tr i i 10 J 80 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX I Spotternij of Sotternij j zfc Overgenomen uit „de Telegraaf": 8 Juni. In de laatste tien dagen ben ik twintig, dertig van mijn vrienden en kennis sen tegengekomen en allen, zonder uitzon dering, zagen er uit als de geletterde dood. Ik zag er een staan bij een trampaaltje. Zijn ge zicht was driemaal langer dan normaal, hij had blauwe kringen onder zijn oogen, zijn wangen waren ingevallen en zijn hoofd hing aan zijn nek Ik ontwaarde een ander in een taxi. Hij zat achter den chauffeur met een vastberaden trek op zijn aangelaat die scheen te zeggen: „kerel, waarom rijd je me niet regelrecht het Rokin in!" Ik vond er een achter een glas bier. Het was onaangeroerd. Het schuim was weggezakt en het edele nat scheen het verschalen nabij. Ik heb er een gezien die met wankelende schreden de stoep van zijn huis betrad en aar zelend den sleutel in het slot stak. Ik ben er een tegengekomen in de buurt van Ouderkerk maar aan den stillen kant van den Amstel. Zonder mij daar ben ik van over tuigd zou hij de hand aan zichzelf geslagen hebben. Eindelijk heb ik den moed gevonden een te vragen wat er aan schortte. Een zwaar dwangbevel? was natuurlijk mijn eerste vraag. Hij schudde van neen. Een ernstige zieke thuis? Weer neen. Moeilijkheden met je jongens op school? Hij lachte grimmig. Je dochter misschien Hij trok zijn schouders op. Om iets goeds in elkaar te zetten en om de spelers uit andere verafgelegen plaatsen te gaan testen, heeft de commissie voor heen- en terugreis bijv. tien dagen noodig. Men begrijpt voor welke enorme moeilijkheden deze menschen staan. Chili speelde in het eigenlijk Olympisch tournooi heel matig, in het troost-tournooi veel beter. Bovenstaande rangorde.ik herhaal dit nog eens berust niet alleen op geboekte overwinningen resp. nederlagen, maar daarnaast op nauwkeurige waarneming van de capaciteit der deelnemers. Het is verre van mij om te denken, dat deze classificatie volstrekt juist is en binnenkort zal de bom van kritiek wel losbarsten, waarbij het eene land, dat geen genade kon vinden, naar een hooger plan wordt geschoven, terwijl een natie, die een goed cijfer kreeg, maar de laatste klas wordt gede gradeerd. Wat mij heeft gefrappeerd is dat er zoo deksels veel doelpunten gemaakt zijn. Als het N.O.C. den bedienden van het cijferbord een extra gratificatie geeft voor voor beeldig en hard werken, dan is dat zeker verdiend! DE VOETBALLERS BIJ EIGEN HAARD TERUG GEKEERD. De voetballers keerden dezer dagen weer naar huis terug. Qe Spanjolen zijn eerst na den bariage-wedstrijd tegen Italië weer naar Spanje teruggegaan. Ze hebben tijd genoeg gehad om onze gewoonten, onze gebruiken en „onze keuken" te leeren kennen. Luistert U maar eens hoe tevreden ze zijn. In de „Heraldo de Madrid" vertelt n.l. een der deel nemers, Marculeta, het een en ander. „We hebben een hongerperiode achter ons en het scheelt weinig of wij waren zoo licht als een kip gewor den. Het eten was weinig en slecht, tenminste onze magen hebben „allerleitjes" moeten verdragen, toebereid met zoetigen boter, en groenten, die 'bij ons als varkensvoer dienen. (Voor kort kostte de spinazie ƒ0.50 een pond! Mooi landje dat Holland. Redactie.) Het menu? Steeds een droge soep, die wel op kalk of cement leek; alle soorten groenten, een klein ommeletje en een doorzichtig stukje vleesch! Soms in de plaats van ommelet een paar snippers visch! Marculeta klaagt verder steen en been over het feit dat de spelers per dag maar 5.zakgeld kregen, (We dachten dat de Spanjaarden pur-sang amateurs waren. Amateurs met zakgeld? Red.), hij heeft zich niet eens kunnen laten scheren. Marculeta zegt dat de spelers uit andere landen veel beter behandeld werden: meer geld, beter voedsel, gelijke kleeding etc. Alle elftallen hadden hun éigen kok mede gebracht en hebben de hotels gemeden. De Spanjaard moet eerlijk bekennen dat Spanje de mindere was doch klaagt dat het elftal geen enkelen oefenwedstrijd heeft gespeeld, dat men uit Spanje vertrok 2 dagen nadat 4 uren gespeeld waren in een tijdsverloop van 3 dagen en dat men oververmoeid moest spelen. De scheidsrechter die ItaliëSpanje heeft geleid, krijgt een even mooie pers als onze keuken! Marculeta denkt niet graag aan dezen wedstrijd té'füg. Ik geloof dat we het met dit nabeschouwinkje wel kunnen doen. J. J. G. Gaan de zaken niet naar wensch?

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 8