor 49 v. Dam 2 22 Cramer 1 1 waarna Gehrels en v. Deyck even de ontbrekende 23 runs bijeen sloegen om de inningsnederlaag te voor komen. 24 JUNI: AJAX II—ALBION II. Gewonnen door Ajax met 6 wickets en 3 runs. Reeds één week na de nederlaag in Zaandam, werd ons de gelegenheid geboden om revanche te nemen en hoewel wij wederom met zijn zevenen waren, hadden wij ons vast voorgenomen om er 's avonds uit de sche dels onzer verslagen vijanden ééntje te vatten bij de „Weduwe". Het is ons gelukt, maar niet dan na zeer zwaren strijd. Cramer wint natuurlijk den toss (dat heerschap heeft vast een gulden met twee kopstukken in zijn vestzak) en laat Albioneerst batten. Stanley Castle en Dirk uit het koek en zoopie helpen fielden, hetgeen Albion niet belet om 71 runs te scoren, waarvan aanvoerder Kluyver een keurige 41 voor zijn rekening nam. Bowlingcijfers: Van Dam 4 voor 26 Gehrels 1 27 Cramer 3 14 De innings van Ajax was een ware processie en het scoringbord wees 20 runs aan, toen allen weer gezellig aan den kant vereenigd waren. Met nog drie uur speeltijd werd besloten nog een kans te wagen en werd Albion weer naar de wickets ge stuurd. En zoowaar was „de geest" in ons zevental gevaren. Gehrels in een hemelsblauw shirt en Chris van Dam tooiden hun gordels met scalpen en voor 16 runs zaten de nazaten van Czaar Peter in het huisje. Gehrels 6 voor 5 v. Dam 3 7 Indien wij er nu in slaagden om 68 runs te maken, dan zaten we op fluweel. Gehrels werd voor 8 gevangen, 1 voor 10. Piet v. Deyck en Henk Blomvliet voerden echter de score keu rig op en mepten eenige vieren. Eindelijk gaf Piet het bekende vangkansje en kon verdwijnen met 15 runs achter zijn naam. 2 voor 48. Frits scharrelde er nog 7 bij elkaar, zoodat toen Cramer als laatste man inging er 66 runs voor ons genoteerd stonden. Onder het devies „alles of niks" deponeerde Jan den eersten den besten bal tusschen de koppen en schotels van Dirk en was door deze wanhoopsklap de overwin ning voor ons een feit geworden. Henk met 30 not out mag met eere genoemd worden. In de kleedkamer allemaal opgeruimde gezichten en plannen om de kampioenen K.N.S.M. de volgende week met huid en haar op te bikken. 1 JULI: AJAX II—K.N.S.M. Gewonnen door Ajax II met innings en 57 runs. Voor de eerste maal is het tweede volledig en telt het een nieuweling, Wim Hangard, (die zich als een zeer nuttig fielder ontpopte) en een dikke Dukker en een nog dikkere Dukker in zijn gelederen. Nadat voor den vorm even getossd werd stuurde onze captain de K.N.S.M. naar de palen. Hun crack Haantje Willigenburg had 13 runs en sloeg toen een bal van Gehrels in de veilige handen van Cramer. 1 voor 20. Barentsen viel als slachtoffer van een keurigen vang van Wim Hangard in de slips. Gehrels bewerkte op ruïneerende wijze de palen van Schoemakers; Cramer en Holtzappel deden samen nog drie vangen, zoodat de geheele zaak voor 63 runs opgeruimd was. Gehrels 5 voor 28 v. Dam 4 27 Om half twee gaan Gehrels en Piet v. Deyck het voor ons probeeren. Laatsgenoemde speelt den eersten bal in zijn wicket. 1 voor 1. Dan komt F. Drukker met onzen Cent Kilo's op de mat en worden de bowlers naar alle kanten het veld uitgemept, zoodat zonder verder verlies het totaal van K.N.S.M. gepasseerd wordt. Gehrels en Drukker worden beiden voor resp. 43 en 30 runs gevan gen. Beerman produceert ook 12 runs en wordt dan door Barentzen op diens eigen bowlen gevangen. Henk Blomvliet 24, Chris v. Dam 20 en Cramer 20 not out brengen het totaal op 171, een ongekende weelde voor ons, terwijl het bowlen toch werkelijk heel behoor lijk verzorgd was. Schoemakers met 6 voor 36 had nog het meeste succes. Bij ons werden slechts twee menschen gebowld, de rest allemaal gevangen. Onze innings bevatte verder 22 vieren. Met nog twee uur en twee minuten speeltijd willen wij ons geluk nog eens beproeven. Wij spelen als dui vels en het wordt 1 voor 0, 2 voor 3, 3 voor 14. Willigen burg wordt schitterend in de slips gevangen, door onzen comingman Hangard. Ondertusschen beginnen de K.N.S.M.-menschen te blokken, zoodat je er naar van wordt, maar wij denken „ende despereert niet". Gehrels gaat rustig door om met behulp van het veld wickets te nemen, wat niet wegneemt dat met den Iaatsten man op de mat, de laatste over door den umpire aangekondigd wordt. En zoowaar bij den tweeden bal van de bewuste onvergetelijke over, pikt Wim Hangard wederom den bal als een ster van den hemel en zijn wij er in geslaagd om de tot kampioen gedoemde K.N.S.M. met innings en 57 runs te slaan. Gehrels 8 voor 19 v. Dam 2 29 Een extra pluim op hun hoed. SHORT-LEG.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 6