<r v 88 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX =ÏS) gezorgd had, dat de zege ons werd. Ons totaal was met inbegrip van 9 extra's: 74 runs. AJAX I—R.W. II, 17 Juni 1928 verloren door Ajax met innings en 150 runs. Deze wedstrijd was weer één van de, laten wij hopen weinige, zwarte bladzijden uit de Ajax cricket-historie. Wij zouden met betrekking tot deze tragedie er gaarne het zwijgen toe doen, ter wille van het archief zullen wij echter nog eenige cijfers vermelden. Rood en Wit scoorde 217 runs, waaronder 29 extra's. Onze aanval, die anders niet voor een kleintje vervaard is, werd naar alle kanten geslagen, slechts Oudheusden werd met een beetje ontzag behandeld. De bowling-cijfers waren: v. d. Bosch 1 voor 45 Ten Have 1 23 Oudheusden 4 38 Exmann 2 €1 de Bois 1 21 Als batting team noteerden we in twee innings tien nullen, alleen Ten Have in de eerste innings met 23 en v. d. Bosch in de tweede innings met 11, mochten het ge noegen smaken voor vermelding hunner prestaties in aan merking te komen. Onze totalen waren resp. 35 en 32. brrrü! V.V.V. II—AJAX I, 24 Juni. Als je een geheelen dag gecricket hebt, met thuis nog een paar uur cricket voor den boeg, wat betreft opgeven der scores aan den N.C.B., resp. A.C.B., het bijwerken der gemiddelden, die aan het eind van het seizoen gepu bliceerd zullen worden, dan werk je met genoegen als dat alles overwinningen voor Ajax betreft. Daar vandaag niet alleen het eerste, doch ook het tweede het tot een overwinning wist te brengen, ziet de toekomst er weder hoopvoller uit. De wedstrijd. Exmann raadt goed en verkiest eerst te gaan fielden. Daar Bob ten Have door ziekte afwezig is, wordt Daan Roodenburg ontboden, die dan ook even later in 't veld verschijnt. Konden wij maar geregeld op je rekenen Daan, ons fielden zou er in ieder geval mee gebaat zijn. De aangooien, waarmede je vandaag een paar heeren der tegenpartij de run-out-dood bezorgde, waren subliem. De aanval wordt opgedragen aan Oud heusden en R. v. d. Bosch, als er 21 runs zijn boekt v. d. Bosch zijn eerste succes door Wermeskerken voor 5 te bowlen; als het scoring-bord 32 aanwijst is het de beurt van M. Engelgeer om te verdwijnen, bowled door R. v. d. Bosch, die 25 achter zijn naam bevatte, 7 runs uit overthrows. Ajacieden denk er aan niet onnoodig onbesuisd aan te gooien, en een ieder doe zijn best een aangegooiden bal te dekken. Met Engelgeer is de kracht weg en van 2 v. 32 wordt het 10 v. 52. V.V.V. II kan geen enkele extra's noteeren, dank zij Joop Pelser, die wederom eens achter de palen stond. Bowlingcijfers waren: Oudheusden 3 voor 15 v. d. Bosch 7 37 Na de lunch gaat Ajax zijn geluk eens op de mat beproeven. Wim de Bois die vijf ballen van H. Jeuken, die zeer snel was, weet te stoppen, één op zijn arm zelfs, loopt dan met Joop Pelser een bye, doch ziet zich door den tactisch bowlenden Wermeskerken op den tweeden bal uitgevangen. 1 v. 1. R. v. d. Bosch die thans inkomt voelt zich ook niet op zijn gemak. Als Joop Pelser 9 aan de score heeft toegevoegd, kan R. v. d. Bosch met 2 achter zijn naam verdwijnen. 2 v. 12. Ondheusden weet voorzichtig spelende met Joop Pelser de score iets op te voeren, doch het is weldra 3 v. 24 en Joop Pelser met 15 mag nu even rust nemen, gevangen op het bowlen van Wermeskerken. Exmann begint met een bal van v. Wermeskerken voor 4 maar de boundary te werken doch nadat hij een run met Oud heusden geloopen heeft gooit Jeuken zijn palen door elkaar, 4 v. 29. Joop Martens kan ook nadat hij Oud heusden aan een run geholpen heeft verdwijnen, l.b.w. op Wermeskerken. 5 v. 30. Jan Schoevaart weet echter de situatie te redden. Hij scoort met tusschenpoozen op Wermeskerken 424, doch krijgt van Jenken eenige blauwe plekken mee naar huis, dat heer had het al bijzonder op je lichaam voorzien Jan. Daar intusschen het V.V.V.-totaal gepasseerd is, wordt Ooms inplaats van Wermeskerken aan het bowlen gezet en reeds met zijn eersten bal kan Oudheusden verdwijnen voor 23 runs. Totaal 6 v. 63. Jan Schoevaart kan nadat hij nog een paar wickets heeft zien vallen met een totaal van 22 zijn pijnlijke plekken gaan onderzoeken. Het totaal wordt 71. Met slechts 19 runs achterstand wil Krooneman nog een kans wagen. Aanval wordt weder aan Oudheusden en v. d. Bosch overgelaten. Reeds op den eersten bal van Oudheusden kan Wer meskerken gaan, uitgevangen door Frans Schoevaart. 1 v. 0. Een aangooi van Roodenburgh is Engelgeer te machtig, „run out". 2 v. 25. Exmann neemt thans den bal ter hand en reeds in zijn eersten over weet hij Ooms gevangen te krijgen. 3 v 26. De wickets vallen thans regelmatig. Vermelding ver dient nog een mooie vang in de slips Krooneman op Exmann van R. Vunderink, alsook de reeds eerder ge memoreerde aangooi van D. Roodenburgh. Het totaal van V.V.V. wordt thans 45, precies 7 uur minder dan in hun eerste innings. Joop Pelser gaf ook thans geen enkele extra weg. Daar hun voorsprong te gering is, 26 runs, met nog maar één uur speeltijd, geeft V.V.V. II op. Zoodat Ajax 2 punten rijker naar huis toe gaat. Bowlingcijfers waren: J. Oudheusden 3 voor 28 R. v. d. Bosch 0 7 J. M. Exmann 4 8 1 Juli verschenen onze elftallen voor het eerst geheel volledig in het veld en mochten beiden het genoegen smaken meer dan 100 runs te scoren. Onze teams deden

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 4