CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX I OLYMPIADE-MIJMERINGEN, j j Zie zoowe hebben er een flink stuk Olym piade op-zitten en ook uw d.w. dienaar, die iedere 14 dagen een stuk van onze courant met deze scheeve letter opvult, is blij dat hij even kan uitblazen. Dit laatste blijkt echter een fatale misrekening, want in plaats van onder een rustige zit in de serre te kunnen na-mijmeren over de achter ons liggende onder hoog-druk staande paar we ken, vraagt de drukker „of ie 't nog beleeft M.a.w. de zetters wachten op de copy voor onze courant! Eerlijk gezegd ben ik een beetje beu van al het geschrijf. De Olympiade, het Dagblad van de Spelen en het Officieel orgaan van het N.O.C., heeft mij bij monde van zijn Verantwoordelijk Hoofdredacteur, zooals met een mooie letter aan het hoofd van die courant staat, bewogen geregeld iets te schrijven en waar belofte schuld maakt lanceerde ik o.a. een serie arti kelen in de Olympiade. En alhoewel ik mij niet minder eerlijk gezegd een heele bram voelde om mij naast schrijvers als Jan Feith, Hoven e.a. gedrukt te zien, ben ik toch heusch blij dat de kous af is en dat ik mij in ons meer gewone krantje weer kan laten gaan. !k heb het voorrecht gehad zoo goed als alles te zien, wat ze ons in het nieuwe Stadion voor gezet hebben In de allereerste plaats het Hockey-tournooi. Wat een spel, wat een spel! Dat dekselsche hockey-spel heeft de mooiste eigenschappen uit twee, door Ajax beoefende sporten, overgenomen. Ik meen eigenschappen uit „voetbal en cricket". Ze hebben daar een sport van gemaakt, die alleen door mannen van sta-vast kan beoefend worden. Behoort er geen moed toe om op een bal in te stormen op het moment dat juist iemand de stick opheft om je hersenen in elkaar te slaan. Geeft u mij maar rijst! Ik heb dat spel eens heel nauwkeurig be keken en kwam tot een ontstellende optelsom: De volgende zaken moeten mi. tot de inven- K- 75 taris van een goed hockeyspeler behoor en: 1. Moed. 2. Oog op den bal. 3. Snelheid. 4. Uithoudingsvermogen. 5. Een goede slag. 6. Kijk op positie-innemen. 7. Combineer en. 8. Opoffering. Vergis ik mij niet, dan zijn dit behalve een twintigtal minder belangrijke dingen de voor naamste factoren waarover een bruikbaar hockeyspeler moet beschikken. Ga je gang maar! Geen wonder dat dit kloeke spel op slag 40000 toeschouwers lokte en ik schrijf de weinige sympathie, die tot nog toe voor dit spel bestond alleen toe aan de alleen-zalig-makende voetbal sport, die ons Zondag adri Zondag onder narcose brengt. „Ik hoop voor de hockeyspelers maar één ding: En dat is dat 'ze nog jaren het spel voor zich alleen kunnen houden, zooals de cricket spelers bijv. het cricket! Ook de voetballers heb ben betere tijden gekend, den tijd dat ze met krijtemmertjes en kalk zelf de lijnen trokken, zelf de netten spanden en opborgen. Die tijd is lang voorbij! Moge het den hockey spelers nog jaren beschoren zijn, het spel zon der het groote monster Het Publiek in eigen kring te spelen! Waar ik als ik zoo namijmer nog dik wijls aan denk is: Het Protocolaire slot van het Hockey-tournooi! Toen de Br.-Indiërs, Hollan ders en Duitschers gehuldigd werden. Een slot, dat een veel machtiger indruk op mij heeft ge maakt dan het slot van de voetbalwedstrijden. Ik weet niet of het door de bekwame regeling is geweest, of het kwam dat hier onder het vaan del der sport Duitschland weer mede aantrad, maar deze huldiging was zoo treffend, dat een ieder onder den indruk moest komen. Reeds op een andere plaatsheb ik den Regis seur van dat slot voor het voetlicht gebracht en heb ik hem met een krans omhangen, met de linten in onze nationale kleuren!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 3