CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX V doorslaat. Ga maar flink recht op staan, de beenen bij elkaar, en als je dan slaat, het linker been opgelicht en j je geheele lichaam mee laten gaan. Dan pas krijg je een goede slag. Dit geldt ook voor Oosterman en Schol ten, die hun linkerbeen soms achter hun rechter zetten. Hoe ze het gedaan krijgen begrijp je niet. Bakker staat nog te veel in elkaar, maar toch kunnen we allemaal, ook de lui van het le negental, van hem leeren, hoe men kracht in een slag krijgt. Zijn geheele lichaam buigt mee en als hij hem raakt is het doorgaans een goede slag. Westerloo is de man van de vangballen. Die licht ze. Had eigenlijk een racket moeten hebben, dan gingen ze nog hooger. Als Westerloo slaat, houdt hij het bat met de linkerhand krampachtig vast. Tenminste dit is mijn veronderstelling. Het is me anders onmogelijk een verklaring te geven van dat stooten en lichten wat hij de ballen doet. Het beste is, dat hij zijn hout met beide handen zoo los mogelijk vasthoudt, laat het in de han den kunnen schuiven. Het is natuurlijk moeilijk iemand te raden hoe hij slaan moet, daar ieder zijn eigen manier heeft. Om mee te beginnen slaat de één graag met een licht- en de ander met een zwaar hout. Maar de meeste lui hebben zoo toch nog te veel zichtbare fouten in hun slagwerk. De Blomylieten, Tonny en Red Peter slaan, 1 <|e eene keer beter als de andere, maar hun manier van slaan is goed. Zooals ik reeds ?ei, was de wedstrijd niet veel bij zonders. 6 X gaan de G. A. achter elkaar uit voor 0, waardoor commentaar overbodig is. Alleen nog iets over Westerloo. Zoo net heb ik be toogd dat er aan het slaan van deze getrouwde Jeug- cjeling nog een hoop mankeert. En toch maakte hij een home-run. Ra ra hoe zit dat. Hij geeft in de 6e innings een slag, waarop een ieder blij zou geweest zijn als hij op het le was terecht gekomen. Maar Fortuna zat op zijn linkerhand, de le honkman miste en hij tippelt door naar het 2e, kijkt niet op of om en rent door naar het 3e. De bal wordt ondertusschen naar het 3e geworpen maar Westerloo heeft het reeds aangeraakt en tot een ieders verbazing loopt hij door naar huis. 't Was net of iemand hem achterna zat. De 3e honkman mikt dan zoo zorg vuldig mogelijk naar den kqeper, gooit over Anton heen, maar de bal vliegt onder den keeper door en Anton heeft een „home-run" geslagen. Als we Argentijnen ge weest waren, hadden we hem vast gezoend. Dan vraagt hij nog lachend hoe of we dien slag vonden en niemand kan anders beweren, dan dat hij een kei is. Oosterman, Tonny en Westerloo vingen nog in 't veld op keurige wijze ieder een ambtenaar en zoo ging deze wedstrijd pit als de beroemde nachtkaars. DE ZILVEREN BAL WEDSTRIJDEN OP ZONDAG 24 JUNI A.S. De loting had den volgenden uitslag: A. Z.R.C. II—A.J.H.C. II. B. Quick IIAjax II. C. T.O.G.O. I—V.V.G.A. I. 83 D. V.V.G.A. II is vrij. E. Winnaar B—V.V.G.A. II. P. A—Winnaar C. G. EWinnaar C. De wedstrijden duren ieder een uur (ook de finale) met dien verstande dat de loopende innings wordt uit gespeeld. De le wedstrijd vangt aan om 10 uur. Wij beginnen dus om 11 uur tegen Quick II. Nu ben ik voor het tweede van Quick niet bang, die leggen absoluut het loodje tegen ons tweede. Maar zooals ik Zaterdag j.l. zag, Quick IIV.V.G.A. I, welke wedstrijd door de G. A. dik werd gewonnen, dat bijv. Simons en Molenaar voor het 2e meedoen, spelers die bijna door loopend in het le spelen, dat is niet in den haak. Er wordt bij de clubs op gehamerd het niet te doen, spelers die een bepaald aantal wedstrijden voor het le spelen zijn le negentallers, maar ik wil er een cent om verwedden dat bovengenoemde spelers evenveel wedstrijden in hun le als in hun 2e gespeeld hebben. Ondanks het mee spelen van deze cracks moeten ze er aan gelooven, waarna we tegen V.V.G.A. II uitkomen. Zie hiervoor bovenstaand verslag en dan zouden we in de finale zit ten. Onze spelers zijn vol goeden moed, hetwelk natuur lijk een stuk scheelt. Verschillende lui van het le gaan mee als supporters, maar nog lang niet voldoende. Voor degene die idee heeft om mede te gaan: we komen bijeen in de hal van 't Centraal Station om 9.15 uur en geen minuut later. Hoe meer lui er mee gaan hoe liever. Verschillende Ajacieden waren aanwezig om Gerard en Jan, bij hun vertrek naar Indië, goede reis en een tot weerziens te wenschen. Als ik in de hal van 't Station kom, blijkt het dat er reeds verscheidene aanwezig zijn en er kwamen er nog meer bij. Als het dan tijd wordt gaan we naar boven. Daar aangekomen maken we een kring en worden Gerard en Jan door onzen praeses toegesproken. Woorden van spijt spreekt hij, daar het twee goede clubmenschen zijn die nu weggaan, maar ook bemoedigende woorden hooren we en dan biedt hij ze als een blijvende herinnering aan hun club een souvenir aan. Dan biedt Joop hen namens de honkballers eveneens iets aan en evenals Voorzitter Frans hoopt hij dat ze door deze voorwerpen veel mogen herinnerd worden aan den prettigen tijd in hun club doorgebracht. Er wordt nog een foto genomen, die volgens den heer Koolhaas jammer genoeg mislukt is, daar de fotograaf 2 platen over elkaar genomen heeft. Maar dan is het tijd voor het vertrek. Handen worden gedrukt en onze twee luidjes begeven zich in den trein. Enkele minuten later gaat het signaal van vertrek en als wij luide onze „three chrees", over het perron doen klin ken, zet de trein zich in beweging. En allen zijn we er van overtuigd, dat het 2 goede vrienden en clubleden waren die thans voor 6 jaar naar Indië zijn. Jan, een voorbeeld voor menig werkend lid, wat zijn training en enthousiasme betrof, waarvan we dan ook de resultaten

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 11