r 78 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX ONZE SPELERS. III E* HAMEL Geboren 21 Oktober 1902 te.... New York. Dat wist U nog niet! Dat Eddy eens door onzen terreinknecht Dirk voor straf in de sloot gedeponeerd is, zal U waarschijnlijk óók niet bekend zijn! Eddy kwam via 'n schoolelftal bij A. F. C. en was daar recordhouder op het gebied van stukgeschoten ruiten der Ajax- kleedkamers. A. F. C. speelde toen nog op het terrein achter Ajax overdekte tribune. Had onze terreinverzorger toen kunnen ver moeden dat Hamel onze toekomstige populaire rechtsbuiten zou worden, dan zou Dirk hem misschien 'n gratis warme douche voor z'n schutterscapaciteiten hebben aangeboden. Zoo'n vérziende blik had Dirk intusschen niet en Eddy werd na eenige minder hartelijke woorden aan de gereleveerde bewerking on derworpen De tweede intensieve kennismaking met Ajax kwam bij Hamel's debuut in A. F. C. I in het stadion, tegen.Ajax. Toen nog links buiten, speelde Eddy tegen de beroemde Ajax- rechterverdedigingshelft Pelser-Hordijk en moest reeds na 2 minuten het veld wegens 'n hoofdwond verlaten. Een en ander schijnt 'n contraire uitwerking te hebben gehad want op 1-9-22 trok Hamel 't roodwitte Ajaxshirt aan. Direct in het eerste opgesteld als recht- buiten, debuteerde Eddy tegen „Fürth", het sterke Zuid Duitsche elftal. Vele schitterende wedstrijden zijn daarop gevolgd en zullen vol gen, onze rechtsbuiten vindt voetballen nog „fijn" als destijds in de schoolwedstrijden. Opmerkelijk is het groote aantal binnenspe- lers dat onze rechtsbuiten naast zich gehad heeft. Wilt U eenige namen? Geestman, Hor dijk, de Natris, Volkers, Iseger, Jurriaans, H. Andriesen, Geudeler, van Deyck. Wie van al dezen Hamel 't liefst naast zich zag spelen? Ik zou U kunnen laten raden maar ben bang dat U direct den naam van Volkers zou noemen! „Men" en eerlijkheidshalve dient ook ge zegd, schrijver dezes heeft wel eens be weerd, dat Hamel op z'n retour was. Wat ver keerd gezien bleek, Hamel bleef en is nog 'n uitstekende, snelle, tactische vleugelspeler. Hamel speelde diverse malen in het verte genwoordigende Amsterdamsche-, Noordhol- landsche- en Zwaluwen elftal. En we hebben er, gezien het falen in den laatsten tijd van Elferink, 'n vermoeden van dat 't Oranje-shirt nog volgen zal! ADé. J\

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 6