Cr1 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 77 ik niet, dat deze groen-wit-roode nationalen uit Mexico in Amsterdam het ver zullen bren gen. Interessant is wellicht voor de Ajacieden en ook overige voetbalenthousiasten in Nederland, hetgeen een sportblad „Futbol", een week blaadje, over de kansen van de Olympiade zegt, voor zoover het de verschillende voetbalploe gen betreft. Wanneer dit artikel in het Ajax-blad afge drukt zal zijn, kunnen de Ajacieden al voor een deel de juistheid van deze Mexicaansche mee ning aan de werkelijkheid toetsen. Overigens zend ik het betreffende sportblaadje aan mijn vriend Koolhaas en die Ajacieden, die Spaansch kennen, kunnen dan zelf hun hart eens ophalen aan dit zeker voor de Ajax-Clubblad-tafel bi zonder zeldzaam sportorgaan. „Futbol" meent het volgende: 27 Mei: Zwitserland tegen Duitschland. Voor Zwitserland door grootere speltechniek-kennis der bergbewoners. 27 Mei: Portugal tegen Chili. Het meerendeel der Chileensche spelers schijnt gekozen te zijn uit de Colo-Coloclub, en „Futbol" meent, gezien de overwinning vap de Portugeezen op de Ita lianen, dat Portugal de Chileensche broeders knap slaag zal geven. 28 Mei: Luxemburg tegen België. Voor Bel gië. 28 Mei: Spanje tegen Esthland. Hier zwijgt „Futbol", daar zij de Esthlanders niet kan taxeeren. Als wij persoonlijk hier dan de „Fut bol" eens mogen aanvullen, dan zeggen wij, op grond van het stevige, forsche spel van de Spanjaarden, zooals wij het destijds in Madrid zagen en bewonderden, dat de vrienden uit de Randstaat Esthland het vermoedelijk wel zul len moeten afleggen tegen Spanje. 28 Mei: Egypte tegen Turkije. Ook hier heeft „Futbol" slechts een papieren kennis van de strijdkrachten. Zelfs zagen wij de Turken vech ten, (pardon voetballen), en gaven over dit spelletje in Constantinopel een verslag voor het Ajax-Clubblad. De Egyptenaren zagen wij al leen achter ijsdranken met rietjes in Cairo, ge lukkig niet achter den voetbal. Het zou marga [V rine geworden zijn bij die honderd graden en meer. Doch wij gaven een lief ding, als wij dezen wedstrijd eens konden zien en hopenlijk heeft geen Ajacied de kans gemist, om dit voetbal- gebroed eens aan het werk te zien. 29 Mei: Ver. Staten Noord-Amerika tegen Argentinië. Zou voor de Argentijnen zijn? 29 Mei: Italië tegen Frankrijk. Vermoedelijk voor Italië, zegt „Futbol", doch zij prefereert neutraliteit en heeft geen meening. 29 Mei: Joegoslavië tegen winnaar Portugal of Chili. Aannemende dat Portugal in de 2e ronde komt, zegt „Futbol", is ook deze kamp voor Portugal. Wij persoonlijk gaven destijds in het Clubblad van Ajax een verslag over een wfedstrijd in Lissabon, in een soort zwembas sin. Ons daarop baseerend geven wij de Portu geezen zeker een goede kans. De Ajacieden kunnen zich nu zelf eens overtuigen van het élan der Portugeezen. 30 Mei: Holland tegen Uruguay. Voor Uruguay zegt „Futbol". Wij moeten het eerst zien. Voor uit, Rood-Wit-Blauw, maak de prognostic van deze Mexicanen tot een misgreep. 30 Mei: Mexico tegen winnaar Spanje-Esth- land. „Futbol" neemt aan, dat Spanje tegen stander wordt van Mexico in de 2e ronde en waagt zich niet aan een voorspelling van den uitslag Mexico-Spanje. Dat ook hier echter hei lige vrees bestaat voor de Spanjaarden, zien wij uit dit blaadje. Het spreekt van terribles rivales, dat is: enorme tegenstanders. Inderdaad, wij gelooven zelf ook, dat de Spanjaarden en de Portugeezen een goeden in druk zullen maken in Amsterdam. Als finale tegenstanders neemt „Futbol" Spanje en Zwitserland aan En hoe is het alles in werkelijkheid gegaan, Ajacieden? Al komt de prognostic wat laat, is het toch wel interessant deze Mexicaansche stem eens af te drukken, dunkt ons. Vriendelijke groeten aan Rood-en-Wit van Mexico, D. F., 20-5-'28. VLOKKIE. (Het spijt ons voor de Mexicaantjes, maar 't was erg minnetjes. Red.)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 5