7 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 89 V beiden een poging om een innings overwinning te boe ken, waarvan alleen de benjamins slaagden. Het eerste vertrok met eenige dames als supporters naar Zaandam om Albion I partij te geven. Onze aanvoerder wint de toss en gaat eerst fielden. Albion biedt echter niet veel tegenstand, zoodat haar totaal slechts 53 wordt. Oudheusden 3 voor 22 v. d. Bosch 3 19 de Bois 3 2 hadden de wickets eerlijk gedeeld. Na de lunch (waarbij weer diverse eieren van Vunde- iink, hm, hm, ter tafel verschenen) gaan Pelser en Ex- mann naar de mat, die weer even spoedig verdwijnen. Pelser voor 2 gevangen op point, Exmann voor 3 ge bowld. Met ten Have en v. d. Bosch aan de wickets gaat het crescendo; als het totaal 34 is wordt v. d. Bosch voor een nuttige 17 gevangen. Nu gort onze schatbewaarder de wapenrusting aan en na eenigen tijd weet Bob het Albion totaal met een keurige zes te passeeren, hetgeen een homerisch gebrul van onze zijde ten gevolge heeft. Op 66 valt onze benjamin voor een hardgeslagen 33 als slachtoffer van een vangbal. Wim 11, de Praesus 24 (vijf vieren), Joop Martens 7, Roef Vunderink 20 n. o. doen de score tot 167 stijgen, waarop de innings ge sloten wordt. Oudheusden en Roef resp. 43 en 20 not out. In de tweede innings van Albion weet Exmann de j nummers één en twee voor een schijntje weg te krijgen, maar op de volgende batslui stranden onze inningsover- winningspogingen. Deze veelbelovende jongelui bleven met 34 en 41 not out. Daar het totaal van Albion in middels 96 was, werd de zaak maar gesloten. Het is evenwel een feit, dat het bowlen en fielden van Ajax volkomen faalde in de tweede innings. Laten wij afspreken dat zulks niet meer voorkomt. De Ajaxmenschen hebben toch wel spirit genoeg om vijf en een half uur te cricketten of niet? 8 JULI: AJAX I—HAARLEM II. Door ons gewonnen met 29 runs op de eerste innings. Het wordt werkelijk een pretje met al die overwin ningen en binnenkort hopen wij de klok te kunnen laten luiden. Terzake. Haarlem wint de toss en verkiest te gaan fielden. Bij Ajax zijn alle spelers present, behalve ten Have, die door een op den voorafgaanden Zaterdag gemaakte score van 49 not out voor de kantoor-competitie danig van streek geraakt schijnt; hij meldde zich ziek. Roodenburg of kortweg „Daan" heeft hem echter op eervole wijze vervangen en was zelfs met 25 runs w.o. een zes topscover. Well played „old slaghout". Om 11.15 staan Joop Pelser en v. d. Bosch in slag linie klaar en begint de pret. Als er 20 runs zijn is het zoo voorzichtig spelen Joop noodlottig en wordt hij voor 8 runs op point gevangen. Joop waarom til je de bat niet op en werk de ballen tegen den grond, bij het ver dedigen, dat je nu doet, laat je de ballen nog al eens tegen je bat komen, met het gevolg vangkansen; de totalen achter jouw naam behooren hooger te zijn. Op 21 runs kan v. d. Bosch gaan voor 13 runs w. o. één 6. Als 4 en 5 staan Wim de Bois en Oudheusden te stone- wallen en blijft de score wel een half uur op 40 staan. Als eindelijk even voor de lunch Oudheusden schitterend in de slips wordt gevangen voor 14 runs, is het totaal 58. Roodenburgh slaat nog even 5 runs en dan is het koffiedrinken. Als om 1.40 weer begonnen wordt is Wim gauw weg. 5 voor 68. Daan komt er steeds beter in; hij ziet resp. de Munnik voor 2, Jan Schoevaart voor 1 en Frans dito voor een hardgeslagen 10 verdwijnen, doch wordt zelfs met 25 in zijn credit op een totaal van 104 gevangen. Exmann en Blom vliet houden dan nog geruimen tijd stand en weten het totaal tot 129 op te voeren, waarna Henk voor 9 gebowld wordt. Haarlem gaf ons 29 extra's cadeau. Kleine geschenken onder houden de vriendschap. Het is drie uur geworden, zoo dat Ajax er in slaagde Haarlem 3% uur in het veld te houden, dat was werk jongens, voor Ajax een verblij dend verschijnsel dat het sla maar raak er uit gaat en de spelers, indien noodig, ook hun wicket weten op te houden. Haarlem brengt het hierna met 14 extra's tot 100 runs, waarbij onze bowlers vooral steun ontvingen van het veld door keurig vangen. Jan Schoevaart 1 als third- man, Frans Schoevaart en Henk Blomvliet elk één hard geslagen bal op short-leg. Tj. de Munnik 2 op long on, terwijl een keurige aangooi van v. d. Bosch in samen werking met Joop Pelser één der Haarlemmers den run out dood bezorgde. Bowlingcijfers: Oudheusen 4 voor 32 (17 overs) v. d. Bosch 3 Jf 34 (91/6 Exman 1 yy 9 (10 Roodenburg 0 yy 3 2 De Bois 1 yy 8 2 17 JUNI ALBION II—AJAX II. Verloren door Ajax II met 22 runs. Vertrek boot 9.30 uur, hetgeen een lolletje van Exman, waardoor Frits de Bruyn met een taxi op de de Ruyter- kade stond, een half uur voor het vertrek van het stoom schip. Kasian Frits, drie kattenborrels minder die week. De zeereis werd aanvaard met ons vijven, wij ver wachtten de rest van het elftal in Zaandam te vinden, doch kwamen bedrogen uit, daar de rest slechts uit een speler bleek te bestaan. Wij begonnen vriendschappelijk te spelen in de hoop, dat er met een latere boot nog iemand zou komen opdagen. Gelukkig was dit ook zoo en kwam om 12 uur Piet van Deyck met de bag aan zeulen. Nu werd het ernst. Door keurig batten van Gehrels, die op dit veld in zakformaat ettelijke vieren sloeg, zijn totaal werd 44,

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 5