CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Een dof gebrom. Ben je zelf niet goed? Een ernstige kwaal Een verachtelijk lachje. Zeg me dan tenminste wat er is! Wat er is? Toen barstte hij los: Jk ben zoo stom geweest om mijn vrouw naar Holland-Uruguay mee te nemen. Driedub- bel-idioot-krankzinnig-stom. Want zij die nog nooit te voren een voetbalwedstrijd gezien had, wil er nu geen meer overslaan en nu moet en zal ze naar Argentinië-Uruguay en er zijn 250 000 aanvragen! Heb jij nog twee plaatsen? Toen heb ik mijn arm om zijn schouders ge slagen, hem met een betraand oog in zijn be traand oog gekeken en gezucht: Laat ons een stil slootje opzoeken. Ik verkeer in hetzelfde geval. Indien er nog meer zijn die naar een stil slootje snakken dat zij komen! Zij zijn allen wellekom. Dat de Ajacieden niet in bovenstaand slootje terechtkomen, hebben wij alleen aan het ijve rige werken te danken van Marius Koolhaas, die tegen geen moeite opziet om aan plaatsen te komen. Onze Scribus verdient hier een eere- saluut en ik ben er van overtuigd namens U al len te spreken als ik hem voor z'n ijverige be moeiingen hartelijk dank zeg. Plaatsen-wee. Wij staan geen uren in de rij, Met ongeschoren kaken, Om voor de Handel-Maatschappij, Gezellig queue te maken, Wij dokken hier geen daalder meer, Want wij zijn niet van gister, En toch komt Ajax overal, WantMarius die is 't er. Z'n telefoon is doorgedraaid, Z'n deurbel isvertrokken, De buitendeur is ingetrapt, Z'n traptouw stukgetrokken. Van adspirant tot Veteraan, Elk komt om plaatsen vragen, Z'n brievenbus die is ontzet, Enloopt op alle dagen. En Marius sjouwt overal, En smeekt en vloekt en dreigt, Desnoods gaat hij naar Petrus toe Als hij maar plaatsen krijgt. Hij helpt waar hij maar helpen kan, Met opgewekt gezicht, Heel Ajax is je dankbaar Maar, Vandaar dit kreupeldicht. TRIC-TRAC. I CRICKET. I I i. J Gedurende de maand Juni zijn de volgende spelers uit gesloten voor den A. C. B. uit te komen: C. H. W. de Bois. R. v. d. Bosch. J. M. Exmann. H. J. ten Have. J. Martens. J. Oudheusden. J. Pelser. J. Schoevaart. WEDSTRIJDPROGRAMMA. 24 Juni: V.V.V. II—Ajax I. 1 Juli: Albion IAjax I. 27 MEI: HAARLEM II—AJAX I. Het is voor een overzichtschrijver niet gemakkelijk om als er Olympische wedstrijden zijn, met een opgewekt gezicht verslag te doen van gespeelde matches. Dat onze menschen de gelegenheid willen benutten om interessante wedstrijden bij te wonen is verklaarbaar, om echter tot Zaterdagavond te wachten met bericht van verhindering te zenden, bewijst, dat de wil om medewerking te ver- leenen zeer gering is. Bij bovensfaanden wedstrijd kwamen bij den Heer Exmann op Zaterdagavond vijf bedankjes binnen, zoodat met 8 spelers, waaronder slechts drie der uitgeslotenen, de reis naar Haarlem werd aanvaard. Het lust ons niet om een en ander gedetailleerd te vermelden, doch zullen wij ons slechts tot de cijfers bepalen: Haarlem le innings 118 runs. Bowlingcijfers: R. v. d. Bosch 2 voor 40 J. M. Exmann 6 voor 41 F. Gehrels 2 voor 22. Ajax le innings 10 runs. Ajax 2e innings 51 runs, waarvan R. v. d. Bosch 20 bijeensloeg o.a. een formidabele 6 op leg.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 9